Markas Wahlbergas filme „Patriotų diena“ pasakos tikrą tragiško Bostono maratono istoriją

Markas Wahlbergas filme „Patriotų diena“ / Kadras iš filmo
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-12-29 15:05
Po filmų „Išlikęs gyvas“ ir „Liepsnojantis horizontas“, režisierius Peteris Bergas ir aktorius Markas Wahlbergas vėl suvienija jėgas naujame trileryje pagal tikrais įvykiais paremtą istoriją.

2013 m. balandžio 15 dieną netoli Bostono maratono finišo linijos buvo susprogdintos dvi savadarbės bombos. Trys žmonės žuvo, dar 264 buvo sužeisti. Netrukus po to Bostone buvo organizuota didžiausia miesto istorijoje nusikaltėlių medžioklė, apie kurią ir sukurta juosta „Patriotų diena“.

Į Lietuvos didžiuosius ekranus ši drama atkeliauja jau sausio 6 dieną.

„Iš pradžių griežtai atsisakiau šio vaidmens, vos sužinojęs, kokia istorija bus pasakojama. Žinau, kiek žmonių tai prisiminti yra itin skausminga. Tačiau Peteris Bergas įkalbėjo mane perskaityti scenarijų ir tuomet supratau, kad šis filmas bus tikras pagarbos gestas didvyriams: ne tik maratono dalyviams, bet ir žmonėms, kurie dirbo įvykio vietoje“, – sakė Bostono policijos seržantą suvaidinęs ir vienu iš juostos prodiuseriu tapęs Markas Wahlbergas.

Kūrėjai nusprendė „Patriotų dieną“ filmuoti kiek toliau nuo tikrosios įvykio vietos, kad neskaudintų aplinkinių. Vis tik ne visi buvo nusiteikę bendradarbiauti, nes, pavyzdžiui, Masačiusetso universiteto vadovybė nedavė leidimo filmuoti pastato prieigose. Tačiau vėliau prisipažino pasigailėję šio sprendimo, kai sužinojo, kad drama kino teatruose sutikta su didžiulėmis ovacijomis: žiūrovai plojo atsistoję, daugelio akyse buvo matomos ašaros.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

„Patriotų diena“, pasak kūrėjų, atskleidžia nutylėtus Bostono maratono įvykius ir pasakoja apie didžiausią miesto istorijoje nusikaltėlių medžioklę. Iš vietinės policijos tyrimą perėmęs FTB netrukus nustatė, kad dėl sprogimų kalti du įtariamieji. Filme įtampos kupina istorija pasakojama iš kelių asmenų perspektyvos: Marko Wahlbergo vaidinamo Bostono policijos seržanto Tomio Saunderso, jo vadovo, policijos komisaro Edvardo Deiviso (akt. Johnas Goodmanas), Tomio žmonos, medicinos sesers Kerolės (akt. Michelle Monaghan), FTB agento Ričardo DesLaurierso (akt. Kevinas Baconas) ir seržanto Džefrio Pugliese (akt. J.K. Simmonsas).

Policija ir FTB, padedama vietinių gyventojų, suvienija jėgas ir stoja į kovą su laiku, kad sugautų nusikaltėlius, jau planuojančius kitą išpuolį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai