Maudymosi kostiumėlis: kaip išsirinkti tinkamiausią pagal figūrą?

Mergina / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Vasara jau visai čia pat, tad pats metas leistis į bene svarbiausio vasaros pirkinio – maudymosi kostiumėlio – paieškas.

O tam, kad jis jums tiktų ir paplūdimyje su juo atrodytumėte puikiai, visų pirma derėtų žinoti keletą svarbių dalykų. Juk lygiai taip pat, kaip perkant suknelę ar kelnes, taip ir norint įsigyti maudymosi kostiumėlį, svarbu atsižvelgti į savo figūros privalumus ir trūkumus.

Tad kokį maudymosi kostiumėlį rinktis norint vizualiai padidinti krūtinę, paslėpti atsikišusį pilvuką ar optiškai sumažinti apatinę kūno dalį?

Situacija – nedidelė krūtinė

Iš kairės: „Macy's“ ir „Victoria's Secret“ maudymosi kostiumėliai / Gamintojų nuotraukos

Nedidelė krūtinė – anaiptol ne bėda, tereikia išmokti ją paryškinti, o tam, be abejo, derėtų išsirinkti atitinkamą maudymosi kostiumėlio viršų. Turinčioms mažą krūtinę merginoms patariama rinktis tokį bikinį, kurio visi akcentai būtų viršuje – tai įvairūs raukinukai, užtrauktukai, dailūs kaspinėliai ar kiti pagražinimai.

Joms puikiai tinka ir raštuoti maudymosi kostiumėliai, kurie taip pat optiškai didina krūtinę. O pati geriausia išeitis – rinktis tokią maudymosi kostiumėlio liemenėlę, kuri specialiai pritaikyta mažesnę krūtinę turinčioms merginoms – angliškai vadinamą „push up bra“. Dėl puikios šios liemenėlės atramos, krūtinė atrodys kur kas didesnė.

Situacija – pernelyg didelė krūtinė

Iš kairės: „Macy's“ ir „Victoria's Secret“ maudymosi kostiumėliai / Gamintojų nuotraukos

Jei susiduriate su priešinga „problema“ ir kaip tik skundžiatės kiek didoka krūtine, šį figūros ypatumą padės išspręsti tvirtą atramą turinti liemenėlė. Rinkitės tokią, kurioje būtų įdėti lankeliai, o petnešėlės taip pat turėtų būti kiek platesnės ir, žinoma, reguliuojamo ilgio.

Didelę krūtinę paslėpsite ir išsirinkusi vientisą, tačiau tamsesnį maudymosi kostiumėlį, o jei norisi spalvų ir raštų – žiūrėkite, kad akcentai nebūtų sutelkti ties krūtine, nes juk būtent nuo jos ir norite dėmesį nukreipti.

Šiuo atveju maudymosi kostiumėlių visai be petnešėlių verčiau nesirinkti, taip pat netinka ir tokie kostiumėliai, kurių viršus būtų pernelyg apkrautas detalėmis. Kitaip tariant, turinčioms didelę krūtinę merginoms galioja priešingi patarimai nei toms, kurios skundžiasi pernelyg mažais privalumais.

Situacija – apvalūs ir kiek platoki klubai

Iš kairės: „Macy's“ ir „Victoria's Secret“ maudymosi kostiumėliai / Gamintojų nuotraukos

Jei jūsų figūros tipas primena kriaušę ir visa probleminė dalis – kiek apvaloki klubai, kamuojantis celiulitas ar kiek didesnis užpakaliukas, išbandykite maudymosi kostiumėlius su įvairiais, tačiau kiek prailgintais sijonėliais – jie būtent tam ir sukurti. O ir jūs paplūdimyje atrodysite lyg būtumėte su dailia suknute!

Jei norite paslėpti apatinės savo kūno dalies trūkumus, taip pat puiki išeitis – nukreipti dėmesį ir kiek paryškinti savo viršutinę kūno dalį, taigi, atsižvelgdamos į savo krūtinės dydį, galite rinktis įvairiais raštais ar spalvomis margintą liemenėlę. O jei teikiate pirmenybę vientisam maudymosi kostiumėliui – rinkitės jį su kiek didesne iškirpte.

Turinčioms platesnius klubus galima rinktis ir šortukų tipo kelnaites, jos padės optiškai sumažinti užpakaliuką.

Situacija – atsikišęs pilvukas

Iš kairės: „Macy's“ ir „Victoria's Secret“ maudymosi kostiumėliai / Gamintojų nuotraukos

Jūsų figūra primena obuolį ir visa probleminė dalis – kiek apvalokas pilvukas ir gan liesos kojos? Kaip jau ir minėjome, nėra problemos be išeities.

Paslėpti atsikišusį pilvuką iš tiesų yra daug paprasčiau nei gali pasirodyti iš pradžių, tam tereikia atminti dvi taisykles. Visų pirma – jokio maudymosi kostiumėlio žemintu liemeniu ir antra – laisvas maudymosi kostiumėlio viršus – geriausias jūsų draugas.

Angliškai „tankini“ stiliumi vadinamas maudymosi kostiumėlis yra dviejų atskirų dalių, tačiau jo viršus veikiau atrodo tarsi palaidinė, o jei ji pasiūta taip, kad kiek praplatėtų po krūtine, jūsų pilvuko tikrai nesimatys. Tai puiki išeitis ir nėštumo metu!

Iš kairės: „Macy's“ ir „Victoria's Secret“ maudymosi kostiumėliai / Gamintojų nuotraukos

Na, o jei norisi įprasto vientiso maudymosi kostiumėlio, tuomet rinkitės jį tamsios spalvos, su kryžminiais apsiuvimais pilvo srityje ar puoštą „peplum“ sijonėliu. Nepamirškite ir iškirptės – jei ji gilesnė, dėmesys akimirksniu nukryps nuo pilvo.

Nemanykite, kad turint kiek didesnį pilvuką, jokiu būdu negalima rinktis atskirų dalių maudymosi kostiumėlio. Tikrai galima, tačiau svarbu, kad kelnaitės būtų aukštintu liemeniu. Jei toks stilius jums prie širdies, tuomet pirmyn, tik visų pirma įsitikinkite, kad kelnaičių liemuo būtų vos aukščiau bambos!

Situacija – trūksta apvalumų

Iš kairės: „Macy's“ ir „Victoria's Secret“ maudymosi kostiumėliai / Gamintojų nuotraukos

Negalite pasigirti nei didele krūtine, nei apvalumais apatinėje kūno srityje? Tokiu atveju svarbiausia jūsų užduotis – optiškai juos susikurti. Taigi rinkitės tokį bikinį, kuris būtų puoštas įvairiomis detalėmis tiek viršuje, tiek ir apačioje.

Taip pat nepamirškite auksinės taisyklės jūsų figūros tipui – kuo maudymosi kostiumėlio apačia bus siauresnė, tuo jūsų užpakaliukas atrodys apvalesnis, tad vietoje įvairaus pasiuvimo šortukų, verčiau jau rinkitės raišteliais sujuosiamas kelnaites.

Iš kairės: „Macy's“ ir „Victoria's Secret“ maudymosi kostiumėliai / Gamintojų nuotraukos

Būtent jums puikiai tiks ir vientisas maudymosi kostiumėlis su giliomis iškirptėmis ties nugara ir šonais – angliškai vadinamas „monokini suit“. Jis optiškai sukurs „smėlio laikrodžio“ figūrą.

Situacija – pernelyg dideli apvalumai

Iš kairės: „Macy's“ ir „Victoria's Secret“ maudymosi kostiumėliai / Gamintojų nuotraukos

Jei esate kiek apvalaus sudėjimo, geriausia jūsų išeitis – asimetriški maudymosi kostiumėliai, kurie ne tik pabrėš dailiausias jūsų kūno vietas, bet ir nukreips dėmesį nuo to, ko rodyti visai nenorėtumėte.

Gerai apžiūrėkite save veidrodyje ir nuspręskite, kurią savo kūno dalį norėtumėte išryškinti ir tuomet rinkitės tokį bikinį, kuris šią dalį labiausiai ir akcentuotų. Galbūt turite gražius pečius ar džiaugiatės ilga ir dailia kaklo linija? Išbandykite vientisus maudymosi kostiumėlius atvirais pečiais, tik nepamirškite atkreipti dėmesį į jų medžiagą – ji turėtų būti kiek tvirtesnė ir su tinkama atrama krūtinei.

Turinčioms didesnius apvalumus, tinka ir įvairiomis spalvomis puošti maudymosi kostiumėliai – išbandykite spalvų blokus. Tai padės paslėpti problemines kūno vietas.

Skaitykite daugiau