Martynas Levickis princui Charlesui pasakojo apie Lietuvą, akordeoną ir „Brėkštančią aušrelę“

Martynas Levickis su princu Charlesu ir jo žmona Camilla / „Instagram“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Škotijos sostinėje Edinburge vyksta džiazo ir bliuzo festivalis, kuriame apsilankė karališkosios šeimos atstovai – Didžiosios Britanijos princas Charlesas su žmona, Kornvalio hercogiene Camilla. Napier universitete jie susitiko su talentinguoju Lietuvos akordeonistu Martynu Levickiu (24).

„Šis susitikimas buvo planuotas prieš dvi savaites. Viskas buvo absoliučiai konfidencialu, todėl šia naujiena nesidalinau viešai. Šiandien pagaliau šis susitikimas įvyko ir tikrai įstrigo atmintyje“, – portalui Žmonės.lt pasakojo akordeonistas.

Martynas negailėjo gražių žodžių karališkosios britų šeimos nariams. „Tai labai šviesūs ir šilti žmonės. Visą laiką abu mielai šypsojosi. Su princu Charlesu kalbėjomės apie akordeoną, apie Lietuvą. Jis klausė, ar akordeonas yra lietuvių liaudies instrumentas, – įspūdžiais dalijosi M.Levickis. – Princo klausimas man suteikė galimybę papasakoti apie savo misiją  – akordeoną pristatyti profesionaliose klasikinės muzikos scenose.“

Tuomet princas Charlesas su hercogiene Camilla paprašė M.Levickio pagroti lietuvių liaudies dainą.

„Aš sugrojau savo paties aranžuotą lietuvių liaudies dainą „Brėkštanti aušrelė“, – portalui Žmonės.lt sakė Martynas.

Vaikinas juokėsi, kad groti tokiems asmenims yra didelė atsakomybė, tačiau rankos jam nedrebėjo.

Festivalio programoje M.Levickio koncertas buvo suplanuotas beveik prieš pusmetį.

„Mano koncertą iniciavo Edinburgo džiazo festivalis ir Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Rita Valiukonytė. Nežinau, kada karališkoji pora suplanavo savo apsilankymą, tačiau aš apie jį sužinojau prieš dvi savaites, kai man buvo pranešta, kad jie norės su manimi susitikti“, – kalbėjo Martynas.

Martyno Levickio koncerto akimirka / Juozo Siruso nuotr.
Skaitykite daugiau