Mėnesį po tolimus kraštus keliavusi Ugnė Galadauskaitė lepinosi Havajuose ir dirbo Kinijoje

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja Ugnė Galadauskaitė ištisą mėnesį keliavo po tolimus kraštus – ilsėjosi Havajuose, o po to patraukė į Kiniją. Lig šiol nematyti pasaulio kampeliai taip smarkiai užbūrė gražuolę žurnalistę, kad prireiks laiko atsikvošėti, tačiau atgavusi amą ji ir vėl noriai išskleis sparnus.

Egzotišką ir ilgą kelionę, kuri finišo tiesiąją pasiekė vos prieš kelias dienas, U.Galadauskaitė šypsodamasi vadina „pasauliniu turu“. Ir iš tiesų, pastarąjį mėnesį ji praleido itin tolimuose pasaulio kraštuose – į Havajus vyko pailsėti, į Kiniją – padirbėti. 

Su Žmonės.lt U.Galadauskaitė dalijasi savo egzotiškos kelionės įspūdžiais ir fotografijomis. 

Po „Eurovizijos“ – į Havajus

Savo „pasaulinį turą“ gražuolė U.Galadauskaitė pradėjo prieš mėnesį, vos pasibaigus „Eurovizijos“ konkursui. Šįmet ji buvo ne tik konkurso žiūrovė, bet ir pati prie jo prisidėjo – išdalino Lietuvos komisijos ir žiūrovų balsus atlikėjams. 

„Išvykau po „Eurovizijos“, taigi kelionė prasidėjo, sakyčiau, labai šventiškai. Skelbdama rezultatus ir žiūrėdama konkursą pasisėmiau daug teigiamų emocijų, tada grįžau namo, pasiėmiau lagaminą ir išvažiavau į oro uostą“, – Žmonės.lt pasakojo U.Galadauskaitė. 

Ugnės Galadauskaitės atostogos Havajuose (16 nuotr.)
+10

Iš Vilniaus į Frankfurtą, iš ten į San Fransiską pas seserį, pasiėmus ją – į Havajus. Ne be reikalo į egzotišką salą skrido dviese – čia merginos nutarė atšvęsti Ugnės sesers gimtadienį. „Tai jubiliatė išsirinko Havajus, o aš tikrai neprieštaravau. Planas B buvo Japonija, bet kai sužinojau, kad vėliau keliausiu į Kiniją, apsidžiaugiau, kad pasirinkome Havajus“, – pasakojo U.Galadauskaitė. 

Nors kelionės iki Havajų būta ilgos, nuo pirmų akimirkų ji prasidėjo pavydėtinai: „Skrydis iš San Francisko į Honolulu truko apie 5 valandas, bet kai žinai, kur keliauji, neprailgsta. O kai atvyksti ir tave pasitinka su gėlių girliandom… Pirma mintis buvo „daug žadanti pradžia“. Vėliau, tiesa, realybė pranoko visus lūkesčius. Sakyčiau, geriausios atostogos mano gyvenime“, – šypsosi žurnalistė. 

Havajuose ji apsilankė pirmąkart, ten praleido 10 dienų. Sako, šilti kraštai U.Galadauskaitę visada viliojo, taigi egzotiškas kraštas atrodė idealus atostogoms. 

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

„Keliauti ten, kur šilta ir gražu, man visada norisi. Niekada netraukė sniegas ar kažkokios labai ekstremalios vietos. Be to, reikia pripažinti, kad Havajai labai gerai išreklamuoti – kiek filmų juose nufilmuota, kiek daug žmonių ten vyksta atostogauti… Ko gero, ne be reikalo. Ir tikrai – esu aplankiusi, manau, nemažai šalių, kurortų ir nuostabių vietų, bet bent jau dabar, kol įspūdžiai dar švieži, atrodo, kad Havajuose gražiausi paplūdimiai, skaidriausia jūra ir… tikras rojus žemėje. Banalu, bet tikra tiesa“, – šypsosi. 

Tikslas – plaukti banglente

Per 10 dienų Havajuose U.Galadauskaitė spėjo nuveikti daug. Svarbiausia, kad pasiekė savo didžiausią tikslą – mokėsi plaukti banglente. 

„Išbandėme daug pramogų… Prieš išvykdama iš karto pasakiau, kad mano tikslas – išmokti plaukti banglente. Gal profesionale ir netapau, bet išbandžiau ir sekėsi visai puikiai. Aišku, tiesiog gulėti ant „stebuklingojo kilimo“ irgi smagu. Kalbant apie kitas pramogas ir veiklas…  Kas rytą pradėdavome hula šokių pamokomis – man, kaip lankiusiai šokius daug metų, tokia egzotika labai patiko. Kai kuriuos rytus pradėjome joga ant vandenyno kranto, saulei tekant. Skamba romantiškai? Patikėkit – realybėje viskas dar geriau“, – sako U.Galadauskaitė. 

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Be abejo, daug laiko seserys praleido atviruką primenančiame paplūdimyje, lepinosi ir kitokiomis atrakcijomis: „Plaukiojome jachta, mokėmės verti gėlių girliandas, keliavome po visą salą, apžiūrėjome kitus miestus ir paplūdimius, ananasų plantacijas, kitas lankytinas vietas. Ananasai saloje – visai kitokio skonio nei bet kur kitur. Todėl saldainiai, sausainiai, vynas, lūpų blizgis ir… net telefono dėklas dabar pas mane tik su ananasais. Pas mano draugus bus taip pat, kai tik atiduosiu visas lauktuves“, – šypsosi žurnalistė. 

U.Galadauskaitė dar ilgai šypsosis ir prisimindama dieviškus Havajuose pamatytus gamtos vaizdus: „Daug palmių ir žydras, skaidrus vanduo yra daug kur, bet tikrai niekur nemačiau tokių gražių paplūdimių kaip čia. O saulei leidžiantis dangus iš tiesų būna trijų spalvų – atvirukai nefotošopinti, tikrai!“

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Didelį įspūdį jai paliko gamtos paminklu vadinama Deimantų viršukalnė, esanti Oahu saloje, Havajuose. „Ji taip vadinama, nes esą XVIII a. čia atvykus pirmiesiems europiečiams, jiems pasirodė, kad viršukalnėje žiba deimantai. Aplankėme ir tradicinį havajiečių luau – vakarėlį po atviru dangumi su tradiciniais šokiais, pramogomis. Žodžiu, linksmybių ir veiklos tikrai netrūko“, – pasakoja ji.

Prisimindama pačios patirtas havajietiškas tradicijas U.Galadauskaitė išskiria ir nepamirštamą skanumyną, kurio paragauti teko: „Valgiau skaniausią gyvenime desertą, keptą tikros havajietės: keptą bananą su kažkuo traškiu ir saldžiu. Nežinau, kas ten buvo, bet skonis dieviškas!“

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Stereotipai – ne iš piršto laužti

Paklausta apie stereotipus, neva Havajuose apstu jaunavedžių, gražuolės vaikštinėja krūtis pridengusios vien kokosais ir kiekvieno atvykėlio kaklą puošia gėlių girliandos, U.Galadauskaitė tikino, kad tokie filmuose matomi vaizdai ne iš piršto laužti.

„Vien gražuolių su kokosais nemačiau, bet gėlių girliandą gavau iš karto. Tiesa, gražuolės ir gražuoliai luau pasirodyme vis tik buvo… Dėl girliandų, tiesą sakant, gaudavom kasdien po kelias, o vieną ir pati pasigaminau. Ryklių nesisaugojau, nors prieš vykdama kaip tik skaičiau, kad moteris Havajuose buvo ryklio užpulta. Nors tikrai netikiu, kad turistų paplūdimiuose gali grėsti kas nors. Turėtų būti labai bloga karma, jei Havajuose tave suvalgytų ryklys. Kas liečia jaunavedžius, ko gero, tai gražiausia vieta vestuvėms pasauly“, – svarstė žurnalistė. 

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Nors apie poilsį Havajuose galima išgirsti dvejopų atsiliepimų – vieniems ten labai patinka, kiti lieka nusivylę, mat tikisi daugiau, U.Galadauskaitė save priskiria pirmųjų grupei – sako, pasiteisino visi lūkesčiai ir dar daugiau. 

„Negaliu patikėti, kad kas nors gali būti abejingas šiai vietai. Grįžusi į Lietuvą oro uoste susipažinau su dviem keliaujančiais senjorais. Kai pasakiau, kad grįžtu iš Amerikos, jie iš karto pasakė: „Amerikoje gražu ir įdomu, bet mano mėgstamiausia vieta pasaulyje – Havajai.“ Ko gero, mano irgi. Manau, čia priklauso nuo kiekvieno asmeniškai – jei nori, randi ir ką veikti, ir ką pamatyti. Perfrazuosiu vieną posakį: jei eini atvira širdimi – Havajai tau duoda labai daug, jei eini uždara – gali tik nusvilti saulėje. Aš nenusvilau“, – šypsosi ji. 

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Ar norėtų ji į Havajus grįžti? „Ko gero, galėčiau ten ir gyventi. Tik iškiltų viena problema – nežinočiau, kur vykti atostogaut“, – juokiasi Ugnė. 

Iš Havajų – į Kiniją

Grįžusi iš Havajų U.Galadauskaitė Lietuvoje neužsibuvo. Kaip pati sako, tik naujai lagaminą susikrauti tespėjo, ir vėl išvyko. Šįkart – į Kiniją. Tiesa, nebeatostogauti, o dirbti – pasidžiaugė egzotiška komandiruote. 

„Iš tiesų, į Kiniją vykau į komandiruotę, tačiau buvo laiko ir paturistauti, taigi „darbo ritmu“ kelionės tikrai nepavadinčiau. Žurnalisto darbas tuo ir geras – svarbiausia, kad būtų įdomu, o jei kas neaišku – ne tik, kad gali, bet ir turi paklausti“, – svarsto ji. 

Ugnės Galadauskaitės komandiruotės Kinijoje akimirkos (10 nuotr.)
+4

Kinijoje ji taip pat pabuvo ilgėliau – dvi savaites. „Keliavome ir pamatėme labai daug. Kelionės programa buvo puikiai parengta – su žurnalistais kolegomis iš 16 Europos šalių pamatėme ir šiaurinės, ir rytinės, ir pietinės Kinijos. Aplankėme ir Pekiną, ir Šanchajų, ir daugybę mažesnių miestų. Beveik kiekviena diena – vis kitam miestui. Man tai ne tik, kad pirma kelionė į Kiniją, bet apskritai pirmą kartą buvau į rytus, o ne į vakarus nuo Lietuvos“, – džiaugiasi Ugnė. 

Vis dėlto taip, kaip Havajai, egzotiška šalis jos nesužavėjo: „Na, nemeluosiu – Kinija tikrai nėra mano svajonių šalis. Gyvenimo joje neįsivaizduočiau, bet šios dvi savaitės – labai įdomi patirtis. Kinija – tarsi atskiras pasaulis: niekas nekalba angliškai, internetas labai smarkiai valdžios ribojamas, o visuomenė ir jos požiūris į, atrodo, paprastus dalykus – kardinaliai kitoks nei, tarkim, europiečių.“

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Anot Ugnės, Kinijoje gyvenimas – labai tvarkingas. Galbūt tai ir atbaido? „Pirmiausia, kas man įstrigo – tvarka. Konkurencija ten milžiniška dėl bet ko, todėl kinai laikosi labai griežtų taisyklių, nenukrypsta nuo tikslo. Pasak statistikos, į Kiniją atvyksta palyginti visai nedaug turistų, todėl mes, europiečiai, jiems taip pat buvome labai įdomūs. Aišku, turistinės istorinės vietos, pavyzdžiui, Uždraustasis miestas, Šaolino šventykla – paliko labai didelį įspūdį, bet man įdomiausia „tikras gyvenimas“, tikroji Kinija, kinų kasdienybė ir požiūris“, – sako U.Galadauskaitė. 

Toliau – į Marijampolę

Mėnesį trukusį „pasaulinį turą“ U.Galadauskaitė baigė tik prieš kelias dienas – grįžo į Vilnių ir bando vėl pajausti kasdienybės ritmą. 

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Nors dažnas, grįžęs po atostogų, tučtuojau ima svajoti apie naujas, U.Galadauskaitė sako, kad visų pirma reikia atsikvėpti po šių. Tiesa, mintyse jau gimsta idėjos apie galimas naujas keliones. 

„Manau, kad tiek keliavus laikas kurį laiką pabūti namuose. Reikia kelių dienų mintims ir įspūdžiams sudėlioti į vietas, o tada jau vyksiu į kitą kelionę – kokiai dienai į Marijampolę aplankyti tėvų. Toliau neplanuoju – gyvenimas pats viską sudėlioja – ir ryklius vandenyne, ir komandiruotes į Aziją…“ – pasakojimą baigia ji. 

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

 

Skaitykite daugiau