Martynas Nedzinskas, Balys Latėnas, Audrius Bružas, Kirilas Glušajevas: „Improvizacija yra didelis nesibaigiantis ekstrymas“

ŽMONĖS
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-09-26 12:00
Visi jie – be galo skirtingos asmenybės, bet juos sieja ekstremalumo aistra ir talentas improvizuoti. Ir dar – vyriška draugystė, nes be jos nebūtų tiek laiko praleidę kartu. Prieš dešimt metų kartu įkūrę teatrą „Kitas kampas“ Audrius BRUŽAS (38), Balys LATĖNAS (38), Kirilas GLUŠAJEVAS (33) ir Martynas NEDZINSKAS (33) iki šiol yra keturi jo kampai.

Mes – tarsi keturi poliai, įkasti į žemę, tvirti kaip uola. Balys yra mūsų baltasis marmuras, Kirilas – smaragdas, Martynas – titnagas: tik pamėgink paliesti – iškart žiežirbos laksto“, – scenos partnerius pristato Audrius. „O Audrius yra granitas“, – priduria Kirilas. Ketvertas visuomet vienas kitą provokuoja, draugiškai šaiposi ir mina ant tos vietos, kuri žmogui yra nepatogi. Iš tiesų jie nebarsto druskos ant žaizdų, nesityčioja vienas iš kito, nors moka pasijuokti iš savęs ir scenoje nieko nepriima asmeniškai.

„Aš kartais nevaldau liežuvio, galiu išrėžti, kad Audrius yra praplikęs, Kirilas – okupantas ir panašiai: per dešimt metų dar ne tiek vienas kitam esame pasakę. Bet galioja susitarimas: nepriimti to asmeniškai“, – taisykles paaiškina Martynas. „Jei liesasis Martynas man scenoje šaukia: „Ei, žemaūgi storuli, prieik“, tai daro dėl juokingos istorijos, o ne tam, kad mane įskaudintų. Jis mane daug kartų vadino storu, karliku ir taip toliau: jei įsivaizduočiau, kad esu 180 centimetrų ūgio ir skandinaviško gymio atletas, jo žodžiai prieštarautų mano įsivaizdavimui ir tai virstų skaudžia drama“, – ramiai bičiulio žodžius priima Kirilas.

Užtat kasdieniame gyvenime aktoriai retai tebūna linksmi ir juokingi, kur kas dažniau – tylūs, ramūs ir užsisklendę. Bet ar tikrai?

Interviu bei fotosesija – naujausiame žurnale „Žmonės“

Žurnalas „Žmonės" Nr. 39

Šios savaitės „Žmonėse" - pažintis su naujosiomis pasaulio irklavimo čempionėmis Milda Valčiukaite ir Ieva Adomavičiūte, interviu su iššūkį statyti MO muziejų priėmusiu architektu Domantu Lukšėnu, menininkės Jūratės Rekevičiūtės išpažintis, kaip sekasi kovoti su klastinga liga, lietuviški įspūdžiai iš JAV kasmet rengiamo festivalio „Degantis žmogus", Eglės Kernagytės-Dambrauskės grožio paslaptys ir daug kitų įdomių pasakojimų.

Naujausi straipsniai