Mažų vaikų ir jų tėvų ritualai: santykiai, keliantys šypseną

Maža mergaitė / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Man pakeliui į darbą yra mokykla, todėl ant šaligatvio stabtelėję automobiliai ir sparčiai iš jų išlipantys vaikai ten yra įprastas vaizdas. Sustojo eilinis automobilis ir iš jo guviai iššoko kokių septynerių metų berniukas, o jam iš paskos ir automobilį vairavęs jo tėtis. Jiedu smagiai klegėdami atliko ištisą atsisveikinimo ritualą – meistriškas žaibas, po jo sekę vyriški žaismingi apsikumščiavimai ir berniukas į naują dieną nužingsniavo pasipuošęs šypsena didumo sulig vandenynu.

O vos už poros žingsnių vyko kita scena – trapus ir jausmingas tėčio ir dukros, taip pat kokių septynerių metų mergaitės, atsisveikinimas. Jiedu ėjo susikibę rankomis, o atėjus metui išsiskirti, tėtis pritūpė prie mažosios ir švelniai pakštelėjo į skruostą palinkėdamas jai geros dienos. Pasuko jie skirtingomis kryptimis, tačiau mergaitė eidama link mokyklos dar kelissyk atsisuko ir pasigėrėjimo kupinu žvilgsniu nužvelgė tolyn benueinantį savo gyvenimo herojų.

Mano veide atsirado šypsena, o mintyse tuomet pamaniau, kokie tobuli šie paprastos kasdienybės paveikslai – kiek skirtingi savo veikėjais, tiek panašūs tikrumu bei nuoširdumu, ir kaip gera jų veikėjams juose dalyvauti, o man – juos tiesiog pamatyti.

Absoliutaus tobulumo pasiekti neįmanoma – neturime tam nei instrukcijos, nei baigtinio sąrašo jam apibūdinti, bet gal visai to ir nereikia, nes priešingu atveju užrašas ant sezono hitu jau tampančių marškinėlių turėtų skelbti: Visi mes tobuli. Visi mes robotai. Užtat išgyventi tobulas akimirkas galime bene kasdien, jei tik leisime sau jas pagauti ir jose pabūti. Dažnai sau kartojame, kaip tobula bus tada, kai… (uždirbsiu, turėsiu, gausiu, pasieksiu, būsiu, laimėsiu, darysiu, sukursiu…). Tik mūsų taip mėgiamas tada, kai… nutiks nebūtinai. Visai ne dėl to, kad mums nepavyktų pasiekti savo tikslų – tiesiog mūsų pačių staiga ir netikėtai gali nebelikti, todėl visi siekiantys tobulumo nepamirškim mėgautis procesu, o tobulas akimirkas atraskim netikėčiausiose vietose, mūsų jos gali laukti už kiekvieno kampo.

Gal tobulumas, kaip ir laimė, yra pati kelionė, o ne galutinis jos tikslas?

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau