Martynas Tyla: „Sasha Song nepateko į festivalį Rusijoje tik dėl to, kad yra lietuvis“

Sasha Song / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-09 15:47
Muzikos atlikėjų ir grupių prodiuseris, muzikos asociacijos apdovanojimų MAMA pirmininkas Martynas Tyla teigia, kad muzika yra neatsiejama nuo politikos. Pasak jo, į Sankt Peterburge vykstantį festivalį „Baltosios naktys“, kurį organizuoja Pirmasis Rusijos kanalas, Lietuvos atlikėjas Sasha Song nepateko tik dėl to, kad yra lietuvis.

„Pacituosiu tekstą, kurį gavau iš organizatorių, kurie pradžioje patvirtino Sashos Song dalyvavimą tenai. Jiems jis tiko, nes jį žinojo iš „Eurovizijos“ ir pan.  Gaunu tokį laišką iš organizatorių: „Labai gaila, bet Pirmas kanalas nepraleido Sashos ir marokiečio. Greičiausiai tai yra dėl šalies pavadinimo. Jiems daugiau reikalingi ispanai, prancūzai ir italai. Labai gaila“, – „Žinių radijo“ laidoje „Prie pietų stalo“ trečiadienį sakė M.Tyla.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Aš tik galiu pasakyti, kad šis laiškas buvo gautas būtent pora dienų po to, kada Lietuvoje ir pasaulyje nuskambėjo mūsų prezidentės pareiškimas dėl Rusijos prezidento. Ar tai atsitiktinumas, ar ne – galime spręsti. Mes ant nieko nepykstame, bet muzika, pasirodo, yra neatsiejama nuo politikos“, – tęsė jis.

Pasak M. Tylos, muzikantai  yra ruporas į tautą, į plačiąsias mases. Jais politikai esą visais laikais naudodavosi. Lietuvoje, pavyzdžiui, rinkimų metu, M.Tylos teigimu, lietuvių politikai muzikantais dažnai pasinaudoja.

Visą laidos „Prie pietų stalo“ įrašą klausykite čia.