Marius Ivaškevičius prabilo apie R.Vanagaitės ir J.Statkevičiaus skandalus

Marius Ivaškevičius / „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Manęs klausia: tiesa, kad pas jus vyriausybė uždraudė knygą „Mūsiškiai“? – interviu „Lietuvos ryto“ TV laidai „Gyvenimo būdas“ teigė rašytojas ir scenaristas Marius Ivaškevičius (44 m.). Medžiagą dokumentinei knygai apie posovietinį pasaulį renkantis rašytojas sako, kad Lietuvos pilietinė visuomenė šiandien stipriai susirgo.

„Mane visada gąsdina, kai minia užpuola vieną žmogų. Tokia nevaldoma minia“, – taip M.Ivaškevičius reagavo į pastarųjų savaičių skandalus, kuriuose figūruoja garsūs Lietuvos žmonės, daugiausia menininkai. Leidyklos „Alma littera“ sprendimą išimti iš prekybos visas Rūtos Vanagaitės knygas jis viešai kritikavo. „Kukluksklanas irgi buvo pilietinė visuomenė“, – primena.

„Pastaruosius porą metų aš didžiuodamasis kalbėjau, kaip mes išaugome, o dabar viskas nublokšta atgal. Jeigu ne leidyklos reakcija, šis skandalas būtų likęs vietiniu skandalu, bet po to, ką jie padarė, skandalas virto tarptautinis. Mes pasaulyje tapom knygų degintojais“, – teigia daug po pasaulį keliaujantis rašytojas.

Garsių pjesių „Išvarymas“, „Madagaskaras“, „Didis blogis“ autorius dirba ir Rusijoje. Jis teigia taip pat sulaukęs kvietimų duoti interviu Kremliaus finansuojamiems žiniasklaidos kanalams.

„Aš labai atsirenku, kam kalbu. Nesuprantu, kaip tu gali būti išprovokuotas kalbėti, ko nenori. Išprievartautas? – stebisi dėl Juozo Statkevičiaus interviu Rusijos propagandos kanalui.– Visų pirma Juozas Statkevičius nedirba Rusijoje. Jeigu atvirai, jo darbo rezultatų nesu matęs“, – atsako į teiginį, kad Rusijoje dirbančius menininkus galbūt riboja komerciniai interesai.

Visas interviu su rašytoju Mariumi Ivaškevičiumi – ketvirtadienį „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Gyvenimo būdas“ 21.30 val.

Skaitykite daugiau