Mėnesį po Europą keliavęs Aistis Mickevičius Paryžiuje pametė telefoną: „Tai buvo geriausia, kas galėjo nutikti“

Aistis Mickevičius Austrijoj / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Birutė Šarakojytė
Publikuota: 2014-05-20 12:00
Austrija, Ispanija, Prancūzija, Italija – šias šalis vienu ypu aplankė aktorius Aistis Mickevičius, mėnesiui pabėgęs iš Lietuvos. „Penkerius metus intensyviai dirbau be didesnio poilsio ir ilgo miego, tad organizmas ėmė ir perdegė“, – prisipažino dabar jau gerokai pailsėjęs ir į Lietuvą sugrįžęs Aistis.

„Visą mėnesį buvau išvykęs: norėjau padaryti pauzę savo veikloje, pailsėti, pakeisti aplinką, viską apgalvoti ir susidėlioti mintis. Aplankiau nemažai šalių, visur labai įdomu, visur skirtingai žmonės gyvena. Viena, Austrijos Alpės, Udinė Italijoje, Venecija, Paryžius,  Barselona...“ – aplankytas vietas vardijo Aistis.

Žalios Velykos Vienoje

A.Mickevičiaus kelionių maratonas prasidėjo nuo Austrijos, į kurią jį pakvietė bičiuliai. Aktoriaus teigimu, sostinė Viena – vienas gražiausių miestų Europoje.

„Savaitę praleidau Vienoje – viename gražiausių Europos miestų, kurį turėtų labai pamilti lietuvių hipsteriai, nes niekur kitur nemačiau tiek hipsteriškų parduotuvių, kavinių, barų, gatvių ir kitų dalykų... Daug vaikščiojau, ėjau į SPA, domėjausi vietinių parfumerijos parduotuvių asortimentu... Žmonės mandagūs, oras neblogas, maistas geras...“ – gerų atsiliepimų apie Vieną negailėjo Aistis.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Aktorius Vienoje atšventė ir Velykas – kartu su bičiuliais išsiruošė į gamtą, kur gėrėjosi nuostabiais peizažais ir mėgavosi ramybe.

„Velykas sutikome Austrijos kalnų miestelyje prie labai gražaus Milštato ežero... Ten nuostabi gamta – snieguotos kalnų viršūnės, didžiulis ežeras, miškai, reklaminio žalumo pievos su tobulo grožio karvėmis... Ramybė. Tuomet sėdome į automobilį ir nulėkėme iki Italijos, kuri vos už kelių dešimčių kilometrų“, – pasakojimą apie kelionę tęsė A.Mickevičius.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Žavioji Venecija su apsukriaisiais italais

Aktorius pasakojo, kad su bičiuliais ėmė juokauti apie tai, kad reikėtų nulėkti į Veneciją išgerti kavos – juokas juokais, bet kaip tarė, taip ir padarė: kadangi kelias iki Venecijos buvo netolimas, kavos idėja iš apmąstymų lengvai virto realybe.
 
Pusdienį Venecijoje praleidęs Aistis teigė, kad jo visiškai ir užteko, mat italų sukčiavimai ir nuolatinis kvailinimas jam paliko labai nemalonų įspūdį.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Nežinau, kas yra nutikę su italais, bet, ar aš to anksčiau nepastebėdavau, ar jiems čia krizė galvas susukusi... Tokio chamizmo, įžūlaus aferizmo, kaip Venecijos maitinimo įstaigose, o ir visur kitur, reikėtų dar paieškoti. Kur beprisėstum, ko bepaklaustum, bepaprašytum – kažkoks liguistas vietinių vertelgų noras tave apmauti... Paprašyk stiklo vyno, atneš butelį ir dievagosis, kad kitaip nebūna... Ir supranti, kad tave mausto žiūrėdami į akis, bet pasipriešint negali. Arba perki sumuštinį, kurį išsirenki vitrinoj, tada eini per visą salę susimokėt į kasą pas tokią moteriškę, grįžti, o kad tų sumuštinių jau nėra. Klausi, ką daryt, o jie tik intensyviai rankom skėsčioja... Kaltų nėra... Aš suprantu, kad jiems tai kas, turistai ten važiuos ir važiuos, bet šis mano trečiasis vizitas Venecijoj paliko va tokį nekokį įspūdį...“ – atviravo Aistis.

„Pats miestas žavingas, tik labai jau apleistas, griūvantis, skęstantis, nostalgiškas, liūdnas...“ – pridūrė jis.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Didžioji meilė – Paryžius

Po Venecijos Aistis teigė neatsispyręs pagundai savaitgalį su bičiule praleisti Paryžiuje. „Paryžius – mano didžioji meilė, ten viskas kažkaip sava, pažįstama, nors kiekvieną kartą atrandu vis naujų dalykų“, – teigė Aistis.

Pirmojo lietuviško autorinės nišinės parfumerijos prekės ženklo „FUMparFUM“ kūrėjas neslėpė, kad bene didžiausiu atradimu šįkart tapo apsilankymas naujame parfumerijos salone.

„Didžiulį įspūdį paliko naujai atidarytas „Guerlain“ parfumerijos salonas Eliziejaus laukuose, taip pat Serge Lutens butikas „Palais Royal“ galerijose. Paryžiuje turiu savų mielų vietų, kurias visas stengiuosi apibėgti kiekvieną kartą: Lotynų kvartalas, Marais siaurosios gatvelės, japonų restoranėliai Saint Anne gatvėje netoli Operos, „Comedie Francaise“ kavinė, Pont Neuf tiltas... Nespėjau tik į Liuksemburgo sodą...“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Ne paslaptis, kad Paryžius – nėra pigiausias Europos miestas, tačiau Aistis tikina, kad nėra jame ir beprotiškai brangu. Tiesa, jo atveju sutaupyti padėjo bičiuliai, svetingai suteikę nakvynę.

„Sako, kad Paryžius brangus miestas, bet kartais mane labiau nustebina kainos Vilniuje, o ne Paryžiuje, kur už du su puse euro gali išgerti kavos kavinėje priešais Luvrą... Pastebėjau, kad didžiąją dalį kelionės biudžeto suryja išlaidos nakvynei, tad dabar keliauju ten, kur turiu malonių ir svetingų draugų. Ši kelionė parodė, kad mėnesį laiko bastydamasis po „brangią“ Europą, neišleidau daugiau nei įprastai Lietuvoje“, – atviravo Aistis.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Beskubėdamas per savaitgalį aplankyti kuo daugiau mylimo Paryžiaus vietų, A.Mickevičius pasakojo pametęs savo mobilųjį telefoną. Anot jo, iš pradžių be jo jautėsi kaip be rankų, tačiau jau netrukus spėjo susivokti, kad būtent be telefono galėjo pajusti tikrą poilsį.

„Per skubėjimą Paryžiuje palikau savo mobilųjį telefoną ir tai buvo geriausia, kas galėjo nutikti, nes per akimirką netekau kontakto su pasauliu ir galėjau tiesiog ilsėtis. Iš tiesų, be mobiliojo pirmą dieną ištinka šokas, po to pripranti, galiausia net nepasigendi... Gerų žmonių dėka telefonas parskrido į Vilnių ir vėl viskas stojo į vėžes“, – pasakojo Aistis.

Mados fiesta Barselonoje

Kelionės pabaigoje Aistis dar spėjo aplankyti ir Barseloną – miestą, kuris jam  taip pat labai artimas širdžiai. Jame aktorius lankėsi jau ne pirmą kartą, todėl teigė jau turintis savų maršrutų bei mėgstamų restoranų. Šįkart Barselonoje Aistis mėgavosi madų šou – bičiulių kviečiamas apsilankė net keliuose pristatymuose.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Madų šou paliko dvejopą įspūdį. Demonstruojami drabužiai buvo abejotinos meninės vertės, bet pristatymai – linksmi, įspūdingi, spontaniški... Vienas vyko el Teatro Principal salėje, primenančioje kabaretą, vakarą vedė pats dizaineris, kuris čia pat su kabareto artistais ir šokėjais parodė kelis kuo puikiausius numerius su dainom ir šokiais. Buvo įspūdinga, o viską vainikavo puikios vaišės, kurios niekaip nelipo galvoje prie minties, kad Ispanija išgyvena didžiulį nedarbą ir krizę. Kitas pristatymas vyko viename muzikos klube Sitges kurortiniame miestelyje šalia Barselonos. Ten buvo pristatytos sezono tendencijos, tarpuose tarp pasirodymų buvo gyvai dainuojama, o viską vainikavo diskco stiliaus vakarėlis, kuriame žmonės siautė nepriklausomai nuo amžiaus. Šiame pristatyme susipažinau su žmonėmis, kurie susidomėjo mano parfumerija, tad žiūrėsiu, kas iš to išeis ateityje“, – pasakojo Aistis.

Mėnesį keliavęs A.Mickevičius džiaugėsi, kad pavyko atgauti jėgas ir  pasisemti naujų įspūdžių. „Europa didelė ir labai skirtinga, o aš keliaučiau ir keliaučiau, nes tai ne tik ilsina, bet ir suteikia informacijos, plečia akiratį, moko subtilių dalykų ir atveria duris“, – šypteli Aistis.

Po kelionės A.Mickevičius vėl ners į darbus: aktorius galvoja apie galimybę rudenį sugrįžti į radijo eterį, garsina filmus LNK, vaidina „Domino“ teatre, veda renginius, turi kelis rimtus projektus kvapų kūryboje. „Yra ką veikti visada“, – patikina.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai