Marijus Adomaitis-Ten Walls po skandalo nutraukia tylą – bendradarbiaus su „Vilnius City Opera“

Dalia Ibelhauptaitė ir Marijus Adomaitis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-09-08 12:05
Birželio pradžioje į homofobijos skandalą įsivėlęs ir koncertinę veiklą nutraukęs Marijus Adomaitis-Ten Walls grįžta į viešumą. Antradienį paskelbta, kad jis bendradarbiaus su „Vilnius City Opera“.

Šį antradienį Vilniuje buvo pristatytas naujas 2015–2016 m. „Vilnius City Opera“ sezonas.

Pristatyme kartu su Dalia Ibelhauptaite, Gintaru Rinkevičiumi, Asmik Grigorian ir Kostu Smoriginu dalyvavo ir elektroninės muzikos kūrėjas Marijus Adomaitis-Ten Walls. Jis su VCO kurs bendrą projektą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Taip, mūsų laukia labai įdomus projektas su Marijumi“, – Žmonės.lt užtikrino Dalia Ibelhauptaitė.

Apie projektą išsamiau buvo paskelbta spaudos konferencijoje. M.Adomaitis naujame VCO sezone dar kartą prikels daugeliui puikiai pažįstamą George'o Bizet „Karmen“. Jis operoje rūpinsis muzika.

Pasak D.Ibelhauptaitės, mintis pakviesti M.Adomaitį prisijungti prie naujos operos kūrimo, jai buvo kilusi jau seniai. Į muzikantą režisierė dėl „Karmen“ kreipėsi dar prieš „Ten Walls“ skandalą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Dabar atsitiko taip, kaip atsitiko. Mes esame jo šeima ir buvome ja penkerius metus. Šeima gali prilupti, gali iškolioti, gali pasakyti viską, ką galvoja. Tačiau jis – labai talentingas muzikantas, todėl labai džiaugiamės ir didžiuojamės jo prisijungimu. „Bohemiečiai“ visuomet buvo pats tolerantiškiausias kolektyvas. Čia dirbo visų pakraipų ir požiūrių žmonės“, – spaudos konferencijoje sakė D.Ibelhauptaitė.

Pats M.Adomaitis sako su nekantrumu laukiantis naujo sezono, o į „Karmen“ jis žiūri kaip į likimo dovaną. „Dalios palaikymas juodu laikotarpiu, man yra tarsi dovana. Šią operą skiriu tolerancijai. Galiu ne žodžiais, o darbais pasakyti savo požiūrį į ją“, – sakė jis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Spaudos konferencijoje M.Adomaitis neslėpė jaudulio ir kelis kartus garsiai dar kartą atsiprašė visų, kuriuos dar prieš kelis mėnesius įžeidė jo homofobiškas pasisakymas socialiniuose tinkluose.

„Noriu viešai visų atsiprašyti už mano tikrai visiškai nelogišką ir absurdišką postą. Nenorėjau nieko įžeisti, tačiau įžeidžiau daug žmonių, tarp jų – ir daug savo draugų. Nesu homofobas, tėvai mus augino taip, kad mokė tolerancijos. Manęs klausė, ar aš pasisakiau išgėręs, ar ko nors vartojau. Tačiau aš jau kelerius metus nevartoju alkoholio, tiesiog buvau pavargęs“, – nuleidęs akis kalbėjo M.Adomaitis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pastarieji metai „Ten Walls“ buvo išties įtempti. Kaip sakė pats muzikantas, per pastaruosius 12 mėnesių jis turėjo apie 400 skrydžių, per savaitę kartais spėdavo atsidurti ne tik keliuose skirtinguose miestuose, bet ir skirtingose šalyse.

„Daug keliavau, vėliau peršalau. Man buvo visiškas stogo nuvažiavimas, todėl ir prirašiau tokių absurdų. Noriu padėkoti ir savo draugams gėjams, kurie mane palaikė šiuo mano sunkiausiu gyvenimo etapu“, – sakė jis ir dar kartą atsiprašė už savo žodžius.

Opera „Karmen“ jis vadina iššūkiu sau, kaip muzikantui. Esą ne kasdien pavyksta sulaukti pasiūlymo kurti žinomo klasikinio kūrinio elektroninę interpretaciją.

Birželį homofobišku pasisakymu feisbuke gerbėjus visame pasaulyje šokiravęs elektroninės muzikos virtuozas „Ten Walls“ tąsyk atsiprašė už savo žodžius. Tačiau gėjų bendruomenės muzikanto atgaila neįtikino. Buvo atšaukti „Ten Walls“ pasirodymai pasaulinio garso festivaliuose, ir pats lietuvis tikino artimiausiu metu nelipsiąs į sceną.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ten Walls skandalas: ką iš to laimėjo Lietuva?

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama