Medalių vasara tęsiasi: Lietuvos gimnastas R.Tvorogalas tapo Europos vicečempionu

Robertas Tvorogalas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-08-21 19:57
AA

Miunchene, Vokietijoje, besibaigiančioje devynių sporto šakų Europos čempionatų fiestoje savo šlovės akimirkos sulaukė ir Lietuvos gimnastas Robertas Tvorogalas. 27-erių vilnietis pelnė sidabrą pratimuose ant skersinio.

R.Tvorogalo programos sudėtingumo lygis buvo įvertinas 5.600, o atlikimas – 8.400 balo. To pakako antrai vietai užimti (14.000 balo).

Aukso medalį šioje rungtyje iškovojo Kipro atstovas Marios Georgiou (14.400), o bronzą – ispanas Joelis Plata (14.000).

Pastarasis surinko tiek pat balų, kiek ir lietuvis, tačiau R.Tvorogalo programos išpildymas buvo geresnis, kas ir lėmė aukštesnę vietą.

Pratimai ant skersinio yra stiprioji sportininko rungtis.

Robertas Tvorogalas / „Scanpix“/AP nuotr.

2019 metais šioje rungtyje jis triumfavo Europos žaidynėse, o 2020 m. tapo Europos čempionu. Jis vienintelis sportininkas nepriklausomos Lietuvos istorijoje, laimėjęs Europos čempionato medalius.

Miunchene daugiakovės varžybose R.Tvorogalas nedalyvavo.

Pratimų ant skersinio kvalifikacijoje varžėsi net 109 sportininkai, o į finalą lietuvis pateko su šeštu geriausiu rezultatu.

Sportininką treniruoja Jevgenijus Izmodenovas.

Primename, kad rugpjūčio 11-22 dienomis Miunchene vienu metu vyko net devynių sporto šakų Europos čempionatai: dviračių sporto (plento, treko, kalnų dviračių ir laisvojo stiliaus BMX), paplūdimio tinklinio, baidarių ir kanojų irklavimo, laipiojimo sporto, stalo teniso, lengvosios atletikos, sportinės gimnastikos, irklavimo bei triatlono.