Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus kelionių įspūdžiai pasiekė Vokietijos lietuvius

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius su Hamburgo lietuviais / Hamburgo lietuvių bendruomenės nuotr.
Autorius: Karina Ziminaitė
Publikuota: 2012-01-17 18:06
Senais automobiliais tūkstančius kilometrų įveikę televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris Martynas Starkus bei sporto žurnalistas Vytaras Radzevičius praėjusį savaitgalį lankėsi Vokietijoje, Hamburge. Pasaulį išmaišę vyrai dalijosi kelionių įspūdžiais su Hamburgo lietuvių bendruomene.

2007-aisiais keliavę nuo Vilniaus iki Malio sostinės Bamako, 2008-aisais įveikę 10 tūkst. kilometrų Šilko kelią (Vilnius-Teheranas-Taškentas) ir išmaišę Indiją, vėliau vykę į nuotykių kupinas ekspedicijas Šiaurės Amerikoje, Kinijoje ir Pietų Amerikoje, M.Starkus ir V.Radzevičius prikaupė spalvingų nuotykių. Kiekviena jų kelionė virto dokumentiniu filmu, taip gimė: „Pagaminta Kinijoje“, „Šilko kelias“, „Myliu Amerika“, „Afrika.Lt“, „Kartą Pietų Amerikoje“. Dviejų kelionių įspūdžiai ir nuotykiai sugulė į knygas: „Šilko kelias“ ir  „Tuk tuk Indija“.

Hamburgo lietuvių bendruomenės nuotr.
Hamburgo lietuvių bendruomenės nuotr.

Kaip 15min.lt sakė M.Starkus, keliautojai nuvyko į Hamburgą gavę kvietimą iš vietos lietuvių. „Ištaikėme laisvą savaitgalį ir nuskridome. Mus maloniai nustebino, kad lietuvių bendruomenė Hamburge tokia aktyvi, susipažinome su mielais, įdomiais žmonėmis. Mus labai šiltai priėmė, atsakėme į klausimus, padovanojome keletą knygų. Praleidome gerą, malonią lietuvišką popietę“, – pasakojo jis.

Prodiuseris džiaugėsi, kad net ir užsienio lietuvius domina jų kelionės. „Žmonės klausė daugybės dalykų – teiravosi įvairiausių detalių, įdomių istorijų, už kadro likusių dalykų, įspūdžių“, – prisiminė M.Starkus.

Hamburgo lietuvių bendruomenės nuotr.
Hamburgo lietuvių bendruomenės nuotr.

Lietuvių bendruomenės palaiko išvykėlių ryšį su tėvyne

Anksčiau jiedu su V.Radzevičiumi keliaudami po Ameriką yra susitikę su Čikagos lietuvių bendruomene. Nors susitikimai su užsienio lietuviais dar netapo tradicija, M.Starkus sakė, kad keliautojai ir atviri pasiūlymams.

„Specialiai vykome į susitikimą pirmą kartą. Paprasčiausiai tam dažniausiai pritrūksta laiko, o šįsyk pavyko ištaikyti. Jei kas norėtų mus pasikviesti, mes tikrai mielai važiuojame, mums labai įdomu. Man labai gražu, kai lietuviai susiburia. Juk lietuviai – labai sparčiai kitose šalyse besiintegruojanti tauta. Kitų tautybių žmonės neretai gyvena kartu su savo tautiečiais ir nė nemoka šalies, kurioje gyvena, kalbos. O lietuviai gerai adaptuojasi, įsilieja į svetimą kultūrą ir kartais net praranda ryšį su tėvyne. Užsienio lietuvių bendruomenės – labai gera iniciatyva, neleidžianti nutrūkti ryšiams su Lietuva“, – svarstė M.Starkus.

Hamburgo lietuvių bendruomenės nuotr.
Hamburgo lietuvių bendruomenės nuotr.

 

15min.lt

Naujausi straipsniai