Mažajam didvyriui Kajui Vaivadai Anglijoje įteiktas karališkas apdovanojimas

Kajus Vaivada / Londoniete.lt nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-07-15 16:11
Aštuonmečio lietuvio Kajaus Vaivado istorija sujaudino visą Angliją. Berniukui įteiktas ir karališkas princesės Dianos apdovanojimas už tai, kad jis rūpinosi sergančia mama. Paprastai šis apdovanojimas įteikiamas jauniems žmonėms, kurie nesavanaudiškais tikslais pakeitė ir palengvino kitų žmonių gyvenimus.

Apie tai - Londoniete.lt:

http://www.londoniete.lt/zmones/londonietis/mazasis-didvyris-lietuvio-kajaus-istorija-sujaudino-visa-anglija-berniukui-iteiktas-ir-karaliskas-apdovanojimas/3841

Kai kiti bendraamžiai nerūpestingai spardydavo futbolo kamuolį, mėgaudavosi vaikystės džiaugsmais, Kajus Vaivadas atlikdavo visus buities darbus, kurie paprastai tenka suaugusiems.

Kajaus mamai Ingridai diagnozuotas vėžys, netrukus po to, kai 2013-aisiais šeima iš Lietuvos atvyko gyventi į Forest Gate rajoną Rytų Londone. Mažasis lietuvis, vos pradėjęs lankyti Šv. Petro ir Pauliaus Ilfordo katalikų pradinę mokyklą (St Peter and Paul’s Catholic Primary School), ėmėsi ir maisto ruošos, valymo ir mamos slaugymo darbų.

Londoniete.lt
Londoniete.lt

Tuo metų berniukui tebuvo penkeri ir jis mama rūpinosi iki paskutinių dienų, praėjusių metų lapkričio mėnesio.

Barnardo's projekto darbuotoja Alison Connolly nominavo lietuvį apdovanojimui ir jį pavadino „an exceptional boy” (išskirtiniu berniuku).

Mažąjį lietuvį pažinojusi Alison pasakoja, kad namuose jie gyveno tik dviese ir Kajus rūpinosi mama kiek tik galėjo, kiek tik pajėgė jo mažos rankelės. Jis niekada neverkšleno ir nesiskundė, kad nebelieka laiko vaikiškiems žaidimams ar pamokų ruošai.

Lapkričio mėnesį mirus mamai Kajus dabar gyvena su tėčiu ir mokosi į gyvenimą žvelgti iš naujo.

„Jis visuomet linksmas, draugiškas, gerai nusiteikęs. Jo požiūris į gyvenimą yra įkvėpimas visiems, kas tik jį sutinka”, - sako A.Connolly.

Lietuvis Kajus prisijungė prie labdaros organizacijos Barnardo’s jaunųjų globėjų grupė (Young Carers group), kurie dalinasi patirtimi, padeda ir įkvepia panašaus likimo vaikus.

Barnardo’s Londono skyriaus vadovės Lynn Gradwell nuomone, lietuvis Kajus be jokios abejonės nusipelnė apdovanojimo. Minint princesės Dianos 20-ąsias mirties metines princai Haris ir Williamas pasidalino skaudžiais prisiminimais netekus mamos. Tad Kajaus istorija palietė ir Karališkosios šeimos išgyvenimus.

Galime tik įsivaizduoti kaip nelengva mažajam Kajui susitaikyti su mamos mirtimi. Tačiau drąsuolis berniukas džiaugiasi galintis padėti panašaus likimo vaikams.

„Man patiko rūpintis mama. Labai jos ilgiuosi. Noriu padėti kitiems vaikams, pasakyti, kad jie nėra vieni “, - sako mažasis didvyris.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai