Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus nuotykiai Druskininkuose: menas iš druskos ir linksmybės slidinėjant

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius Druskininkuose
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Sekmadienio rytais TV3 žiūrovai keliauja aplink Lietuvą. Kartu su Martynu Starkumi, Vytaru Radzevičiumi ir Turizmo departamentu šį kartą jie lankysis Druskininkuose. Laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ vedėjai aplankys žinomas kurorto vietas ir dar kartą įrodys, kad ne veltui Druskininkai yra vadinami viena populiariausių šalies vietų trumpoms atostogoms.

Ne kartą šiame mieste anksčiau lankęsi keliautojai aplankys miesto muziejų. Jame išgirs istorijų, kaip atsirado Druskininkų kurortas. Šio miesto istorija itin siejasi su sveikatingumu, todėl keliautojai aplankys ir K. Dineikos sveikatingumo parką. Jame žmonės gydomi oru, judesiu ir vandeniu.

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius Druskininkuose / Organizatorių nuotr.

„Druskininkai – bene žinomiausias Lietuvos kurortas. Ir ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – kalbės V. Radzevičius. „Druskininkuose mes buvome daugybė kartų dėl skirtingų priežasčių. Atrodo, kad viską žinai, tačiau yra kažkoks daiktas, kurio tu nepastebi“, – sakys M. Starkus.

Laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ vedėjai nepraleis progos apsilankyti druskos studijoje. Čia druska turi visai kitą gyvenimą. Lauke keliautojai virs druską, o vėliau grožėsis meno dirbiniais, pagamintais iš druskos. „Druska tampa skulptūromis. Gali jas glostyti, grožėtis. Jei kas nors pagaminama iš maisto, tą norisi paragauti“, – įspūdžiais dalinsis M. Starkus. Keliautojai nepraleis progos patys pasigaminti žaislų iš druskos tešlos. Vėliau M. Starkus ir V. Radzevičius skanaus žuvį, keptą druskoje.

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius Druskininkuose / Organizatorių nuotr.

Papietavę kelsis į „Snow areną“ keltuvu „Lynų kelias“. Šioje kalnų mylėtojų itin pamėgtoje vietoje išbandys žiemos pramogas – slidinėjimą. V. Radzevičius susilažins su M. Starkumi, kad nė karto nenukris čiuoždamas. Kaip V. Radzevičiui seksis slidinėti? Ar laimės jis lažybas?

Papramogavę, keliautojai aplankys Česnulio skulptūrų ir poilsio parką. Jį įkūrė vienas žinomiausių Lietuvos medžio drožėjų Antanas Česnulis. Sodyboje esantys medžio drožiniai ar kompozicijos – tik dalis per 30 metų sukauptos kūrybos. Drožėjo rankose medis įgauna naują formą, kuri nepalieka abejingų, o darbštumas stebina.

M. Starkus ir V. Radzevičius nepraleis progos apsilankyti analogų pasaulyje neturinčiame šakočių muziejuje. Jame keliautojai sužinos ne tik šakočio istoriją, bet ir kepimo paslaptis.

Skaitykite daugiau