Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ pelnė specialų žiūrovų prizą Europos kino festivalyje

Kadras iš M. Kavtaradzės filmo „Išgyventi vasarą“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-15 20:13
Italijos mieste Lečėje vykusiame Europos kino festivalyje Marijos Kavtaradzės debiutinis filmas „Išgyventi vasarą“ pelnė specialų žiūrovų prizą. Tai jau ketvirtasis įvertinimas filmui prieš nacionalinę premjerą, kuri įvyks balandžio 19 dieną.

„Aš visiškai to nesitikėjau, tačiau esu labai laiminga, kad žiūrovams filmas patiko. Juk jį kūrėme būtent žiūrovams. Taip pat toks žmonių įvertinimas parodo, kad „Išgyventi vasaroje“ nagrinėjamos temos yra labai universalios ir paliečia įvairių šalių auditorijas“, - grįžusi iš Italijos sakė filmo režisierė M. Kavtaradzė.

Praėjusiais metais prestižiniame Toronto kino festivalyje savo kelionę pradėjusiam filmui tai jau ketvirtasis įvertinimas. Talino kino festivalyje „Išgyventi vasarą“ pripažintas geriausiu Baltijos šalių filmu, Tofifest festivalyje Lenkijoje pelnė jaunosios žiuri prizą, o neseniai vykusiuose „Kino pavasario“ apdovanojimuose žiūrovai jį išrinko geriausiu lietuvišku filmu.

Kadras iš filmo „Išgyventi vasarą“ / Organizatorių nuotr.
Kadras iš filmo „Išgyventi vasarą“ / Organizatorių nuotr.

Dvidešimt metų rengiamame Europos kino festivalyje didžiausias dėmesys skiriamas stipriausiems metų debiutams, nagrinėjantiems šiuolaikinę visuomenę, žmonių tarpusavio santykius ir skatinantiems multikultūrinius dialogus. Šis festivalis taip pat aktyviai įtraukia žiūrovus, kasmet leidžiant jiems išrinkti savo favoritą. Šeštadienį vykusioje apdovanojimų ceremonijoje šis specialus žiūrovų apdovanojimas buvo skirtas lietuvių filmui „Išgyventi vasarą“.

„Sukurti gerą filmą yra sunku. Padaryti, kad jį pamatytų kuo daugiau žiūrovų – be galo sunku, o gauti geriausio žiūrovų filmo apdovanojimą – kaip „misija neįmanoma“. Tačiau kai tai įvyksta, jautiesi kaip koks suokalbininkas su ta mina žmonių kino salėje. Tu jiems atvėrei savo širdį ir protą ir jie padarė tą patį“, - apdovanojimo reikšmę komentavo filmo prodiuserė Marija Razgutė.

Kadras iš filmo „Išgyventi vasarą“ / Organizatorių nuotr.
Kadras iš filmo „Išgyventi vasarą“ / Organizatorių nuotr.

Šviesiame ir netikėtumų kupiname kelio filme kalbama visiems labai svarbia psichikos sveikatos tema. Ambicinga pradedanti psichologė Indrė sutinka į kliniką pajūryje nuvežti du pacientus: bipoliniu sutrikimu sergantį Paulių ir savyje užsisklendusią Justę. Ši kelionė tampa simboliniu pirmuoju žingsniu pasveikimo link. Tai šilta ir jaudinanti istorija, kupina intelektualaus humoro ir persmelkta viltimi, kad viskas yra įmanoma. Tarptautines auditorijas jau spėjęs pavergti M. Kavtaradzės filmas į Lietuvos ekranus atkeliaus balandžio 19 d. Filmą prodiusavo Marija Razgutė („M-Films), koprodiusavo Klementina Remeikaitė („Afterschool“). 

Temos:

Kinas

Naujausi straipsniai