Mažoji būgnininkė Fausta Šukytė dalijasi vaizdo klipu ir iš arčiau pažvelgia į aplinkos taršos problemas

Fausta Šukytė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-04 20:38
Neseniai vienas mažosios būgnininkės Faustos Šukytės vaizdo klipas vertė susimąstyti apie gyvenimą. Ką tik pradėtas mergaitės projektas apie ekologijos stoką ir didelį žmonių vartotojiškumą „World Worries“ kalba drąsiomis temomis. Prieš savaitę Fausta išleido vaizdo įrašą, kuriame ji groja prie didelės nebenaudojamų padangų krūvos. Mergaitė jame klausė: KODĖL AŠ ČIA? Šiandien ji atsako.

Nuo padangų krūvos pakelėje

„Mes su šeima dažnai vykstame pasivaikščioti po miškus. Kai prasidėjo mokslo metai, kažkada po rugsėjo pirmosios, vaikščiojome prie tokio miškelio. Pamačiau juodų maišų krūvą, kur pro skyles matėsi mašinų ratai. Paklausiau tėvų: kodėl jos čia? Tai taip ir prasidėjo.

Kai filmavome klipą, žolė dar buvo žalia ir medžiai su lapais. Kai pasimaišydavo kokia nesąmoninga šiukšlė, aš ją paimdavau. Šiek tiek šlykštoka, na, bet man kažkaip negražu žiūrėti. O kai nubėgi iki šiukšlinės, kažkaip gera pasidaro. Nemoku paaiškinti.

O kai paklausiau apie tuos ratus, tai vieną dieną tėvai nusivežė parodyti, kur turi būti tos padangos, kurias mačiau prie kelio.Tai pasakiau, kad noriu čia pagroti ir parodyti žmonėms normalią jų buvimo vietą. Šiaip man čia pakankamai jauku buvo groti. Nežinau, kodėl.

Kai filmavome, žmonės vežė ir vežė padangas iš automobilių. Ne į mišką, o joms skirtą vietą. Tai pagalvojau, gal aš čia visai ir gerai groju. “

Fausta Šukytė pasakojo, kad kai pamatė vaizdo įrašą, kiek už jos dar tūno padangų – ji išsižiojo: „oho, kiek daug!”.

Padangų importuotojų organizacija patvirtino, kad per metus gamtoje apytiksliai išmetama apie 2000 tonų padangų. O 2019 metais suorganizuotas apie 140 tonų padangų atliekų išvežimas iš Lietuvos miškų.

Pagaminamų ir išmetamų padangų skaičius didėja

Susisiekus su padangų importuotojų organizacija, buvo pateikta informacija apie pastarųjų metų padangų rinkos pokyčius ir oficialią statistiką.

 2018 metais organizacija inicijavo 12 957 687 tonų padangų atliekų surinkimą ir galutinį jų sutvarkymą. Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė teigia, kad dabar per metus legaliai deklaruojama apie 27 tūkst. tonų padangų importo, o 24 tūkst. padangų yra sutvarkoma. Manoma, kad nelegalus srautas gali siekti 7-8 tūkst. tonų per metus. Šiuo metu Lietuvoje registruota 400 padangų importuotojų.

Faustos klausimas privertė susimąstyti

Vaizdo klipų režisierė Sandra Galdikaitė išdavė, kad kai pasibaigė muzikinio klipo filmavimas, Fausta pabaksnojo jai į petį ir paklausė: „Bet, jeigu iki to miško mes visi nuvažiuotume, tai ar galėtume surinkti padangas? Aš galėčiau dvi nešti, o vieną su koja iki mašinos paridenti spiriant, Karolis stiprus (vaizdo klipo operatorius aut. past.) galėtų į abi rankas kelias paimti, va, tu irgi su mama ir tėčiu. Tada visas surinktume ir atvežtume čia.“

 

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai