Mažieji padaužos princesė Charlotte ir princas George'as savo seneliui sugalvojo pravardę

Princesė Charlotte ir princas George'as
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-03 20:13
Kai kalba pakrypsta apie karališkąją Didžiosios Britanijos šeimą, nėra abejonės – patys mieliausi yra mažiausi jos atstovai princas George‘as ir princesė Charlotte. Kol princo Harry ir Meghan Markle pirmagimis tik ruošiasi ateiti į šį pasaulį, Charlotte ir Geroge‘as jau moko savo brolį Louisą gyvenimo pamokų ir... paprasčiausiai žavi pasaulį savo vaikiškais gestais. Štai neseniai paaiškėjo, kaip jie kreipiasi į savo senelį princą Charlesą.

Princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine vaikai į karalienės Elizabeth II sūnų, princų Harry ir Williamo tėtį princą Charlesą kreipiasi išties neįprastai. Mažieji jo nevadina paprasčiausiai seneliu. Į princą Charlesą Charlotte ir Georgas meiliai kreipiasi „seneli Walesai“. Toks pavadinimas yra susijęs su Velsu, kurio princas yra Charlesas. Taip pat ši pravardė abiems mažyliams atrodo šiek siek juokinga, nes angliškai žodis whale, reiškiantis „banginis“, tariamas lygiai taip pat.

Jau seniai žinoma, kad karališkosios šeimos nariai neturi pavardžių. Dažniausiai jų pavarde galima laikyti grafystės, kuriai priklauso pavadinimą.

Princas Williamas su žmona Catherine ir vaikais princu George'u, princese Charlotte bei princu Louisu / „Scanpix“ nuotr.
Princas Williamas su žmona Catherine ir vaikais princu George'u, princese Charlotte bei princu Louisu / „Scanpix“ nuotr.

Kaip rašo „Vogue“, iki pat 1917-ųjų britų karališkosios šeimos atstovai neturėjo pavardės. Jei taip nutikdavo, kad reikėdavo patikslinti, koks tai princas ar princesė, būdavo nurodoma dinastija, kuriai jis ar ji priklausė.

Kilus Pirmajam pasauliniam karui karalius George'as V nusprendė, kad jo dinastijos pavadinimas (Saksonijos-Coburgo-Gathos) skamba labai jau vokiškai, todėl paskelbė, kad visi karalienės Victorios vyriškos lyties palikuonys turės Windsorų pavardę. Moterims ši taisyklė netaikoma, atsižvelgiant į tai, kad jos ištekės ir pakeis pavardę.

Princas George'as / Vida Press nuotr.
Princas George'as / Vida Press nuotr.

Kai karalienė Elizabeth II ištekėjo už princo Philipo, ji priėmė jo pavardę ir tapo Mountbatten-Windsor. Pasak Bekingemo rūmų, jei karališkosios šeimos nariui reikia nurodyti pavardę, nurodoma būtent Mountbattenų-Windsorų pavardė.

Vis dėlto visos taisyklės turi išimtis... Princai Williamas ir Harry kaip pavardę naudodavo šeimos valdomų teritorijų pavadinimą. Kadangi princų tėvas Charlesas yra Velso princas, jo sūnūs į mokyklą ėjo kaip Williamas Walesas ir Harry Walesas. Kariuomenėje princas Harry buvo vadinamas Kapitonu Velsu (Captain Wales), o princas Williamas greitosios pagalbos sraigtasparnį valdė kaip pilotas Williamas Walesas.

Naujausi straipsniai