Meilė stipresnė už viską: 2020-ųjų vestuvės – pasakiškos, jaukios ir beveik „zero waste“

2020-ųjų vestuvės: nuo pasakiškų, ryškių – iki originalių, beveik „zero waste“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-31 19:04
2020-ieji neabejotinai įeis į pasaulio istoriją kaip pandemijos metai. Tačiau ne visi juos minės bloguoju ir norės kuo greičiau pamiršti. Juk 2020-ieji taip pat buvo gražios, stiprios meilės metai. Meilės, kurios neįveikė jokie virusai ir kurią vainikavo vestuvės. O jų netrūko ir karantinu pažymėtais metais – jaukių, pasakiškų, originalių ir beveik „zero waste“... Portalas Žmonės.lt kviečia prisiminti.

Metų pradžioje, po maždaug ketverius metus trukusios draugystės, aktorius ir režisierius Andrius Žiurauskas vedė savo išrinktąją Emiliją Gutauskaitę. Pora santuokai pasirinko ypatingą datą: 2020.02.20. Andriaus ištinktoji – septyniolika metų jaunesnė. „Kai gyveni drauge, visai nesvarstai, kad vienam daugiau, kitam mažiau tų metų. Du žmonės gyvena dėl kur kas svarbesnių kriterijų. Be to, esu dar pakankamai pašėlęs, o Emilija – brandi ir protinga mergina“, – tuomet atviravo A.Žiurauskas.

Andrius Žiurauskas ir Emilija Gutauskaitė/ Gretos Kuliušaitės nuotr.
Andrius Žiurauskas ir Emilija Gutauskaitė/ Gretos Kuliušaitės nuotr.

Gegužės 8 d. savo vestuves atšventė muzikos vadybininkė Miglė Oželytė ir fotografas Kipras Kublickas. Tiesa, karantino metu įvykusi santuoka dar ilgai atmintyje įstrigs ne tik jaunavedžių porai, bet ir svečiams, kurie šventėje dalyvavo virtualiu būdu.

Miglės ir Kipro vestuvių vaizdo įrašas:

Miglė Oželytė ir Kipras Kublickas/Ievos Jūros nuotr.
Miglė Oželytė ir Kipras Kublickas/Ievos Jūros nuotr.

Palangos evangelikų liuteronų bažnyčioje birželio 13-ąją susituokė lietuviškos avalynės kūrėjai Benas Maslauskas ir Gintarė Petreikytė. Santuoką buvo spėjęs palaiminti ir Beno tėtis, netikėtai anapilin išėjęs „Batų namų“ įkūrėjas Žanas Maslauskas. Kad Gintarė bus Beno nuotaka, verslą sūnui perleidęs Žanas suprato vos ją sutikęs.

Vasarą Vilniuje, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos koplyčioje, amžiną meilę vienas kitam prisiekė videomenininkas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Rimas Sakalauskas ir komunikacijos specialistė Greta Sirvidaitė. Gegužę turėjusios įvykti vestuvės buvo nukeltos dėl karantino, tad birželio 13-ąją pora džiaugėsi – pagaliau jų meilė palaiminta bažnyčioje, kas abiems buvo svarbiausia bei laukiamiausia akimirka.

Vilniaus Santuokų rūmuose birželio 20-ąją po pusantrų metų draugystės vestuvių žiedus sumainė „HBH“ restoranų tinklo įkūrėjos Rados Matulevičienės dukra, maisto ekspertė, „HBH“ įstaigų Vilniuje ir Druskininkuose vadovė Aida Matulevčiūtė ir virtuvės šefas Barintas Čepukaitis. „Esame netradicinė pora, todėl dėl šventės galvos per daug nesukome, nusprendėme po oficialios dalies ypatingą dieną paminėti kaime, kuriame neseniai apsigyvenome“, – šypsojosi nuotaka.

Saulėtą birželio 27-osios popietę Vilniuje susituokė aktorė Elzė Gudavičiūtė ir jos mylimasis Aidas Puskunigis. Sutuoktiniai vestuves atšokti planavo Amerikoje. Tačiau pandemija pakeitė poros planus. „Karantino pradžioje supratome, kad kelionės planai byra, tačiau vestuvių datos keisti nenorėjome. Ši vasara turėjo būti mūsų vestuvių vasara. Supratę, kad Amerika palauks, nukeliavome į Bernardinų bažnyčią ir rezervavome laiką bažnytinei santuokai“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Elzė Gudavičiūtė.

Liepą Kauno rotušėje po trejus metus trukusios draugystės susituokė vienas geriausių Lietuvos muai tai (Tailando bokso) kovotojų Deividas Danyla ir jo mylimoji, sporto trenerė Agnė Girniūtė. „Prieš vestuves jaudinausi labiau nei prieš kovą“, – Žmonės.lt sakė D.Danyla.

„Norėjosi iki galo išgyventi tą jausmą“, – prisipažino bažnyčioje liepos 5-ąją savo santuoką įteisinę „Vaflių namų“ bendraįkūrėjai, žurnalistai Laura ir Šarūnas Mazalai. Prieš penkerius metus oficialiai Šarūno žmona tapusi Laura niekada neatsisakė svajonės prie altoriaus žengti pasipuošusi balta suknele. Pagaliau jos didžiulis troškimas išsipildė.

Gydytoja odontologė Gintarė Andzevičiūtė ir Lietuvos karo policijoje tarnaujantis Vilius Žmuidinavičius susituokti turėjo dar gegužę, tačiau poros planus sujaukė karantinas. „Šiandien džiaugiamės, kad viską pavyko perkelti, suderinti ir išsvajotoji diena pagaliau atėjo“, – liepos 5-ąją sakė iliuzionisto Manto Žmuidinavičiaus-Wizard jaunesnysis brolis.

Penkias dienas trunkančios beveik „zero waste“ vestuvės, kuriose – nuo naminių pačių jaunavedžių gamintų ledų iki žalvarinių apyrankių, atstojusių žiedus. Per Rasas įvykusios Gintarės ir Mantauto Klimų vestuvės nė iš tolo nepriminė tradicinės šventės, tačiau aštuonerius metus draugavusi pora vienbalsiai reziumuoja: „Dabar šmaikštaujame ir sakome, kad savo vestuvių festivalį kūrėme visus tuos 8 metus – į jį sudėjome viską, ką per tą laiką išmokome.“

Per patį vidurvasarį Vilniuje drabužių kūrėja Agnė Deveikytė ištekėjo už reklamos specialisto ir knygų apie vyrų stilių autoriaus Algirdo Griciaus. Su būsimu vyru A.Deveikytė susipažino gan šiuolaikišku būdu – per „Tinder“ pažinčių programėlę. Išsvajotąją nuotakos suknelę Agnė susikūrė pati. Moteris juokiasi, jog viską apgalvojo iki smulkiausių detalių.

Kauno Rotušės varpas, skelbdamas apie ypatingą įvykį, liepos 17-ąją skambėjo Lietuvos braziliškojo džiudžitsu asociacijos vadovui Rokui Naruševičiui ir jo mylimajai Ievai Dranickaitei. Pora vienas kitam ištarė lemtinguosius „taip“ artimųjų ir bičiulių akivaizdoje.

Aistra krepšiniui įžiebė meilę krepšininkų Gretos Tamašauskaitės ir Mantvydo Stašelio širdyse. Liepos 18-ąją lemtinguosius „taip“ vienas kitam jie ištarė Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje. Jaunieji prieš devynerius metus vienas kitą pirmą kartą sutiko Kaune, kai Mantvydas iš Panevėžio išvyko mokytis į Kauno Sabonio krepšinio mokyklą. Marijampolėje užaugusi Greta tuo metu jau gyveno Kaune ir žaidė mergaičių krepšino centre bei treniravosi su „LKKA Aisčių“ komanda.

Pasiruošimas vestuvėms, kaip pasakoja Inga Žuolytė, truko neįtikėtinai ilgai. Su būsimu vyru, Adomu Mikalausku, dėl karantino jiedu savo šventę iš pradžių turėjo nukelti. „Pirmasis susitikimas su vestuvių planuotoja vyko dar praėjusių metų spalio pradžioje, sutuoktuves iškelti planavome gegužę, tačiau viskas pasikeitė“, – pasakoja tinklaraštininkė, liepos 22-ąją Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje ištekėjusi už mylimojo. Dabar pora gyvena džiugiu laukimu – laukiasi antrosios atžalos.

Europos parke prie Vilniaus liepos 24-ąją amžiną meilę vienas kitam prisiekė menininkas Jurgis Tarabilda ir meno projektų koordinatorė Gabija Žilionytė. Jurgio ir Gabijos meilės istorija prasidėjo prieš daugiau nei septynerius metus. „Nuo pirmos mūsų susitikimo dienos iki šiol esame kartu“, – Žmonės.lt prisipažino Jurgis. Susipažino dar būdami studentai. Gabija tuomet Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo meno vadybą, Jurgis – skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje.

Liepą Švedijoje vestuves atšoko ledo ritulio komandoje „Djurgarden“ žaidžiantis, žinomas Lietuvos ledo ritulininkas ir fotomodelis Mantas Armalis. Po 7-erių metų draugystės jis vedė mylimąją Stiną Roserngren. Vestuves atšokome Stokholme, labai gražioje vietoje. Iš ten atsiveria viso miesto panorama. Čia vyko tiek ceremonija, tiek iškilmės“, – pasakojo sportininkas.

Liepos 31-ąją po ilgametės draugystės susituokė jaunosios kartos drabužių dizainerė Vykintė Butrimaitė ir grafikos dizaineris, fotografas Egidijus Gužauskas. Vilniuje gyvenanti pora meilės šventei pasirinko Lietuvos pajūrį.

Rugpjūčio 7-ąją didingoje sostinės arkikatedros bazilikoje Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas vedė operos solistę Vismantę Vasaitytę. „Šią datą pasirinkome ne atsitiktinai. Susipažinome prieš 2,5 metų, sausio 7 dieną. Būtent todėl norėjome, kad mūsų santuoka būtų įtvirtinta ir paženklinta skaičiumi 7“, – sakė V.Benkunskas.

Londone gyvenantis pasaulinės sėkmės sulaukęs profesionalus pokerio žaidėjas Matas Cimbolas ir jo sužadėtinė Greta Chanukajevaitė gimtinėje atšventė itališka dvasia alsuojančias vestuves – Sicilijos fragmentai atsispindėjo visur. Santuokos įžadus pora davė Kauno Vytauto Didžiojo Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, o įsimintiną dieną smagiai pratęsė unikalios architektūros Pažaislio vienuolyne.

„Ši santuoka – tikrai ne aklas susižavėjimas vienas kitu, o labai sąmoninga dviejų sielų sąjunga“, – prisipažįsta Monake gyvenanti Greta Šapkaitė. Fondo „GAP Management“ steigėja, projekto „World Influencers and Bloggers Awards“ vykdomoji prodiuserė San Marine ištekėjo už nekilnojamojo turto srityje verslą kuriančio Dmitrijaus Pozarovo. Su žurnalu „Žmonės“ pora pasidalijo savo meilės istorija ir fantastiškų vestuvių detalėmis.

Kauno Šv. Gertrūdos bažnyčioje rugsėjo pradžioje susituokė penkis kartus Lietuvos dešimties šokių čempionai, praėjusių metų Lietuvos čempionato standartinių šokių medalininkai, į pasaulio reitingo penkiasdešimtuką patenkantys šokėjai Indrė Kučinskaitė ir Edgaras Baltaragis.

Tiek garsiam šalies fotografui Jonui Staseliui, tiek kūrybininkei Gerdai Šeirei romantiškos ir gamtos apsuptyje atšoktos vestuvės buvo ne pirmosios gyvenime. Po penkerių metų draugystės įteisinti savo meilę panorę menininkai Žmonės.lt teigė, kad nors yra nepavaldūs standartams, vyro ir žmonos statusas jiems laikui bėgant tapo svarbus. Jaukią ceremoniją artimųjų apsuptyje jie surengė ant Kuršių marių kranto Preiloje.

Stilistė Viktorija Šaulytė ir buvęs kovotojas Julius Mocka nuo rugsėjo – vyras ir žmona. Poros rankas jau puošia apie jų pasiryžimą visą gyvenimą būti kartu bylojantys autoriniai žiedai, o nuotaką – pailgėjusi jos pavardė – Šaulytė-Mockė. Šventę pora iškėlė Lietuvos pajūryje. Jai įsimylėjėliai pasirinko ir specialią temą, ir programą.

Komunikacijos ir reklamos projektų vadovė Ema Bilytė ir studijos „Grock Garsas ir Šviesa“ bendraturtis, muzikantas Rytis Švirinas romantiškos meilės istorijos nepapasakos, bet prisimindami savo kosmines vestuves graudinosi abu – staigmenų negailėjo ne tik jaunieji, bet ir svečiai. Po ceremonijos bažnyčioje visi rinkosi į industrinę erdvę Klaipėdos bazių teritorijoje. Kosmosą primenančioje erdvėje vyko šventinė vakarienė, o neoninėje dalyje – linksmybės su šokiais. Ir jokių gėlių!

2020-ieji šokio pedagogės, aktorės, režisierės, teatro „No Shoes“ įkūrėjos Ievos Jackevičiūtės gyvenime atnešė permainų: ant rankų – mažylė dukra Upė Saulė, o šalia – sunkius laikus padėjęs įveikti penkiolika metų jaunesnis aktorius Raimondas Klezys, su kuriuo 2020-ųjų rudenį pagal senąsias lietuvių apeigas sumainyti žiedai ir ištarti meilės įžadai.

Vestuvių dieną jogos studijos „Om“ įkūrėja, nuomonės formuotoja Gabija Petronytė ir teisininkas Ignas Motiejūnas pajuto kone visas gamtos išdaigas – vėtrą, lietų ir galiausiai saulės spindulius, – bet šventei Palangoje tai suteikė tik išskirtinių prieskonių. „Festivalis: meilė, laisvė, jūra“. Nuo pat pradžių žinojome, kad tradicinių vestuvių nebus, nes labiau norėjome crazy atmosferos, todėl į baseiną šokinėjantys šventės svečiai nieko nenustebino – buvo puiki proga atsigaivinti“, – pasakojo jaunavedžiai. 

Legendinis kino ir teatro aktorius Vladas Bagdonas vedė trečiąjį kartą. Lapkričio 21-ąją jis ir jo išrinktoji baltarusių teatro kritikė Jelena Liopo Vilniaus santuokų rūmuose sumainė vestuvinius žiedus. Žurnalui „Legendos“ V.Bagdonas anksčiau pasakojo, kad Jelena į jo gyvenimą atkeliavo sunkiausiu metu. Pora bendrauja jau 15 metų. „Ji man labai padėjo tada, kai buvo sunkiausi gyvenimo momentai. Nors atrodau vienišius, mažai bendraujantis, vienam gyventi būtų labai liūdna. Ypač, kai ateina vakarai... niūrūs lapkričio vakarai“, – pasakojo aktorius.

Naujausi straipsniai