Marija Silickaja pristatė popierinių aksesuarų kolekciją: modeliu tapo Dalia Belickaitė

Dalia Belickaitė, Goda Grakauskaitė, Marija Silickaja
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-05 13:32
Jau ketvirtus metus Lietuvoje iš popieriaus kurianti aksesuarus Marija Silickaja pristato naują rudens ir žiemos kolekciją, kurioje ir toliau naudojamos tik ekologiškos medžiagos, o pagrindinė žaliava yra kultivuojamo pluošto popierius iš kurio pagamintos kuprinės, rankinės, kosmetinės ir kiti kasdieną naudojami aksesuarai yra patvarūs kaip oda.

Tvari mada ir atsakingas vartojimas – štai kas pastaruosius metus eskaluojama visame pasaulyje. Didelės nuolaidos prekybos centruose, nuolatiniai išpardavimai, visa tai vilioja kiekvieno iš mūsų akį ir retas kuris atsispiria pagundai nusipirkti drabužį ar kokį kitą aksesuarą, net nesusimastydami, kad galbūt tokį jau turi savo spintoje.

„Tata Paper“ prekės ženklo gaminiai kuriami iš kultivuojamo pluošto. Kitaip tariant, tai augalų šaknys, kurios yra išsijojamos ariant žemę, iš jų yra spaudžiama celiuliozė, kuri dar yra rauginama. Nuo rauginimo proceso priklauso popieriaus storis, tekstūra ir faktūra. Tad drąsiai savo klientams galiu sakyti, kad net medžiai nėra kertami tam, kad būtų gaminamas popierius, iš kurio siuvame mūsų gaminius“, – sako prekės ženklo kūrėja Marija.

Dalia Belickaitė
Dalia Belickaitė

Vis daugiau Lietuvos kūrėjų kalba apie tai, kad jų kuriama produkcija yra pagaminta atsakingai. Iš perdirbtų medžiagų, drabužiai kuriami taip, kad galėtume derinti juos tiek prabangiame vakarėlyje tiek kasdienoje tam, kad suteiktume tiems daiktams antrą šansą. Žmonės vis dažniau skaito produktų etiketes, ne išimtis ir mada. Dažnas pasidomi kaip gaminami jų perkami daiktai, kokios medžiagos jiems naudojamos ir galu gale ar tai rankų darbo, vienetiniai ar didžiulės pramonės gaminiai.

Dalia Belickaitė tapo ambasadore

Goda Grakauskaitė, Dalia Belickaitė, Marija Silickaja
Goda Grakauskaitė, Dalia Belickaitė, Marija Silickaja

„Su Marija susipažinome, kai pradėjome kartu darbuotis 2tv muzikiniame kanale. Kartu testuojame mašinas laidoje „Merginos prie vairo“, tad turime nemažai laiko automobilyje mergaitiškai papliurpti ir apie kasdienius dalykus. Ji papasakojo man apie savo pomėgį kurti rankines ir kuprines iš popieriaus. Žinoma, mano reakcija pradžioje buvo keista, nes neįsivaizdavau, kaip galima iš popieriaus daryti ilgaamžius daiktus. Bet pačiupinėjus ir išbandžius kurpinę – ji prilipo. Dabar kuprinė visada su manimi kelionėse. O kai Marija pasiūlė papozuoti su jos darbais – iškart sutikau, nes visada palaikau gražias idėjas, kurios tausoja gamtą“, – dalijasi įspūdžiais Dalia Belickaitė.

Šį sezoną savo spalvomis ir formomis kūrėja nori praskaidrinti kiekvieno žmogaus nuotaiką, kurį sklando visą pasaulį užvaldžius pandemijai. Naujoji kolekcija pasižymi savo lengvumu, skandinaviška švara ir žinoma patogumu. Nors medžiaga iš kurios yra gaminami visi gaminiai yra popierius, tačiau kūrėja tikina, kad kiekvieną iš jų galima skalbti tiek rankomis tiek skalbimo mašinoje, daiktai yra ilgaamžiai ir pagaminti su meile gamtai ir žmogui.

Naujausi straipsniai