Matthew McConaughey: Gyvenimas visavertis tada, kai darai kažką kitų labui

Matthew McConaughey
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-08 14:23
„Autism Speaks“ (angl. „Autizmas kalba“) – taip vadinasi prekės ženklo „Kiehl's“ iniciatyva, kurios reklaminiu veidu tapo Matthew McConaughey. Kiekvienas, pirkdamas specialų veido kremą arba pasidalydamas kampanijos vaizdo klipu, prisidės prie paramos vaikų autistų ir jų šeimų bendruomenei. Ta proga – specialus aktoriaus interviu.

Kodėl nusprendėte bendradarbiauti su „Kiehl’s“ šiame projekte?

Kompanija yra pasišventusi filantropijai ir dažnai pasirenka remti iniciatyvas, apie kurias šneka nedaugelis. Todėl nusprendžiau bendradarbiauti su „Kiehl’s“ projektu „Autism Speaks“ – siekdamas padėti padidinti sąmoningumą ir supratimą autizmu sergančių vaikų ir jų šeimų. Vienas procentas pasaulio populiacijos yra paveiktas šios būklės, todėl tai reikalauja mūsų dėmesio. Be to, aš esu ir buvau gerbėjas kompanijos produktų ir jos darbų tęstinumo. Žinojau, kad tai bus geras pasirinkimas!

Kaip mes visi galėtume prisidėti prie pagalbos vaikams, paveiktiems autizmo sindromo?

Juk jei procentas pasaulio žmonių yra to paveikti, vadinasi, dauguma iš mūsų pažįstame autistų.

Pirmiausia ir svarbiausia – būti sąmoningiems. Juk jei procentas pasaulio žmonių yra to paveikti, vadinasi, dauguma iš mūsų pažįstame autistų. Jeigu dar daugiau žmonių žinotų apie autizmą, būtų daugiau supratingumo ir pagalbos – nesvarbu, ar tai parama konkrečiais darbais, ar emocinė pagalba.

Geriausias būdas paremti tuos vaikus ir jų šeimas – tai suteikti galimybę ankstyvam sindromo nustatymui ir intervencinėms paslaugoms. Kai kuriais atvejais aptikti ligą galima aštuoniolikos mėnesių ar net jaunesniam vaikui. Tyrimai rodo, kad anksti pradėti gydyti vaikai autistai turi daugiau galimybių vystytis ir būti nepriklausomi.

Kodėl šiai iniciatyvai pasirinkote būtent „Ultra Facial Cream“ veido kremą?

Todėl kad tai puikus, kasdien naudoti skirtas produktas. O, sukūrus riboto leidimo pakuotę, mes galime su savo žinute pasiekti daugybę žmonių. Tikiuosi, kad visi pasižiūrės vaizdo klipą ir pasidalys juo su kitais. (Už kiekvieną pasidalijimą socialiniuose tinkluose šiuo vaizdo įrašu, „Kiehl's“ vienu doleriu parems „Autism Speaks“ fondą. Kompanija planuoja paaukoti 200 tūkst. JAV dolerių.)

"Kiehl's" nuotr.
"Kiehl's" nuotr.

Kas inspiravo pakuotės dizainą?

Dizaino idėja kilo iš mano vyresniojo sūnaus Levi piešinio.

Kokia yra jūsų asmeninė patirtis su vaikais autistais?

Man dirbant su „just keep livin“ fondu teko susidurti su daugybe mokinių, paliestų šio sindromo. Camila (aktoriaus žmona – red. past.) ir aš įkūrėme „just keep livin“ fondą gimus mūsų pirmajam sūnui, nes žinojome, kad norime padaryti teigiamos įtakos vaikams, besimokantiems vidurinėse mokyklose – juk tai lemiamas tarpsnis jauno žmogaus gyvenime. Mūsų tikslas suteikti galimybių jaunimui gyventi aktyvų gyvenimą ir priimti tinkamus sprendimus geresnei ateičiai, viso to pamatas yra idėja, kaip svarbu gyvenime yra kažką duoti.

Ir tarp tų jaunų žmonių buvo ir sergančių autizmu, aš susipažinau su jų šeimomis. Tai nuostabūs žmonės. Štai kodėl man ši iniciatyva taip tinka.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kaip žinomam žmogui, ar filantropija jums atrodo pareiga?

Smagu, kad žinomumas suteikia platformą daryti tiems pakeitimams. Nevadinčiau to pareiga, greičiau jau garbe.

Gyvenimas visavertis yra tada, kai darai kažką kitų labui, kai gali kažką pakeisti.

Kaip mokote savo vaikus neišskirti kitokių vaikų?

Laimei, kadangi dėl skirtingų mano filmų lokacijų vaikai nemažai keliavo, jie įgijo tokį kultūrinį išsilavinimą, kad tikrai neskirsto žmonių pagal jų dydį, formą ar spalvą.

Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas tapus tėvu?

Geriausias dalykas, ką po savęs gali palikti žmogus, tai gerai išauklėti vaikai.

Ar bėgant metams pasikeitė jūsų požiūris į savęs puoselėjimą?

Man visuomet patiko geri veido priežiūros produktai. Mano manymu, mažiau yra daugiau, tačiau geras kremas su SPF apsauga reikalingas kasdien.

Kaip jūs palaikote sveiką gyvenimo būdą?

Mano mama visada mokė: jeigu lauke šviesu, turėtume leisti laiką lauke, ir – stengtis spausti prakaitą kasdien. Šių dviejų taisyklių iki šiol stengiuosi laikytis.

Jūs nuostabus aktorius. Be to, kad esate labai talentingas, kas, jūsų manymu, išlaiko jūsų auditoriją tokią lojalią pastaruosius dvidešimt metų?

Mano karjeroje yra buvęs toks lūžis, kai susivokiau, kad mano asmeninis gyvenimas yra daug visavertiškesnis nei profesinis, todėl pradėjau imtis įspūdingesnių vaidmenų ir dabar esu tame karjeros taške, kuomet nuoširdžiai mėgaujuosi tuo, ką darau, kokius filmus kuriu, ir malonu žinoti, kad ir kitiems tai patinka.

Kas dabar nusimato jūsų gyvenime?

Ką tik dirbau naujame filme „Serenity“ Mauricijaus saloje kartu su Anne Hathaway ir išties mėgavausi tuo.

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Autizmas – smegenų vystymosi sutrikimas, kuris sukelia nepakankamą mažamečio vaiko socialinių įgūdžių, bendravimo ir elgesio išsivystymą ar jo sulėtėjimą.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai