Meda Jonaitytė: „Modeliai, kitaip nei dauguma žmonių, darbo ieško beveik kiekvieną dieną“

Meda Jonaitytė / Luko Balandžio nuotr.
Autorius: Astra Petkūnaitė
Publikuota: 2012-04-25 19:31
Manekenė ir modelių agentūros „Image Group“ bendraturtė Meda Jonaitytė geriau nei kas kitas žino, kokiomis išvaizdos ir būdo savybėmis turi pasižymėti merginos, siekiančios sėkmingos modelio karjeros.

Trečiadienio pavakarę Vilniaus klube „Pabo Latino“ Meda su kitais mados ir grožio pasaulio atstovais rinko prekės ženklui Membershop.lt atstovausiančią merginą. Žmonės.lt klausė žinomos manekenės, kuo ypatinga turi būti mergina, kad galėtų įsitvirtinti grožio pasaulyje.

„Visų pirma, yra skirtumas tarp to, ko mes ieškojome šiandien, ir to, ko ieškome šiaip. Komerciniams prekės ženklams atstovaujančiam veidui keliami tam tikri reikalavimai. Tai neturi būti ne labai įdomus veidas, o visiems suprantamas ir gražus“, – modelių atrankos subtilybes atskleidė moteris. Agentūra, ieškodama naujų modelių, gali rinktis ir įdomesnius veidus, ir didesnio ūgio merginas.

Kalbant apie tai, kokiomis būdo savybėmis turi pasižymėti manekenės, Meda teigė galinti papasakoti daug istorijų apie tai, kai netgi labai gražioms merginoms nepasiseka vien dėl to, kad jos sudėtingiau komunikuoja.

„Būdo bruožai turi didelę reikšmę, nors žmonėms taip dažniausiai neatrodo. Bendraujant turi būti jaučiamas žmogiškas lengvumas. Užsienyje, kur konkurencija didesnė, būtent tokios merginos gauna darbą. Iš merginos neturėtų būti traukiamas žodis po žodžio ar jaučiama nejauki tyla“, – Žmonės.lt pasakojo moteris.

M.Jonaitytė išdavė, kad jų agentūros organizuojamose atrankose į merginų bendravimo įgūdžius žiūrima atlaidžiau. Taip yra todėl, kad dažniausiai atrankoje dalyvaujančios merginos būna labai jaunos, atvykusios iš provincijos, turinčios daug baimių ir susikaustymo.

„Kartais būna merginų, kurios visko nori čia ir dabar, tačiau joms ne visada pasiseka. Modeliai, galima sakyti, eina darbintis kiekvieną dieną, kai, tuo tarpu, kiti žmonės tai daro vos porą kartų per gyvenimą. Dėl to neigiamas atsakymas šioje profesijoje yra dažnesnis. Ir tai reikia priimti ne asmeniškai, o suvokti kaip sudedamąją šio darbo dalį.  Nereikia įsižeisti, įsiskaudinti ir niekada gyvenime nebeiti į atrankas“, – sakė M.Jonaitytė.

Paklausta, ar modelio karjera lietuvaitėms yra siekiamybė ir atrankas užplūsta minios manekenėmis norinčių tapti panelių, moteris patikino, kad mūsų šalyje tikrai nėra kažkokio bumo ar nežmoniško noro. Pasak Medos, dabar yra daug informacijos, kaip modeliai turi atrodyti ir ko iš jų tikimasi, tad merginos žino savo galimybes.

„Tačiau mes visada sakome ateiti ir pabandyti, o, jei nepasiseks, mes žmogiškai, nuoširdžiai paaiškinsime, kodėl. Kuo žmogus anksčiau sužinos, kam jis yra tinkamas, tuo geriau. Kam puoselėti tuščias viltis? Jeigu tau patinka mada, yra daug profesijų aplinkui. Nebūtina būti modeliu“, – neabejojo M.Jonaitytė.
 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai