Martynas Tyla riedučių pusmaratonio varžybose iškovojo pergalę: šį sportą rekomenduoja kiekvienam

Riedučių pusmaratonio varžybos pergalę iškovojo Martynas Tyla / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-02 10:25
AA

Liepos 30-ąją Širvintose įvyko populiarėjančios sporto šakos – riedučių – maratonas. Į čia vykstančias varžybas susirinko per 150 riedutininkų entuziastų iš Lietuvos bei Latvijos. Vienos iš rungčių nugalėtoju tapo ir pramogų pasaulyje žinomas prodiuseris Martynas Tyla.

Jėgas įvairiose distancijose pačiame Širvintų miesto centre galėjo išbandyti visi riedučių entuziastai: mėgėjai, kiek didesnio meistriškumo sportininkai ir vaikai.

Miesto gatvėmis vieni įveikė 40 km maratoną, kiti – 22 km pusmaratonį, mėgėjai – 9 km distanciją, o vaikai – 1 km nuotolį. Jėgas bandė daugiau kaip 150 riedutininkų iš Lietuvos ir Latvijos.

Pasak vieno renginio organizatorių Valdo Šmaižio, Lietuvoje labai trūksta masinių riedučių renginių, šis sportas nėra toks populiarus, kaip pas kaimynus Latvijoje, kur kone kas porą savaičių rengiamos varžybos.

Martynas Tyla riedučių maratone / Organizatorių nuotr.

Tačiau po 10 metų pertraukos surengtose varžybose Lietuvoje riedučių entuziastų susirinko nemažai. Čia dalyvavo riedutininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Druskininkų, Pasvalio, Ukmergės, Kėdainių, Gargždų, kitų mūsų miestų sportininkai.

Varžybose dominavo latviai, tačiau neblogai pasirodė ir Lietuvos riedučių mėgėjai.

40 km maratono varžybas laimėjo vilnietė Gintarė Noreikienė (1:25:02) ir rygietis Reinis Znotinis (1:08:46).

9 km mėgėjų distancijoje moterų grupėje triumfavo latvės, kurios užėmė visą nugalėtojų pakylą, o nugalėtoja tapo Marta Lejstrauta (18:50).

Vyrų 9 km varžybose pirmąsias tris vietas užėmė rygiečiai, o greičiausiais buvo Martinis Baumanis (18:43). Kaunietis Vladas Bogomolovas užėmė ketvirtą vietą (22:01).

22 km pusmaratonio varžybose dalyvavo 46 sportininkai. Moterų grupėje greičiausia buvo kaunietė Simona Uniažaitė (48:56). Vyrų kategorijoje nugalėtoju tapo vienas žinomiausių Lietuvos koncertų, renginių, muzikos projektų organizatorius, muzikos atlikėjų bei grupių vadybininkas ir prodiuseris vilnietis Martynas Tyla (47:58).

Pasak pusmaratonio varžybos pergalę iškovojusio M.Tylos, šios varžybos buvo labai reikalingos Lietuvai, o pats riedučių sportas – itin patraukli sporto šaka, kurią rekomenduoja išbandyti kiekvienam.

„Daugumai savo draugų, kurie artėja link 30 ar 40 metų, sakau: stokite ant riedučių ir važiuokite. Žymiai geriau sąnariams nei bėgimas, nes nėra didelių apkrovų“, – mintimis dalijasi M.Tyla.

Pasakodamas apie pradžią, kuomet pradėjo važinėti riedučiais, Martynas teigia, kad nemenkai prie to prisidėjo COVID pandemija.

„Ant jų atsistojau 2000–aisiais. Būdamas Majamyje įsigijau riedučius, jais buvo labai patogu važinėti asfaltuotais šaligatviais. Užsikabinau ir, sugrįžęs į Lietuvą, riedučiais jau ėmiau gana aktyviai važinėti. COVID 19 labai padėjo mano gyvenime atsirasti greitiesiems sportiniams riedučiams, kurie mane labai sustiprino, nes norėjosi greičiau važiuoti. Per savaitę su draugais nuvažiuojame nuo 60 iki 100 kilometrų. Gaila, kad Lietuvoje riedučių sportas nėra toks profesionalus kaip kaimyninėje Latvijoje, tačiau norėtųsi tikėti, kad jis išpopuliarės“, – pasakoja žinomas prodiuseris.

Riedučių maratonas Širvintose (19 nuotr.)