Maža ir didelė krūtinė. Optinė apgaulė

Krūtinė / Shutterstock nuotr.
Krūtinė / Shutterstock nuotr.
2013-09-30 11:00
AA

Jei esate nepatenkinta krūtinės dydžiu, susitaupyti nemažą pinigų sumą ir kreiptis į plastinės chirurgijos specialistą – ne vienintelė išeitis. Vizualiai krūtinė atrodys didesnė ar mažesnė pritaikius tinkamus drabužius, aksesuarus.

KREMTATĖS DĖL MAŽOS KRŪTINĖS?

Na ir kas, kad jūsų krūtinė neprilygsta iškiliems žvaigždžių iš ekrano biustams – maža krūtinė irgi turi pranašumų. Pavyzdžiui, vilkint plonus vasariškus, atvirus vakarinius drabužius, nebūtina segėti liemenėlės – tai neturi nieko bendra su vulgarumu.

Naujausias argumentas nesikrimsti dėl mažos krūtinės – didelė krūtinė „išėjo iš mados“. Tai pastebėjo Didžiosios Britanijos plastinės chirurgijos gydytojai. Anot klinikos Harley Medical Group specialistų, pastaraisiais metais kur kas daugiau pacienčių kreipiasi norėdamos sumažinti, o ne padidinti krūtinę. Taigi, užuot nervinusis dėl mažos krūtinės...

► Įsigykite tinkamų liemenėlių

Labiausiai tiks vadinamosios push-up formos liemenėlės su įsiūtomis ar išimamomis porolono ar silikono pagalvėlėmis. Krūtinės apimtį vizualiai didina ir liemenėlės su silikoniniais kaušeliais. Neatsisakykite puošnių gipiūrinių liemenėlių – drąsiai dėvėkite jas po perregimais drabužiais.   

Plačiau apie liemenėles skaitykite straipsnyje AR MOTERIAI BŪTINA LIEMENĖLĖ?

► Venkite aptemptų drabužių

Daugelis suspaudžia krūtinę, tada belieka tenkintis berniukiška figūra. Išimtis – golfas. Pasirinkusi tinkamą liemenėlę, vilkėdama jį, atrodysite moteriškai.       

► Atkreipkite dėmesį į apdarų detales

Mažą krūtinę paslepia viršutinės kūno dalies drabužiai su kišenėlėmis, rauktiniais, nėriniais, žabo ties krūtine. Nuo jos žvilgsnius nukreipia ryškus ar originalaus dekoro diržas ant juosmens ar klubų. Puikus aksesuaras mažai krūtinei maskuoti – didžiuliai madingų raštų spalvų šaliai, skaros. Gilia iškirpte priekyje nesižavėkite, užtat nugaroje ji gali siekti kad ir juosmenį (prisiminkite rinkdamasi vakarinę suknelę).      

► Sluoksniuokite drabužius

Derinkite prigludusius prie kūno ir laisvo silueto drabužius. Tarkime, ant trikotažinės glaustinukės vilkitės laisvą bluzoną ar kutais ties krūtine stilizuotą kaubojiško stiliaus liemenę. Marškinėliai V formos iškirpte tinka su laisvesniu megztuku ar iškilios faktūros audinio švarkeliu.

Fantazuodama daugiasluoksnių ansamblių tema, prisiminkite: geriau rinktis šviesesnius viršutinės ir tamsesnius apatinės kūno dalių drabužius; horizontaliai juostuotas, ryškiai margintas, metalinio blizgesio laisvesnes palaidines.

Plačiau apie drabužių sluoksniavimą skaitykite straipsnyje STILIAUS PATARIMAI. KAIP IŠVENGTI SVOGŪNO EFEKTO.

► Nenešiokite stambių kaklo papuošalų

Jie atkreipia dėmesį, todėl mažos krūtinės neįmanoma nepastebėti. Apsiribokite smulkiais karoliais, pakabučiais. 


GĖDIJATĖS DIDELĖS KRŪTINĖS?

Greičiausiai dėl prigimtinio kuklumo iškilūs moteriški apvalumai jums asocijuojasi su seksualumu. Pagalvokite, kokia galybė moterų ryžtasi plastinėms operacijoms, kad turėtų putlią krūtinę. Jums tai nė motais? Belieka vadovautis įvaizdžio stilistų patarimais.                    

► Tinkama liemenėlė

• Geriausiai tiks standesnio elastingo audinio liemenėlė su plačiomis reguliuojamo ilgio petnešėlėmis, plačia juosta nugaroje, lygiais gražiai krūtis apgaubiančiais kaušeliais.

• Matuodamasi liemenėlę, žiūrėkite, kad ji neįsirėžtų į kūną žemiau pažastų ar nugaroje, gerai prilaikytų krūtis (pagal klasikinę nuostatą, kuria dailininkai naudojasi piešdami žmogaus figūrą, užsisegus liemenėlę, atstumas nuo smakro apačios iki krūtų spenelių linijos turi būti lygus galvos aukščiui).

• Venkite plonyčių gipiūrinių, trikotažinių, rauktiniais stilizuotų liemenėlių, taip pat turinčių siauras petnešėles.            

Verta žinoti. Skirtingų gamintojų liemenėlių matmenys gali skirtis. Dėl to pasimatuokite kelias artimų apimčių skirtingo dydžio kaušeliais. Pavyzdžiui, jeigu įprastai dėvite 80 C liemenėlę, pasimatuokite ir 75 C. Pajusite, su kuria jaučiatės komfortiškiau, matysite, su kuria krūtinė atrodo gražiau.

Iškirptė iškirptei nelygu

• Į putlią krūtinę dėmesį atkreipia viršutinės kūno dalies drabužiai su gilia apvalia, taip pat U raidės formos iškirpte.

• V raidės formos iškirptė, norint užmaskuoti didelę krūtinę, nėra tabu – tikrai neatrodysite pernelyg seksualiai, jeigu ji baigsis kiek aukščiau krūtų vidurio.

• Didelė krūtinė nekris į akis vilkint laisvai krintančią palaidinę ar suknutę laivelio formos iškirpte.

• Patinka dėvėti sagomis susagstomus megztukus, švarkelius su užtrauktukais? Pasinaudokite tokia gudrybe: drabužių neprasekite žemiau krūtinės linijos.

Plačiau apie drabužių iškirptes skaitykite straipsnyje KOKIA IŠKIRPTĖ JUMS TIKTŲ.

► Drabužių raštai 

Apsivilkusi vertikaliai dryžuotą trikotažinę glaustinukę ar suknutę ir pažvelgusi į savo atvaizdą veidrodyje, greičiausiai nebūsite juo patenkinta – dėl ties krūtine į šonus ištįsusio rašto  krūtinė atrodys dar stambesnė. Kas kita yra laisvi tamsesnių spalvų tokio rašto apdarai – krūtinės dydžiui jie neturi jokios reikšmės.

Palaidinę su kontrastingu susegimu drąsiai galite vilkėti – vertikalė ties drabužio viduriu vizualiai ilgina figūrą, todėl iškilumai mažiau pastebimi. Venkite drabužių, margintų stambiomis juostomis. Rinkitės smulkiai dryžuotus, įvairiais smulkiais raštais (žirneliais, gėlytėmis t. t.), abstrakčiais piešiniais.

► Ko vengti

• Aptemptų vienspalvių, šviesių atlasinio žvilgesio drabužių.

• Drabužių su žabo, užsiūtinėmis kišenėmis, stambiomis klostėmis, rauktiniais ties krūtine.

• Plataus diržo po krūtimis.

• Apdarų su paaukštinta juosmens linija, siauromis petnešėlėmis.

• Stambių karolių sulig krūtine.

• Palaidinių, suknių su aukšta apykakle.