Meduolius su šeima marginęs Merūnas Vitulskis papasakojo apie savo Kalėdų tradicijas

Erika ir Merūnas Vitulskiai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Erika ir Merūnas Vitulskiai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-11-14 13:01
AA

Pirmadienio popietę būrys garsenybių susitiko Vilniuje esančioje „Čiop čiop“ kulinarijos studijoje, kur dalyvavo „Spalvoto meduolio dienos“ iniciatyvoje – margino meduolius. Gera valia grįstame renginyje pasirodė ir Merūnas Vitulskis su žmona Erika. Kartu su savimi jiedu atsivedė ir mažąjį sūnų Ajų.

„Spalvoto meduolio dienos“ iniciatyva pirmadienio popietę sudomino būrį žinomų žmonių. Renginyje pasirodė TV laidų vedėjai Žygimantas Stakėnas, Gintarė Gurevičiūtė, „radistas“ Rolandas Mackevičius, parfumeris Aistis Mickevičius ir daugelis kitų.

Renginio nepraleido ir operos solistas Merūnas Vitulskis, čia pasirodęs su šeima – žmona Erika ir vyresnėliu sūnumi Ajumi (2).

„Į lauką su mažuoju išeiname kasdien, bet tokioje akcijoje kaip ši dar niekad nesame buvę drauge“, – šypsodamasis Žmonės.lt sakė M.Vitulskis.

Jis pasakojo, kad į renginį atviliojo gerumu grįsta jo idėja. Nors būti geru – aukoti, remti tuos, kuriems paramos reikia, jis stengiasi ištisus metus.

Erika ir Merūnas Vitulskiai su sūnumi / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Negalėčiau sakyti, kad artėjant Kalėdoms mūsyse kažkas keistųsi. Mes visada dalyvaujame, kur galime. Kalbu apie socialines akcijas. Tačiau reiktų nepamiršti, kad tokie dalykai egzistuoja ištisus metus. Nors žinoma, Kalėdos kuria savą aurą“, – svarstė.

Kaip dažnai M.Vitulskis savo gera valia dalijasi? „Kiek įmanoma, tiek patys stebime aplinką. Būna, kad per įvairius reportažus pamatome, kam reikia pagalbos. Tik, man atrodo, geriau asmeniškai nuvažiuoti, susirasti tuos žmones, bendrauti su jais. Šiais laikais yra ta pakankamai nemaža, iš Amerikos atėjusi mada. Mes labai atsirinkinėjame. Man atrodo svarbu žinoti, kam aukoji, ar tai, ką aukoji, iš tiesų nueis į tinkamas rankas“, – kalbėjo.

Erika ir Merūnas Vitulskiai su sūnumi / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Artėjant Kalėdoms Merūnas Žmonės.lt papasakojo ir apie savo šeimos tradicijas. „Į Kalėdas nežvelgiame komerciškai. Tačiau jas jausti imame nuo gruodžio 1-osios, kai vaikai ima skaičiuoti dienas pagal Advento kalendorius – valgyti tuos saldainius. Tai būna įžanga į šventę“, – pasakojo.

Žinoma, kokios Kalėdos be šventinės eglės. „Kasmet vis kitaip puošiame eglutę. Kiti, būna, vis po naują žaisliuką prideda, o mes iš pagrindų kitaip puošiame. Gal čia jaunatviškas požiūris. Bet turbūt ateis ta diena, kai norėsis išliekamosios vertės, ir eglutę kasmet puošime taip pat. Gal turėsime kiekvienas po savo žaisliuką, kurį kabinsime ant eglutės. Sukūrus šeimą kas porą metų ateina po tradiciją. Tikiuosi, jų daugės“, – vylėsi.

Vis dėlto juk didžiosios metų šventės muzikantams – didysis metų darbymetis... „Šįmet susistatėme prioritetus, kad šventės – pirmoje vietoje. Taip, muzikantams iš tiesų nebūna švenčių. Bet šįmet Kalėdos, Kūčios man – labai svarbu. Noriu pabūti su šeima. Tik būnant su ja ta kalėdinė dvasia atsiranda“, – sakė M.Vitulskis.

Apie „Spalvoto meduolio dieną“

Šįmet „Spalvoto meduolio diena“ rengiama jau septintą kartą. Visoje Lietuvoje iniciatyva nuaidės lapkričio 26-ąją. Iniciatyvos dėmesio centre – vaikai iš globos namų.

Erika ir Merūnas Vitulskiai su sūnumi / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Šio akcijos tikslas – suartinti žmones. Orientuojame į globojamus vaikus, kviečiame juos tapti akcijos savanoriais. Pernai savanorių visoje Lietuvoje buvo 160, iš globos namų – 30. Šįmet prie iniciatyvos prisijungė beveik visi jie. Šiandien pristatome iniciatyvą: šįmet ji vyks 16 Lietuvos miestų, prie idėjos prisijungė 40 kepyklėlių. Kiekviename mieste – bent po vieną. Šiandien pranešame žinią, kad 26 dieną kviečiame visus prisijungti prie iniciatyvos, susėsti drauge ir marginti meduolius“, – kalbėjo idėjos sumanytoja, „Gerų minčių magijos“ projekto atstovė Violeta Masteikienė.

Besiruošdama „Spalvoto meduolio dienai“ ji pasakoja, kad iniciatyva tai šventė, skirta atkreipti dėmesį į be tėvų augančius vaikus, dovanoti jiems savo dėmesį, bendravimą.

„Tai – visuotinė miesto šventė, kurioje dalyvauja būrys žmonių. Šventė trunka visą dieną. Jos akcentu tampa susibūrimas kepyklėlėse. Taip pat kaip ir šiandien, visi kviečiami susėsti prie stalo, marginti meduolius, jais keistis, bendrauti, būti. Šiais laikais to, matyt, labiausiai trūksta“, – kalbėjo V.Masteikienė.