Meinardas Valkevičius: „Animacija atveria begalę vidinės kūrybos“

Meinardas Valkevičius / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-20 13:50
Rugpjūčio 22 d. Preiloje prasideda jau penktoji šią vasarą vaikų kūrybinė stovykla. Neringoje vaikai ners į animacijos meno pasaulį ir drauge su profesionalais, Meinardu Valkevičiumi ir Ilja Bereznicku, kurs naują Neringos įkvėptą ekrano istoriją.

Pasak į animacijos stovyklą dirbti su vaikais atvykstančio M. Valkevičiaus, šiemet sumanyta kurti filmą apie Neringą „Smėlio saugai saugo“, apie tai koks šis kraštas yra svarbus ir kas jame saugotino.

„Nusprendėme į stovyklą įsileisti technologijas ir fotografuoti / filmuoti filmus išmaniaisiais telefonais. Taip kiekvienas bus ne tik savo filmo stebėtojas, bet ir jo kūrėjas visomis prasmėmis. Išnagrinėjome ir išbandėme nemažai programų – evoliucionuosime kartu su technologijomis, juk šiais laikais visi turi labai galingus telefonus, kurie leidžia daryti išskirtinai puikias nuotraukas. Tad ir rezultatas bus kitoks“, – pasakojo animacijos studijos „Meinart“ įkūrėjas M. Valkevičius.

Anot jo, animacija turi daug formų: ji gali būti piešta, fotografuota, nulipdyta ar net sumodeliuota. „Animacija yra visų meno rūšių ir šakų išvestinis vienetas. Ji ugdo kiekvieno kūrybiškumą: juk galima sukurti istoriją apie bet ką iš bet ko. Žinoma, viskas atrodo labai paprasta iki tos akimirkos, kol pradedi dirbti. Tarkime filmas apie jūrą: nuo ko pradėti ir kaip visa tai turėtų atrodyti? Kaip animuoti jūrą? Naudoti smėlį ar piešti guašu, o gal fotografuoti jūrą pokadriui? Tokie klausimai atveria begalę vidinės kūrybos, nes kiekvienas sprendimas yra lemiamas ir nuo jo priklauso galutinis rezultatas“, – animacijos meno subtilybėmis dalijosi M. Valkevičius.

Paklaustas kur įkvėpimo Neringoje ieško jis pats, kūrėjas atsako: „jūra, kopos ir atpalaiduojantis pušynų dvelksmas – viskas ko reikia“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai