Maskvoje atidaryta mados ir grožio mokykla apkūnioms moterims

Apkūni moteris. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Maskvoje atidaryta profesionali grožio mokykla, kurios klientės – apkūnios moterys. „Plus size“ mados akademija moko merginas ir moteris gudrybių, kurios padėtų varžytis konkurencingame modelių pasaulyje.

Akademijos įkūrėja Dilyara Larina pati yra apkūnių formų. Ji sako, kad padės merginoms, kurios svajoja patekti ant podiumo.

Jos teigimu, standartinės modelių mokyklos vadovaujasi visai kitais kriterijais, nes dirba su lieknais modeliais.

„Jei aš ten ateisiu su savo 54-to dydžio drabužiais ir 160 cm ūgiu, jie natūraliai paklaus: o ką mums su tavimi daryti? Visi čia tam tikro standarto, o tu – ne“, – pasakoja grožio akademijos įkūrėja.

Todėl mes ruošiame modeliais būti merginas, kurios yra „ne formatas“, kurios, nepriklausomai nuo savo sudėjimo, nori būti mados pasaulio dalimi.

Plus size modelių industrija pas mus (Rusijoje, – red.) pradėjo aktyviai vystytis maždaug prieš 3-4 metus ir dabar vis labiau įsivažiuoja. Tačiau viskas atrodo diletantiška, mažai kas ruošia modelius profesionaliai, nori perduoti jiems žinias. Tai problema. Taip, Rusijoje yra plus size modelių, tačiau niekas nenori dalytis žiniomis ir papasakoti, o kaipgi tapti plus size modeliu. Nereikia būti šunimi ant šieno, reikia viskuo dalytis“, – sako Dilyara. 

Akademijos studentė Polina teigia, kad visai nesidrovi lankyti pamokų su kitomis apkūniomis merginomis. Ji nori pakeisti žmonių požiūrį į plus size išvaizdos moteris:

„Man jau įkyrėję stereotipai, taip pat draugės, kurios nuolat kalba apie dietas, kad reikia būti lieknai, nuolat kišasi į asmeninį gyvenimą, kodėl aš nemetu svorio ir pan. Iš tikrųjų norisi įkvėpti savo vyrą, savo draugus ar tiesiog mane supančius žmones, kad pilna moteris gali būti graži, geidžiama, seksuali. Tai svarbiausia“.

Mokykla taip pat ruošia mados tinklaraštininkes ir talentų medžiotojas. Fotografė Marina Salmanova čia taip pat semiasi žinių, kaip geriau atspindėti plus size modelių grožį:

„Aš pati esu plus size moteris. Ir gerai žinau, kaip fotografuoti merginas apvaliomis formomis. Galiu patarti, kokiu rakursu ir atstumu stovėti, kaip geriau merginai nusišypsoti. Tai mano tema, žinau ją iš vidaus“.

Akademijoje mokoma grožio istorijos, fotografijos meno ir kitų naudingų dalykų, būtinų manekenėms.

Skaitykite daugiau