Martynas Starkus apie „Šventą karvę“: „Vaidinau Starkų, Kalėdų Senį ir briedį“

Vytaras Radzevičius, Mohitas Agarwalas ir Martynas Starkus / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Jau penktadienį Lietuvos kino teatruose pasirodys nuotaikinga Donato Ulvydo juosta „Šventa karvė“, kurioje save vaidina keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius.

Televizijos žiūrovų mėgstami žurnalistai keliautojai įsiamžino vaidybiniame filme ir tapo jo pagrindiniais herojais.

Apie draugystę pasakojantis filmas žiūrovus nukelia į spalvingą ir nuotaikingų Indiją – ten vyksta visas veiksmas. Du viduramžio krizės išvarginti bičiuliai į egzotišką kraštą vyksta ieškoti „nušvitimo“ ir trokšta patikėti stebuklais.

Kratydamiesi duobėtais keliais, kuriuose šeimininkauja kiaulės, šunys ir išprotėję sunkvežimių vairuotojai, draugai iš naujo atras visą tiesą apie gyvenimo prasmę ir tikrą vyrišką draugystę. 91 filmo minutė kupina nuoširdžių kurioziškų ir egzotiškų nuotykių.

Filmo „Šventa karvė“ spaudos konferencija (18 nuotr.)
+12
 

Jau gruodžio 9-osios vakarą žiūrovų laukia išankstinė filmo premjera, prieš kurią kūrybinė grupė surengė spaudos konferenciją. Į ją atvyko ne tik režisierius ir abu pagrindiniai aktoriai, čia buvo galima sutikti ir filme nusifilmavusius svečius iš Indijos.

„Vaidinau net tris personažus. Sudėtingą asmenybę Starkų, Kalėdų Senelį ir briedį“, – iškart po filmo peržiūros sakė Martynas. Pasak jo, nors būti savimi atrodo paprasta, kine vis tiek tenka įsijausti į jam skirtą vaidmenį.

Filme galima girdėti ir keiksmažodžių, tačiau M.Starkaus teigimu – jie natūralūs, neperspausti. „Pažiūrėkite į mus, mes juk gyvenime nesikeikiame! Tai, kas nuskamba iš mūsų lūpų – vyksta natūraliai. Juk kartais visiems būna“, – sakė jis.

Spaudos konferencijos akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Filme nusifilmavo ir jo dukra Mėta. „Reikėjo 7–8 metų mergaitės, tačiau vis nepavyko rasti. Sakau man įdomu, noriu susipažinti. Pasakiau, kad aš turiu tris dukras: vienai vienuolika, kitai metai ir trys mėnesiai, bet turiu ir 4-metę. Pabandėme sužaisti kiną, sekėsi. Galiausiai ji mane ėmė mokyti ir sakydavo: „Dabar filmuojame, pašnekėsime per pertrauką“, – juokėsi M.Starkus.

Iš Mumbajaus atvykęs indų aktorius Mohitas Agarwalas jau nemažai daliai lietuvių pažįstamas iš „Šventos Karvės“ kūrybinės grupės dienoraščių. D.Ulvydas jį juokais pristato kaip puikų lietuviškų dainų atlikėją – nuolat besišypsantis indas filme su specifiniu akcentu lietuviškai užtraukia visiems pažįstamą „Ant kalno mūrai“.

Spaudos konferencijos akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Nelengva tokioje šalyje surasti aktorių, nes jie visi nori būti aktoriais. Tačiau galiausiai pavyko susitarti. Net neabejojome, kad jis bus tinkamiausias“, – sakė D.Ulvydas. Pasak V.Radzevičiaus, dar vienas argumentas, kodėl komanda pasirinko Mohitą, buvo jo vardas. „Jį lengva įsiminti, nes primena kokteilio „mochito“ pavadinimą“, – juokavo V.Radzevičius.

„Faktas, jog pagrindinius vaidmenis atlieka Lietuvoje puikiai žinomi žurnalistai bei keliautojai – ne tik kūrybinis iššūkis, bet ir pridėtinė vertė. Tokiame amplua nei Vytaras, nei Marčius dar nėra pabuvoję. Šiame filme parodysime juos tokius, kokie jie būna iš tiesų, kaip gyvena ir kaip kalba, kuomet aplink nėra kamerų. Tai tarsi žiūrėjimas pro rakto skylutę, kai garsūs žmonės nusimeta kaukes ir būna savimi“, – dar anksčiau yra kalbėjęs filmo režisierius.

Spaudos konferencijos akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Vaidybinis filmas, kuriame aktoriai vaidina patys save – nėra įprasta. Pasak D.Ulvydas tai vadina žanro naujiena – kai žinomi žmonės filme vaidina patys save.

Jau spėjusiems pamatyti filmą užkliuvo tai, kad vienoje scenoje nuo automobilio stogo dingo geltona butaforinė karvė – vadinamasis sėkmės simbolis. Ją galima matyti visuose kadruose, tačiau staiga ant stogo jos nebeliko ir būtent tuo momentu, kai filme keliautojus iš tiesų buvo ištikusi nesėkmė. Paklausti, ar tai susiję, aktoriai juokavo, kad tai tiesiog klaida, kuri nutiko montuojant filmą.

Filme pasakojama, kaip Martynas ir Vytaras savotiškai išgyvena viduramžio amžiaus krizę. Paklausti, ar gyvenime jie jaučiasi taip pat, jie užsiminė, kad būna situacijų, kai supranta, jog eina ne jaunyn. „Apskritai mūsų kartą vadinu transformerių karta. Kartais sunku įsivaizduoti, kiek visko per 45 metus įvyko“, – sakė Vytaras.

Komedijos „Šventa karvė“ premjera didžiuosiuose ekranuose – jau gruodžio 12 dieną.

Skaitykite daugiau