Medaus mėnuo per karantiną: kauniečių porai pavyko aplankyti ir Paryžių, ir Londoną

Reda ir Rokas Zarauskai/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-05 10:42
Gegužės 22 dieną susituokusi kauniečių pora Reda ir Rokas Zarauskai medaus mėnesio turėjo vykti į Kubą. Deja, karantinas jaunavedžių planus apvertė aukštyn kojomis. Ir nors vietoje kubietiškos saulės teko tenkintis šaltu Lietuvišku pavasariu, Reda ir Rokas sugalvojo, kaip originaliai paminėti savo bendro gyvenimo pradžią. Jiedu aplankė Jonavos rajone esančius Paryžių, Šveicariją, Londoną ir Veneciją.

Pardavimų vadybininku vienoje Kauno įmonių dirbantis Rokas Zarauskas pasakoja, kad su žmona Reda jiedu vestuves suplanavo dar rudenį.

„Net ir ištikus pasaulinei krizei, nusprendėme nieko nekeisti. Šiek tiek erzino nežinomybė, tačiau šventę surengėme.

Jei atvirai, iki paskutinės savaitės nebuvome tikri, kiek žmonių galės dalyvauti ceremonijoje ir ar pavyks su tėvais ir broliais ramiai pavakarieniauti. Į mūsų šventę negalėjo atvykti keli labai brangūs užsienyje gyvenantys žmonės, bet visuomet akcentavome santuokos prasmę. Mums būtų tikę tuoktis ir dviese, be šukuosenų, fotografų, tortų ir kitų didelių vestuvių atributų.“

Reda ir Rokas Zarauskai/Asmeninio archyvo nuotr.
Reda ir Rokas Zarauskai/Asmeninio archyvo nuotr.

Dabar Rokas įsitikinęs – savo neįprastas vestuves atsimins visą gyvenimą.

„Džiaugiamės, kad virusas aplenkė mūsų artimuosius. Nuskriausti nesijaučiame ir dėl to tikrai nepergyvename, karantinas tik parodė, kad esame gana kūrybingi ir mokame išsisukti iš bet kokios situacijos.“

Dar žiemą Reda su Roku nusprendė medaus mėnesio vykti į Kubą. Ir jei vestuvės įvyko, tai dėl susiklosčiusios situacijos planuotą kelionę teko atšaukti. Pora nenusiminė, priešingai – sugalvojo improvizuoti ir medaus mėnesio proga aplankė Lietuvoje esančius Šveicariją, Paryžių, Londoną ir Veneciją. 

 

Reda ir Rokas Zarauskai/Asmeninio archyvo nuotr.
Reda ir Rokas Zarauskai/Asmeninio archyvo nuotr.

„Likus porai mėnesių iki didžiosios dienos, supratome, kad negalėsime pasimėgauti tikruoju mūsų medaus mėnesiu. Tuo metu ne tik ruošėmės šventei, bet ir ieškojome naujos gyvenamosios vietos. Būsima žmona pajuokavo, jog išsinuomojus brangų butą, galėtume nukeliauti tik į greta esantį lietuvišką Londoną ar Šveicariją. Taip ir kilo idėja ten apsilankyti. Vykdami į šias vietas jau žinojome, kaip būsime apsirengę, kokių daiktų reikės, kaip pozuosime.“

Užsienio šalių pavadinimais garsėjančios gyvenvietės – Jonavos rajone. Rokas dabar juokiasi, kad trūko tik Kuba pavadinto miestelio.

„Daugelis klausia, kodėl pasirinkome būtent Šveicariją, Paryžių, Londoną ir Veneciją, nes Lietuvoje yra ir daugiau įdomiai pavadintų gyvenviečių, pavyzdžiui, Indija. Prie ženklų įsiamžinome sąmoningai. Mėgstame keliauti ir jau esame iš tikrųjų buvę beveik visose tose šalyse ar miestuose. Mus labai sužavėjo Londonas ir Paryžius, Šveicarijoje gyvena mano brolis, o į Veneciją pasižadame nuvykti, kai baigsis karantinas, Italijoje kol kas esame aplankę tik Romą ir Neapolį.“

Reda ir Rokas Zarauskai/Asmeninio archyvo nuotr.
Reda ir Rokas Zarauskai/Asmeninio archyvo nuotr.

R. Zarauskas neslepia, jog su žmona į Kubą galų gale vis tiek nuvyks. Atšaukus skrydį, avialinijos porai pasiūlė tokios pačios vertės kuponą, kurį reikia išnaudoti per metus laiko.

„Laukiame kol gyvenimas sugrįš į savo vėžes, keliauti bus saugu, tada ir išskrisime į dar vieną medaus mėnesį.“

Originalų medaus mėnesį Lietuvoje surengusi Zarauskų šeimyna socialiniuose tinkluose tapo tikromis žvaigždėmis. Jie patys sako, norėję tiesiog pralinksminti draugus, tačiau žinutė apie jų medaus mėnesį pasiekė net užsienį.

„Pastarosiomis dienomis mūsų nuotraukomis pradėjo dalintis latviai. Per daug viso to tikrai nesureikšminame, pati fotosesija rengta tam, kad pralinksmintume aplinkinius. Manome, kad savo tikslą pasiekėme“, – juokėsi Rokas.