Martynas Starkus pristatė dokumentinį filmą „Mulai“ – į premjerą skubėjo ir žinomi žmonės

Martynas Starkus dokumentinio filmo „Mulai“ premjera
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-29 20:10
Ketvirtadienio vakarą įvyko dokumentinio filmo „Mulai“ premjera. Jo režisierius – puikiai visiems pažįstamas Martynas Starkus. Filmas pasakoja trijų jaunų žmonių gyvenimo istorijas: už bandymus gabenti narkotikus visi jie atsidūrė tolimojo Peru kalėjimuose. Personažai, sutikę atvirai ir tiesiai į kameras papasakoti savo istorijas – lietuviai, tačiau nusikaltimo ir bausmės modelis yra universalus ir aktualus plačiausiai auditorijai.

Prieš premjerą Martynas Starkus padėjo kartu dirbusiai kūrybinei komandai ir tikino manantis, kad šis dokumentinis filmas palies ne vieną.

„Galbūt šio filmo herojų klaidos įkvėps kitus nedaryti tokiu klaidų,“ – kalbėjo filmo režisierius.

Pamatyti bičiulio kino filmo atvyko ir retai kartu viešumoje pasirodantys dainininkas Marijonas Mikutavičius su Ieva Daugirdaite, Sauliu Urbonavičius-Samas, iš televizijos ekranų dingęs grupės „ŽAS“ narys Marius Berenis, laidų vedėja Ieva Stasiulevičiūtė su sužadėtiniu Justinu Žvigu.

Pagrindinis vaidmuo teko kunigui, prelatui Edmundui Putrimui, kuris, be savo kasdieninės veiklos, dalį gyvenimo yra paskyręs už grotų atsidūrusių, daugiausiai Pietų Amerikoje kalinčių kalinių lankymui, rūpinasi apleistais ir likimo valiai paliktais žmonėmis. 

Jis iš Toronto atvykdavo į visas filmavimo sesijas Limoje, padėjo gauti reikalingus tam leidimus, buvo nepakeičiamas tarpininkas tarp filmavimo komandos ir kalinių.

Kiti personažai yra tie, kurie kažkurią savo gyvenimo akimirką nesugebėjo atsispirti greitų pinigų pagundai ir už tai jų likimai negrįžtamai pasikeitė.

Ruslanas, neseniai iš kalėjimo paleistas vyras, užstrigęs ten ir dėl biurokratinių-finansinių priežasčių niekaip negalintis grįžti namo. Jis daro tatuiruotes, gyvena lūšnynuose, palaipsniui, atrodytų, jau stojasi ant kojų, tačiau ir vėl viskas griūva ir žmogus eilinį kartą atsiduria gatvėje. 

Jauna mergina, vardu Aira, vis dar kalėjime. Jai liko čia praleisti dar kelis metus. Aira dirba įkalinimo įstaigoje veikiančiame rankdarbių fabrike ir vis tikisi, kad į namus pavyks ištrūkti anksčiau laiko. 

Trečiasis, jauniausias iš tų, apie kuriuos sukasi filmo „Mulai“ pasakojimas – vaikinas iš Mažeikių rajono, Gintas, kurio terminas kalėjime Peru filmavimo metu artėjo prie pabaigos. Išėjęs iš ten jis, padedamas kūrybinės grupės, grįžta namo po septynerių metų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai