Meditacija kiniškame sode

Naujieji kvepalai
Naujieji kvepalai
Šaltinis: Elaima.lt
2015-04-28 13:16
AA

Paryžiaus liukso klasės mados namai „Hermès“ šį pavasarį nudžiugino kvapia naujiena – aromatu „Le jardin de Monsieur Li“. Pristatydamas jį itin kiniškoje aplinkoje Paryžiuje, parfumeris Jeanas Claudeʼas Ellena pabrėžė, sodas kinams – daugiau nei sodas, tai – meditacija.

Sodas – įkvėpimo šaltinis

Jau nuo 2003-ųjų kompanija „Hermès Parfums“ aromatų gurmanus stebina nepakartojamomis kelionėmis po įspūdingiausius pasaulio sodus. Iš pradžių buvo sukurti kvepalai, apgaubiantys mus Indijos vandenyno aromatais po audros („Un Jardin après la Mousson“), vėliau atsivėrė vartai į Viduržemio jūros sodus Tunise („Un Jardin en Méditeranée“), paskui parfumeris mus nukėlė į Egipto žemę („Un Jardin sur le Nil“), galiausiai pakvietė pasižvalgyti po Paryžių pačioje jo širdyje: ant istorinio mados namų „Hermès“ pastato stogo (adresu: 24, Faubourg Saint Honoré) esantis sodas Jeaną Claudeʼą Ellena įkvėpė sukurti „Un Jardin sur le Toit“.

Istorinis pastatas / Organizatorių albumo nuotr.

Iki šiol prisimenu Šanchajaus tvenkinių, jų šlapių akmenų kvapą, kurį sustiprina jazminai, kriaušių žiedai, kinkanai, bambukų lapai, pipirmedžiai, rožynų aromatai.

Parfumerio prieš trisdešimt metų patirti įspūdžiai, pirmąkart su žmona atsilankius Kinijoje, ypač jos provincijoje, neišblėso ir po šiai dienai. „Akmenys, uolienos, gaivus vanduo ir truputis žalumos – toks yra kinų sodas, kurio aplankymu prasideda kiekviena diena, o tai reiškia, kad prasideda ir pats gyvenimas. Niekas taip neišlaisvina vaizduotės, niekas taip neatpalaiduoja ir niekas taip nenuteikia meditacijai, kaip kiniškas sodas. Iki šiol prisimenu Šanchajaus tvenkinių, jų šlapių akmenų kvapą, kurį sustiprina jazminai, kriaušių žiedai, kinkanai, bambukų lapai, pipirmedžiai, rožynų aromatai“, – įspūdžiais ir savo įkvėpimu sukomponuoti „Le jardin de Monsieur Li“ dalijasi vienas garsiausių pasaulio parfumerių.    

Klasikiniame flakone - dzenbudistinė nuotaika

Naujasis aromatas itin kiniškoje Paryžiaus oazėje pristatytas neatsitiktinai. Raudonplytis kiniškos architektūros pastatas „Pagoda“, šiandien priklausantis vienai respektabilių verslininkų šeimai, buvo pastatytas XIX a. pačiame Paryžiaus centre, šalia Monso parko, ir veikė kaip viešbutis.

1925-aisiais kinų pirklys ir aistringas Azijos meno kolekcininkas Ching Tsai Loo perpirko pastatą ir, padedamas architekto Fernando Blocho, suteikė jam kinų architektūros šedevro pavidalą. Čia jis įkūrė budistų šventyklą. XVIII a. maniera dekoruotos salės šiandien pasitinka ypatinga senosios Kinijos atmosfera.

Istorinis pastatas / Organizatorių albumo nuotr.

Subtilią naujojo aromato „Le jardin de Monsieur Li“ pristatymo nuotaiką kūrė ne tik interjeras, bet ir fleitos, kiaušinio pavidalo dūdelės (xun) skleidžiami garsai, sumaniai dekoruotas herbariumas, atspindintis aromato natas, kurias parfumeris sukomponavo ir įkalino klasikiniame „Hermès“ flakone. O šis buvo sukurtas dar 1961-aisiais, kai buvo išleisti pirmieji kvepalai „Calèche“ (liet. „Karieta“ su pakeliamu viršumi) ir tapo simboline mados namų „Hermès“ emblema. Tai, kad šis vintažinis flakonas įvaizdinėje reklamoje puikuojasi ant šlapios iš vandens išnirusios uolienos, aplinkui tykiai tykiai tyvuliuojant vandeniui, ženklina šio naujo kūrinio esmę – sukurti Vakarų vartotojui dzenbudistinę nuotaiką.