Meghan Markle laimėjo garsiąją bylą prieš britų žiniasklaidą: susitikti su tėvu teisme jai nereikės

Meghan Markle / „Vida Press“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-11 20:16
Vasario 11-oji – laiminga diena Meghan Markle (39). Teismas pripažino ją teisia byloje prieš britų laikraštį „Mail on Sunday“. Žiniasklaidos priemonei teks atsakyti dėl be Meghan Markle žinios 2019 metais išspaudinto jos tėvui skirto laiško, praneša „Evening Standard“.
Aukščiausiasis teismas nusprendė, jog bylą įmonei „Associated Newspapers Ltd“ iškėlusios Meghan Markle privatumas buvo pažeistas, kai vienas iš minėtos įmonės laikraščių išspaudino laišką, skirtą asmeniškai Thomui Markle. 
 
Skundą teismui dėl neteisėto privačios informacijos panaudojimo Meghan Markle pateikė 2019 metų spalį.

Meghan advokatai ne kartą pabrėžė, kad laiško publikavimas buvo „šios žiniasklaidos grupės [vykdomos] melagingų ir sąmoningai žeminančių istorijų apie ją ir jos sutuoktinį kampanijos dalis“.

„Privataus laiško turinys paskelbtas neteisėtai, sąmoningai destruktyviai, siekiant manipuliuoti skaitytoju ir tęsti nesantaiką keliančią šios žiniasklaidos grupės veiklą“, – sakė princas Harry savo pareiškime.

Princas Harry ir Meghan Markle / SCANPIX nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / SCANPIX nuotr.

Leidinio gynyba rėmėsi Th.Markle'o pateikta informacija, atsižvelgiant į tai, kad jis „turėjo ... teisę pasakoti savo įvykių versiją“.

Besiginanti įmonė net žadėjo kaip liudytoją į teismo posėdį pakviesti laišką jiems įteikusį Th.Markle'ą.

Šiandien aukščiausiojo teismo teisėjo Davido Johno Warby sprendimu Meghan pripažinta teisi dėl vieno iš kelių pateiktų ieškinių ir jai nereikės teismo salėje susitikti su tėvu.

Šioje byloje daugiausia dėmesio buvo skiriama Meghan laiškui, kurį ji atsiuntė tėvui 2018 m. rugpjūtį, netrukus po jos santuokos su princu Harry. Jame ji paragino giminaitį nustoti kalbėti su žiniasklaida.

„Trumpai tariant, tai buvo asmeninis ir privatus laiškas. Dauguma paskelbtų dalykų buvo susiję su pačia ieškove, jos skausmu dėl tėvo elgesio ir dėl to kilusiais nesutarimuais“, – užbaigė teisėjas Warby. Antro M.Markle ieškinio dėl autorių teisių pažeidimo nagrinėjimas numatytas kovo pradžioje, to paties posėdžio metu bus nuspręsti tolimesni veiksmai, įvardytos Meghan padarytos žalos atlyginimo sumos. 

Naujausi straipsniai