Meghan Markle mini 40-ąjį gimtadienį: pastarųjų metų išgyvenimai – jos stiprybės įrodymas

Meghan Markle / Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-08-04 07:00
Rugpjūčio 4 dieną Sasekso hercogienė, princo Harry žmona Meghan Markle švenčia 40-ąjį gimtadienį. Žmonės.lt kviečia prisiminti jos pastarųjų metų išgyvenimus ir lemtingus sprendimus, kurie supurtė britų karališkąją šeimą ir atsidūrė pasaulio dėmesio centre.

Nors Meghan Markle negimė kilmingąja, tačiau jai tai nesutrukdė 2018-aisiais tapus karališkosios šeimos dalimi atsidurti žiniasklaidos dėmesio centre. Rodos, jos kiekvienas judesys karališkųjų renginių metų buvo detaliai analizuojamas, kiekviena aprangos detalė aptarta garsiausių stiliaus kritikų.

Tačiau dar prieš visą šį objektyvų blyksčių ir antraščių paradą Meghan buvo įdomi asmenybė ir dar netapusi žymia galėjo nustebinti savo mintimis, veikla ir šiuolaikiniu požiūriu.

Meghan Markle mokyklos albume/ Vida Press nuotr.
Meghan Markle mokyklos albume/ Vida Press nuotr.

Gimusi Los Andžele, Meghan Markle (pilnas vardas – Rachel Meghan Markle) jau nuo mažens buvo ryški aktyvistė. Būdama 11 metų Meghan turėjo savo tvirtą nuomonę ir šiuolaikinį bręstančios moters požiūrį – tuo metu ji parašė laišką į televiziją, ragindama pašalinti seksistinio pobūdžio indų muilo reklamą. Tai padiktavo ir ateitį, kurioje Meghan gina dramblius, vaikus, juodaodžius, moteris ir daug kalba apie tikrąsias žmogaus vertybes. O televizijos žiūrovai ją puikiai pamena ir kaip aktorę – ypač ryškų Reičel Zein vaidmenį seriale „Suits“ („Kostiumuotieji“).

Tarp pagrindinių Meghan vertybių – laisvė. Apskritai, žodį „laisvė“ Meghan tapusi karališkosios šeimos dalimi pradėjo vertinti ir suprasti kitaip. Gyvendama tradicijų ir karališko etiketo pasaulyje, ji jautėsi kaip narve. Tarsi atkartodama savo vyro, princo Harry mamos Dianos gyvenimą, Meghan jautėsi ne savame kailyje, kol galiausiai, 2020-ųjų pradžioje pasaulį kaip reikiant nustebino žinia – princas Harry ir Meghan Markle atsisako karališkųjų pareigų.

Meghan Markle ir princas Harry / Vida press nuotr.
Meghan Markle ir princas Harry / Vida press nuotr.

Gyvenimas ištrūkus ir karališkosios šeimos „gniaužtų“

Netikėtai paskelbtas sprendimas supurtė ne tik pasaulį, bet ir karališkąją šeimą, kadangi monarchė ir kiti karališkosios šeimos aukšto rango nariai nebuvo apie jį iš anksto informuoti. Po šios žinios Elizabeth II ne kartą bandė perkalbėti anūką Harry, Meghan Markle mylimąjį, tačiau šis išliko ištikimas ir galiausiai palikęs savo karališkąjį gyvenimą kartu su Meghan ir sūnumi Archie pakėlė sparnus ir pradėjo naują etapą JAV.

Visgi, naujas etapas gimtame žemyne Meghan Markle neatnešė visiškos ramybės. Ji ir toliau buvo apkalbama žiniasklaidos, vėliau teko atlaikyti ir iš karališkųjų rūmų sklindančius kaltinimus, neva ji buvo „tarnus šokdinanti, kaprizinga ir begalės pageidavimų turinti“ princo žmona.

Pavargusi nuo skambių antraščių ir šmeižto, Meghan Markle žengė pirmą žingsnį ir kartu su princu Harry į savo „juodąjį sąrašą“ įtraukė keturis didelius Jungtinės Karalystės bulvarinius laikraščius, kuriuos kaltino skelbus „iškraipytus, klaidingus ir neprotingai invazinius“ straipsnius. Tarp tokių leidinių – „The Sun“, „Daily Mail“, „Daily Mirror“ ir „Daily Express“.

Žiniasklaidos antraštės po atviro Meghan Markle interviu / Scanpix nuotr.
Žiniasklaidos antraštės po atviro Meghan Markle interviu / Scanpix nuotr.

Į kovos lauką prieš šmeižtą – su biografine knyga rankose

Praėjusią vasarą pasaulį pasiekė dar viena žinia – Meghan Markle su princu Harry savo gyvenimo detales, kurios buvo apipintos paslapčių ir netikėtų sprendimų, nusprendė atskleisti knygoje „Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of A Modern Royal Family“. Meghan tikėjo, kad knyga apie jos santykius su princu Harry padės skaitytojams suprasti „kančią ir neramumus“, kuriuos jai teko ištverti per pastaruosius metus ir sustabdys įvairias apkalbas, nuo kurių taip pavargo.

Knyga pasirodė praėjus savaitei po jos 39-ojo gimtadienio, rugpjūčio 11 dieną. Rodos, naujų metų startas su knyga žadėjo sudėliotus taškus ant „i“, tačiau tai buvo tik tyli pradžia kovos su paliktos monarchijos šešėliais...

Knyga „Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of A Modern Royal Family“ / Scanpix nuotr.
Knyga „Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of A Modern Royal Family“ / Scanpix nuotr.

Dėl patyčių atsisakė socialinių tinklų

Šių metų pradžioje Meghan ir princas Harry nusprendė pakeisti savo taktiką ir atsitraukti. Tiesa, ne iš nuolatinės kovos su karališkaisiais rūmais ir žiniasklaida, bet iš socialinių tinklų. Priežastis – įžeidžiantys komentatorių pasisakymai ir patyčios. Tačiau, kai atrodė, kad ant Sasekso hercogų šeimos namų užslinko juodas debesis, ši paskelbė džiugią žinią – Meghan laukėsi antrojo vaiko! 

Pasaulį prie ekranų prikaustęs interviu pas Oprah

Besilaukianti Meghan Markle nesiruošė ilsėtis ir mėgautis laukimo ramybe. Ji nusprendė vienai žymiausių JAV žurnalisčių Oprah Winfrey duoti išskirtinį interviu, kuriame prabilo apie toli gražu pasakos neprimenančio gyvenimo detales karališkuose rūmuose. Vos tik pasirodžius pirmosioms interviu ištraukoms britų monarchijos institucija sukilo – visą tai buvo pavadinta „cirku“, vėliau spaudoje pasirodė ir vėl Meghan šmeižiančios antraštės.

Princas Harry ir Meghan Markle / Scanpix nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / Scanpix nuotr.

Galiausiai, kovo 7-ąją, po beveik mėnesį trukusių intrigų, CBS kanale pasirodė pasaulį prie ekranų prikaustęs Meghan Markle ir princo Harry interviu. Pirmiausia savo „išpažintį“ prieš kameras atliko Meghan ir tik vėliau prie jos prisijungė jos mylimasis. Interviu metu ji atskleidė šokiruojančias detales – prasitarė apie užgauliojimus dėl rasės tapus karališkosios šeimos dalimi, norą nusižudyti, taip pat prisiminė ir vestuvių metu kilusį konfliktą su princo Williamo žmona Kate Middleton.

Tuomet moterys neva „susikibo“ dėl gėles nešusių mergaičių suknelių ir Meghan pravirkdė Catherine. „Sunkiausia ištverti buvo kaltinimus dėl istorijos, kuri nutiko man. Visa institucija (rūmai – aut.past.) žinojo, jog  viešai eskaluojamos detalės – netiesa“, – tuo metu kalbėjo Meghan.

Meghan Markle / Scanpix nuotr.
Meghan Markle / Scanpix nuotr.

Šis interviu buvo atviriausias ir išsamiausias pasakojimas apie karališkosios šeimos vidaus reikalus nuo 1995 metais Harry motinos princesės Dianos duoto interviu, kuriame ji papasakojo apie savo byrančią santuoką. Atrodo, kad Meghan išties teko atsistoti į princesės Dianos batelius ir siekti išgyventi tradicijų supančiotoje monarchų šeimoje.

Po neramių laikų – dukros Lilibet Dianos atėjimas į geresnį pasaulį

Geriausia juk tai, kad po visų audrų prašvinta saulė! Vasaros gaivus vėjas į Meghan Markle ir princo Harry gyvenimą atnešė džiaugsmą – birželio 4-ąją jiems gimė dukra Lilibet Diana. M.Markle praėjusių metų rudenį atviravo, kad jau kurį laiką bando susilaukti antros atžalos. Tąkart Sasekso hercogienė atskleidė dar vieną išgyventą likimo smūgį – 2020-ųjų liepą ji patyrė persileidimą. Taigi, Lilibet atėjimas į pasaulį Meghan prilygo stebuklą. 

Meghan Markle su sūnumi ir princu Harry / „Scanpix“ nuotr.
Meghan Markle su sūnumi ir princu Harry / „Scanpix“ nuotr.

Šiuo metu su princu Harry beveik dviejų mėnesių dukrą Lilibet Dianą ir 2-ejų metukų sūnų Archie auginanti Meghan galėti pasidžiaugti – įveikusi pastarųjų metų įvykius ji parodė, kokia stipri gali būti šiuolaikinė moteris.

Su 40-uoju gimtadieniu, Meghan!

Naujausi straipsniai