Markas Wahlbergas – nesuvaldomą paauglystę ir reperio karjerą į rimtus vaidmenis iškeitęs aktorius

Markas Wahlbergas filme „Išlikęs gyvas“ / „Garsų pasaulio įrašų“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-24 11:52
Aktoriaus Marko Wahlbergo veidas pažįstamas visiems, kurie per paskutinius dvidešimt metų bent minimaliai domėjosi kinu. Nuo 1993-ųjų besifilmuojantis amerikietis yra suvaidinęs arti keturiasdešimt vaidmenų ir tapęs kokybiškų Holivudo filmų palydovu.

42-ejų aktorius labiausiai žinomas iš vaidmenų juostose „Pašėlusios naktys“, „Infiltruoti“, „Kovotojas“ ar „Tedis“, bet taip pat sėkmingai galima būtų paminėti dar tuziną įsimintinų vaidmenų, sulaukusių kritikų ir žiūrovų simpatijų.

Kritikų pasirinkimo apdovanojimuose už vaidmenį biografinėje karinėje dramoje „Išlikęs gyvas“ M.Wahlbergas buvo įvertintas kaip geriausias veiksmo filmo aktorius. Juostoje jam teko, jo paties žodžiais tariant, „garbė ir atsakomybė“ įkūnyti vienintelį karį, išgyvenusį slaptą misiją Afganistane, kurios metu siekta suimti arba sunaikinti vieną iš Talibano lyderių.

Pripratusiems prie rimtesnių M.Wahlbergo vaidmenų žiūrovams kai kurie jo biografijos faktai gali pasirodyti neįtikėtini. Šiuo metu atsakingas ir bendruomeniškas keturių vaikų tėvas ne visada elgėsi kaip solidus pilietis.

Būdamas vos trylikos, Markas metė mokyklą ir daugybę kartų turėjo reikalų su policija. Buvo tapęs gatvės narkotikų prekeiviu, o ir pats, būdamas dar visai jaunas, turėjo priklausomybę nuo kokaino. Jaunajam Marky, kaip jis buvo vadinamas anuomet, yra tekę praleisti porą mėnesių pataisos namuose, po kurių, būsimas aktorius ir nusprendė pasikeisti. Gerokai vėliau M.Wahlbergas pripažino, kad yra padaręs daugybę dalykų, dėl kurių gailisi.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dar vienas įdomus faktas, kad savo kelią pasaulinio žinomumo link M.Wahlbergas pradėjo ne kaip aktorius, o kaip reperis. Jis buvo grupės „New Kids on the Block“ narys dar iki jai išgarsėjant. Vėliau sukūrė savo repo grupę „Marky Mark and the Funky Bunch“, kuri 1991-aisiais metais trumpam išpopuliarėjo visame pasaulyje. Jų singlas „Good Vibrations“ JAV tapo platininiu, o dainos vaizdo klipas „Youtube“ net ir šiuo metu turi daugiau nei 12 milijonų peržiūrų. Tačiau antrasis grupės albumas nebuvo toks sėkmingas, ir, pasinaudojęs Danny DeVito pasiūlymu filmuotis kine, Markas pasuko savo gyvenimą visiškai kitokia linkme.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai