Marius Jampolskis, Gerda Žemaitė, Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ir kiti žinomi žmonės prisidėjo prie dešimtmečio Ervino svajonės išpildymo

Koncerto „Išpildykime Ervino svajonę KARTU!“ akimirka  / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-29 22:06
Apie 6000 eurų – tokia suma ketvirtadienio vakarą labdaros renginyje buvo surinkta stiprią traumą avarijoje patyrusiam dešimtmečiui Ervinui. Už ją berniukas išvyks į jam gyvybiškai svarbią reabilitaciją Slovakijoje.

Mažamečio nelaimė sugraudino ne vieną žinomą atlikėją, sutikusį prisijungti prie paramos akcijos.

Besiruošdami pasirodymui Jonavos kultūros centre dainininkai pasidalino mintimis apie labdarą ir tuos, kam niekada nieko neaukotų.

„Esame ne vieną žmogų parėmę tyliai, be reklamos. Pamatėme siužetą apie likimo nuskriaustą moterį viename televizijos projekte. Jis mus palietė... Visi „Rondo“ nariai tuomet skyrė pinigų – nupirkome skabimo mašiną, maisto, kitų būtinų daiktų ir nuvežėme tai moteriai“, – pasakojo grupės lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Kam niekada neaukočiau pinigų? Putinui, Šrioderiui ir kitiems panašiems veikėjams“, – šmaikštavo muzikantas.

Jis patikino – padėti kitiems būtina, nes niekuomet nežinai, kada gali tau prireikti ne tik artimųjų, bet ir nepažįstamų žmonių pagalbos.

Dainininkas, romų ansamblio „Sare roma“ lyderis Ištvanas Kvik sakė iš arti patyręs, ką reiškia, kai aplinkiniai tau ištiesia pagalbos ranką. Kartą sudegė jo sesers namas. Moteris tuomet liko ir be turto, ir be santaupų. Anot Ištvano, į nelaimės vietą atėjo daug žmonių, bet vienas iš jų grįžo su dėžute, kurioje buvo 500 litų.

„Jai tai buvo tokia įspūdinga suma ir pagalba! Niekada to nepamiršiu! Ir dabar negaliu likti abejingas nukentėjusiesiems nuo gaisro, sunkiai sergantiesiems. Kai vyksta “Maisto banko” akcija, visada paaukoju reikiamų produktų”, – sakė atlikėjas.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Ištvanas pabrėžė – nėra tokio asmens, kuriam neištiestų pagalbos rankos.

„Net jei žmogus serga alkoholizmu, esu linkęs jam duoti centų. Visada pagalvoju, nors tai priklausomybė, kurią jis pats pasirinko, nieko teisti nereikėtų. Ir nenorėčiau, kad mano sąžinę slėgtų kito asmens mirtis”, – kalbėjo Ištvanas.

Panašios nuomonės yra ir televizijos gelbėtoja Gerda Žemaitė. Kartą ji davė narkomanui 5 eurus su sąlyga, kad jis su ja pasikalbės.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Dėl darbo pobūdžio susiduriu su įvairiausiomis sudėtingomis situacijomis, todėl vertinti jas ar kažką smerkti nesugebėčiau“, – patikino pašnekovė.

Ji pati dalyvauja įvairiose labdaros akcijose, dažnai sulaukia ir paramos iš užsienio, kurią turi perduoti vargstantiesiems.

„Kas mėnesį skiriu pinigų UNICEF, kasmet važiuoju į Rokiškį vykstantį festivalį „Kai tu šalia“. Daug visko stengiuosi padaryti, nors vis atrodo per mažai... Nežinau, kam neaukočiau. Man svarbūs visi“, – sakė G. Žemaitė.

Dainininkas Deividas Bastys taip pat neskirsto nelaimėlių į vertus pagalbos ir ne. Dėmesinga aplinkiniams yra ir jo žmona Agnė, kuri yra pasirūpinusi ir nauja patalyne vaikų ligoninės skyriuje, ir kitais būtinais reikmenimis.

„Vertinu, kai galiu matyti žmogų, kuriam aukoju“, – užsiminė D. Bastys.

Aktorius ir dainininkas Marius Jampolskis, kaip ir daugelis atlikėjų, paramai dažniausiai skiria savo darbą.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Nesu abejingas labdarai. Niekada neduočiau pinigų elgetaujientiems vaikams. Geriau juos nusivežčiau į parduotuvę ir nupirkčiau maisto“, – kalbėjo M. Jampolskis.

Dainininkė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė įsitikinusi – susivieniję žmonės gali padaryti stebuklus.

„Man labai jautrios sergančių vaikų istorijos. Negaliu į jas nekreipti dėmesio. Esame su grupe „69 danguje“ aplankę turbūt visus paramos koncertus“, – kalbėjo N. Pareigytė Rukaitienė.

Grupės „Patruliai“ lyderis Algirdas Radzevičius sakė, jog kasmet paramai skiria bent 100 eurų. Dažniausiai – vaikų fondams.

„Kaskart, kai prašoma paremti, reikia vertintu konkrečią situaciją. Žinau, kad kitaip būtų, jei pagalbos reikėtų artimiesiems. Niekada nesu pasigailėjęs skyręs pinigų ar laiko labdarai“, – pasakojo jis.

Jam pritarė ir žmona Milisandra.

„Vaikų namai, dienos centrai... Nereikalingus drabužius atiduodame arba tvarkingus paliekame prie konteinerio – juos sunkiai gyvenantieji visada pasiima. Aš neaukočiau nieko narkomanui, nepirkčiau iš jo jokių daiktų. Tiesiog po to mano sąžinė nebūtų rami“, – paaiškino pašnekovė.

„X faktoriaus“ finalininkė Iveta Svilainytė sakė prie pagalbos Ervinui prisidėjusi dainomis, o tėvai nusprendė lėšų paaukoti aukcione.

„Elgetaujantiems centų visada duodu. Ir vaikų nelaimės jaudina. Prie labdaros prisidedu, kuo tik galiu“, – sakė devyniolikmetė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Grupė „16 Hz“ kasmet dalyvauja dešimtyje labdaros projektų.

„Tik kartą esame nusvilę, kai sutikome koncertuoti be atlygio dėl paramos, o atvykę sužinojome patekę į komercinį renginį. Tai dabar stengiamės pasiaiškinti, kas iš tiesų vyks. Bet, kiek žinome, dau kas iš atlikėjų turi panašios patirties“, – sakė „hercas“ Petras Jucevičius.

Ketvirtadienį vakare Jonavoje vyko didžiulis labdaros renginys „Išpildykime Ervino svajonę KARTU!“, kurio tikslas buvo surinkti kuo daugiau lėšų 10-mečio berniuko Ervino reabilitacijai Slovakijoje. Prie kilnios iniciatyvos prisijungė žinomi Lietuvos atlikėjai, kurie pasirodė koncerte, ir menininkai, paaukoję savo darbus aukcionui.

Savo muziką ir dainas dovanojo duetas Ramūnas Difartas ir Aušra Difartė, „Sare Roma“ lyderis Ištvanas Kvik, atlikėjas Deividas Bastys, kauniečių vyrukų grupė 16Hz, trio Algirdas Radzevičius (grupė Patruliai) su žmona Milisandra ir sūnumi Roku, grupės „Rondo“ siela Aleksandras – Fara, „TV pagalbos“ žurnalistė, laidų vedėja, atlikėja Gerda Žemaitė, TV projekto „X faktorius“ finalistės Iveta Svilainytė bei merginų duetas „eMdžej“, „Lietuvos balso“ finalistė Gabija Aleknavičiūtė, vaikų pop choras iš Kėdainių „Skambantis Perliukas“, Jonavos dainavimo studija VIVA bei daugelis kitų. Ugnies šou „Viduramžių pasiuntiniai“ yra taip pat buvo paruošę siurprizą vakaro svečiams.

Renginį vedė charizmatiškų vedėjų ketvertas: Nijolė Pareigytė, Marius Jampolskis, Raimonda Jagminaitė ir Dainius Palivonas.

Šią akciją organizuoja Socialinių mokslų kolegijos gerumo iniciatyva „Šviesos maratonas“ kartu su Ervino labdaros ir paramos fondu. Prie renginio prisideda partneriai: Jonavos kultūros centras, neatlygintinai suteikiantis patalpas ir įrangą, „Ticketmarket“, kurie neima mokesčio už bilietų pardavimą bei neseniai atsidaręs restoranas Jonavoje „V.A.U“.

Ervinas – 10 metis berniukas, kuris dar prieš dvejus metus džiaugėsi vaikyste, gyveno pilnavertį gyvenimą, žaidė, svajojo, kol... vieną dieną pateko į autoavariją, kuri ir sugriovė jo visas svajones bei vaikystę. Apie šį įvykį jis prisimena tik tiek, kiek pasakojo tėvai, kuriuos Ervinas pradėjo pažinti tik keliems mėnesiams po avarijos. Iš komos berniukas pabudo tik po mėnesio, šiuo metu jis vis dar gydomas, jo laukia ilgas reabilitacijos periodas.

„Aš nekalbėjau, nevaikščiojau, nemokėjau valgyti, nepakėliau rankos, tačiau dabar jau pats galiu žengti kelis žingsnius, nenustoju pasakoti įvairias istorijas, bendrauti, juokinti bendraklasius, o jiems patinka vėžinti mane vėžimėlyje“, – nepraranda vilties Ervinas.

Ervino istorija sujaudino daugybę žmonių. Visa Jonava laukė kada Ervinas pabus iš komos, nors po mėnesio stebuklas ir įvyko, tačiau dalis kūno liko paraližuota. Tėvai rado kliniką Slovakijoje, kuri suteikė vilties, kad Ervinas gali susigrąžinti pilnavertį gyvenimą, tačiau tam reikalingas specialus gydymas. Neseniai Ervinas su tėveliais grįžo iš Slovakijos, dvi savaitės reabilitacijos jiems kainavo beveik 5500 Eur.

Šiuos pinigus jiems paaukojo geros valios žmonės. Šeima yra nuoširdžiai dėkinga, tačiau norint, kad berniuko svajonė taptų realybe, reikalingi papildomi pinigai. Visos vyksiančio aukciono metu, už koncerto bilietus, ir renginio metu surinktos lėšos bus skirtos Ervino reabilitacijai Slovakijoje.

„Birželį vėl vyksime į Slovakiją. Tam, kad gydymas būtų efektyvus, reabilitacijos reik kas tris – penkis mėnesius. Norėjome pirkti namą, bet po nelaimės teko visas sataupas išleisti sūnelio sveikatai. Esame labai dėkingi visiems. Nepažįstamų žmonių dėka jau du kartus galėsime vykti į ten, kur Ervinui labai padeda”, – sake nelaimę patyrusio berniuko tėvai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai