Mečislovas Subelis 60-ąjį jubiliejų atšventė spalvingame draugų rate

Mečislovo Subelio gimtadienio akimirkos / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-10 14:54
Dainuojantis verslininkas Mečislovas Subelis, raikydamas savo jubiliejinį tortą su glazūruota natų knyga ir ant penklinės pakibusiu skaičiumi 60, tyčia peiliu perrėžė jį pusiau, pajuokaudamas, kad jaučiasi 30-ies. Nors čia pat pridurtų, kad ne metai svarbiausia, o tai, kokius žmones gyvenimas jam dovanojo. Asmeninėje Mečislovo šventėje dalyvavo spalvinga draugų kompanija.

Į savo 60-mečio puotą Mečislovas atvyko kone tiesiai iš Milano: verslininkas lankėsi tarptautinėje kailių ir odos parodoje „MIFUR“, susitiko su savo partneriais. Taip pat domėjosi naujomis kailių mados tendencijomis.

„Rudenį pristatysiu ne tik proginę kolekciją, bet ir pirmąją savo solinę kompaktinę plokštelę, – pasakojo Mečislovas. – Mane spaudoje kartais pavadina kailių magnatu, bet tai klaidinga. Dar esu vadinamas dainuojančiu verslininku ir, manau, tai – žymiai tiksliau. Nes verslas ir menas manyje seniai persipynęs ir padeda vienas kitam. Muzika man – antra kalba.“

Be jokios abejonės, ji skambėjo ir M. Subelio gimtadienio vakarėlyje. Dainas jam dovanojo Birutė Dambrauskaitė, Renata ir Deividas Norvilai, Giedrius Leškevičius. Dainavo ir pats Mečislovas. Vienas jubiliato pasirinktų kūrinių buvo jausminga meilės daina iš jo naujojo solinio albumo. Šią dainą kompozitorius Mikalojus Novikas Auksinių vestuvių proga parašė savo žmonai Irenai. Jiedu taip pat vakarojo Mečislovo jubiliejaus puotoje.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Gruziniškais tostais jį sveikino linksmų plaučių režisierė ir aktorė Hana Šumilaitė, vadinama dar ir gerąja ragana. „Dėl visa ko šiandien pasiėmiau kortas. Mečislovui jau išbūriau didelę laimę. Visiems kitiems bursiu tik gerai, už gerus pinigus.“

Su žmona Aušra į šventę atvykęs humoristas Raimondas Šilanskas neapsiėjo be linksmų istorijų, bet ir maloniai nustebino svečius, kartu su jubiliatu dramatiškai deklamavęs Jesenino eiles. „Žmonės galvoja, kad mes su Šilu iki ryto sėdėdami apie moteris kalbamės? Ne, bičiuliai, apie poeziją“, – teigė Mečislovas.

„Myliu tave kaip brolį, kaip gerą draugą ir labai džiaugiuosi, kad tu esi“, – sukaktuvininkui kalbėjo buvusi parlamentarė, televizininkė, žurnalistė Janina Narvilienė.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

„Aš esu toks, kaip mano močiutė, pas kurią vasarodavau vienkiemyje, miškų apsuptyje. Aš – tuomet dar vaikas, o ji – gili išmintis... Aš pažįstu džiaugsmą, pažįstu skausmą. Bet man svetimas pavydas, melas, manipuliacijos ir intrigos“, – pasakojo Mečislovas.

M. Subelio gyvenime – daug keistų sutapimų. Jo dvi dukros gimusios skirtingais metais, bet tą pačią dieną. Jis pats gimė kovo 8-ąją – dieną, kai viso pasaulio gėlės priklauso moterims. „Tokia likimo ironija – gimtadienį švenčiu Tarptautinę moters dieną. Visada stengdavausi kovo 8-ąją pasiskubinti ir pasveikinti moteris iki vidurdienio, o ne vakare, kai jau man visi nešdavo gėles“, – šypsojosi Mečislovas, po savo gimtadienio vakarėlio viešnias išlydėjęs su kiekvienai įteiktu baltos rožės žiedu.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Tačiau jam tai – ne vien džiugi šventė, bet ir netekties diena: būtent kovo 8-ąją Anapilin iškeliavo Mečislovo tėtis. Savo mirusius artimuosius jubiliatas pagerbė vakarienės pradžioje.

Iš lenkų dvariškių kilęs M. Subelis Lietuvoje gyvų giminaičių beveik neturi, tačiau visą vakarą netilo skambučiai iš Lenkijos, Baltarusijos, liejosi nuoširdžiausi giminių sveikinimai.

Mečislovui buvo ypač džiugu, kad gimtadienio šventėje dalyvavo Šveicarijoje gyvenanti jo duktė Agnė – Centrinio pasaulio atsiskaitymo banko analitikė, prisiekusi keliautoja. Kita verslininko dukra Gražina – Venecijos Gugenheimo muziejaus kuratorė. Ji atsiuntė didžiulį glėbį raudonų rožių, bet pati į Lietuvą šįkart atvykti negalėjo.

Visa didžioji puotos kompanija – Mečislovo draugai, su kuriais suvedė mokslai, verslas, muzika ir „Žvaigždžių duetai“. Ten – pramogų pasaulio koridoriuose – jis susipažino ir su iliuzionistu Arvydu Stoniu, kuris Mečislovo jubiliejuje pasirodė su širdies dama Jolanta. Tai buvo pirmas poros debiutas viešumoje.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

„Aš žiūriu į visus šiuos žmones ir galvoju, kokia spalvinga, kokia neįtikėtina kompanija! Fokusininkas, oreivis, kompozitorius, dainininkės, žurnalistės, mokslininkai, bankų strategai, anekdotų karalius, gerosios raganos. Tik Mečislovas gali aplink save suburti tiek spalvingų žmonių!“ – kalbėjo dainininkas Deivis.

„Ne veltui gimtadienį surengiau restorane „Draugai“. Būtent jie – mano geriausi draugai – padarė man tokią šventę“, – sakė M. Subelis. Beje, visi draugai Mečislovui linkėjo, kad pagaliau baigtųsi jo vienišos dienos. Jubiliatui buvo padovanota ir dviejų savaičių poilsinė kelionė į Gruziją dviem asmenims, bet tik su sąlyga, kad į ją leisis su antrąja puse. „Pažadu nuo šios dienos į šį klausimą žiūrėti rimčiau“, – juokėsi sukaktuvininkas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai