Marija Palaikytė: „Natūralus grožis – naujųjų laikų siekiamybė“

Marija Palaikytė
Marija Palaikytė
Šaltinis: Žmonės
2018-12-05 09:47
AA

„Jau kurį laiką mūsų realybės bei grožio supratimas yra labai priklausomas nuo to, ką matome medijose ir socialiniuose tinkluose. Ilgą laiką stengėmės sukurti tobulesnius save tobulesniame pasaulyje. Bet tas kontrastas tarp realybės ir susikurto varianto buvo per didelis“, – teigia žinoma mados tendencijų analitikė Marija Palaikytė, ir pabrėžia, kad kompiuteriniais filtrais nušlifuota kasdienybė bei sintetinis grožis – jau praeityje.

„Džiugu tai, kad žmonės prigimtinai vertina natūralų grožį, o taip pat harmoningą visumą tarp vidaus ir išorės. Būtent natūralus grožis – tas, kuris tarsi sklinda iš vidaus, yra naujųjų laikų siekiamybė. Neabejoju, kad prigimtinis gebėjimas įvertinti tikrą grožį, natūralumą ir savitumą turėtų būti ateities vizija“, – įsitikinusi M.Palaikytė.

Jos teigimu, būtent įvairovėtampa naujosios estetikos moto. „Mes jau mokomės, kad grožis yra įvairių dydžių ir neturi amžiaus ribų. Kiekvienas žmogus yra tobulas ir tai, kas anksčiau buvo laikyta trūkumais, gali būti savitumo bruožai šiomis dienomis“, – mintimis dalijasi pašnekovė.

Kartu ji priduria tikinti protingo grožio samprata: „Gerbiu pusiausvyrą, kai žmogui pavyksta atrasti harmoniją tarp vidaus ir išorės. Pabrėžti individualų savitumą ir subtiliai akcentuoti prigimtinių išorinių savybių grožį.“

M.Palaikytė taip pat prabrėžia, kad grožis neturi būti matomas tik paviršiuje ar slepiamas tik viduje. „Tam, kad niekada negirdėtume: „kokia ji graži, bet...“ – harmoningai asmenybei ypač svarbu investuoti į savo patirtis ir žinias“, – tokios nuomonės laikosi mados tendencijų prognozuotoja.

Grožio revoliucija

Esminiai grožio puoselėjimo principai nekinta šimtmečius – veido odą būtina kruopščiai valyti, tinkamai drėkinti ir maitinti, o kartu ir saugoti nuo kenksmingo išorės pavojaus – saulės bei šalčio bučinių. Priežiūros priemones, kaip ir procedūras, svarbu pasirinkti pagal odos tipą bei, žinoma, amžių.

Visgi šiomis dienomis, kai toks įtemptas gyvenimo ritmas, norisi ieškoti ir patogesnių, ir efektyvesnių grožio priemonių, veikiančių čia ir dabar. Grožio revoliucija šiandien suteikia daug daugiau galimybių pabrėžti natūralumą, pritaikant priemones, kilusias iš gamtos.

Hialurono rūgštis – moderniųjų laikų atradimas

Moderniųjų laikų atradimas, medicinoje ir estetikoje naudojamas vos keletą dešimtmečių, – hialurono rūgštis. Tai – sudėtinis angliavandenis, paplitęs nerviniame, dengiamajame ir jungiamajame audiniuose, jo randama ir beveik kiekvienoje ląstelėje. Hialuronas sugeria vandenį ir perskirsto jį organizmo audiniuose. Viena hialurono rūgšties molekulė gali surišti net 200–500 molekulių vandens, kurios drėkina mūsų odą.

Vidutiniškai apie 25–30 gyvenimo metus žmogaus organizme hialurono rūgšties gamyba sulėtėja – kaupiasi pažeistos kolageno skaidulos, mažėja jų koncentracija, molekulės išsaugo vis mažiau vandens, t. y. prasideda kūno senėjimo procesai. Apie keturiasdešimtuosius metus šie procesai tampa akivaizdūs.

Hialurono rūgšties gamybą organizme mažina ir gyvenimo būdas – pernelyg ilgas deginimasis, o kartu ir žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholio vartojimas), nevisavertė mityba, miego stoka. Kita vertus, hialurono atsargos senka, nepriklausomai nuo įpročių, t. y. nemažai laiko praleidžiant nuolat kondicionuojamose patalpose, ko neišvengia daugelis biure dirbančių žmonių.

Dėl šios priežasties svarbu rinktis grožio preparatus, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties. Tai – kremai, kaukės, serumai, fluidai, kurie efektyviai atkuria odos drėgmės balansą, maitina ją, sutraukia poras, išlaiko odą elastingą bei skaisčią. Taip pat hialurono rūgšties atsargas galima papildyti ir kapsuliniu būdu kartu su maisto papildais.


Marija Palaikytė

KoQ10 – stebuklingasis vitaminas

Kofermentas Q10 (KoQ10) dar kitaip yra vadinamas stebuklinguoju 1990-ųjų metų „vitaminu“ – būtent tuo metu kilo didžiausias susidomėjimas šia medžiaga. KoQ10 yra į vitaminą panaši, riebaluose tirpi medžiaga, esanti visose mūsų organizmo ląstelėse ir atliekanti energijos nešėjo funkciją.

Būtent šis fermentas, pasižymintis antioksidacinėmis savybėmis, padeda atstatyti natūralų lipidų sluoksnį odoje, mažina atsiradusių raukšlių gilumą, saugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio, skaistina ir padeda atkurti jos spalvos vientisumą.

Tiesa, jau nuo 30-ies šios odos senėjimą stabdančios medžiagos gamyba organizme pradeda pamažu mažėti, o mažėjant jo kiekiui, silpnėja ir odos apsauga, ji tampa užteršta, atsiranda raukšlių, pigmentinių dėmių.

KoQ10 atsargų pritrūkstama ir sergant širdies ar plaučių ligomis, Parkinsono liga, ŽIV/AIDS. Q10 gamyba net 40 proc. sumažėja vartojant statinus – cholesterolio koncentraciją mažinančius vaistus bei kai kuriuos širdies ir kraujospūdžio ligoms gydyti skirtus beta blokatorius.

Norint kuo ilgiau išlaikyti odos jaunystę, ypač sergant tam tikromis ligomis, būtina papildyti su amžiumi senkančius vidinius KoQ10 rezervus. Šio koefermento galima pasisavinti tiek išoriniu būdu, t. y. naudojant veido priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra KoQ10, tiek ir vidiniu – kartu su maisto papildais.

Hidrolizuotas kolagenas –ne tik madingas, bet ir labai naudingas

Kolagenas – pagrindinis baltymas, natūraliai sintetinamas žmogaus organizme. Jis yra viena iš svarbiausių odos dalių, sudaranti daugiau nei 70 proc. jos masės. Šis baltymaspasižymi unikaliomis savybėmis, pagerinančiomis odos elastingumą, stangrumą bei atsinaujinimą.

Prasidėjus senėjimo procesams, t. y. jau nuo 25-erių, kolageno gamyba lėtėja, jis netenka savo savybių. Būtent tada ima rastis pirmosios raukšlės, oda tampa vis mažiau stangri.

Labai svarbu kolageno pasisavinti kartu su maistu – riebia žuvimi (lašiša, skumbre), liesa mėsa (kalakutiena), žaliomis daržovėmis (špinatais, kopūstais, lapinėmis salotomis) bei uogomis, kuriose gausu vitamino C (mėlynėmis, žemuogėmis).

Visgi dėl šiuolaikinio gyvenimo tempo ir nevisavertės mitybos žmogus dažniausiai negauna pakankamai naudingų medžiagų, todėl besirūpinantiems sveika išvaizda ir gera savijauta kolageno trūkumą organizme rekomenduojama kompensuoti maisto papildais, renkantis hidrolizuotą kologeno formą.

Kaip prižiūrėti odą skirtingais amžiaus tarpsniais?

· Paauglėms bei merginoms iki 25-ių užtenka bazinio odos maitinimo ir drėkinimo. Vakare oda turi būti kruopščiai nuvalyta ir patepta naktiniu kremu, kuris yra stipresnės konsistencijos – turi daugiau ir maitinamųjų, ir drėkinamųjų, ir regeneruojamųjų medžiagų.

· Nuo 25-rių jau rekomenduojama pradėti naudoti kremus nuo pirmųjų raukšlių, pasirinkti jaunai odai skirtus paakių kremus bei pirmosios anti–agingpakopos serumus, prausiklius ir tonikus bei kaukes. Svarbu, kad į šių priemonių sudėtį įeitų hialurono rūgšties.

· Šiandien itin populiarėja hialurono rūgštimi bei odai svarbiais vitaminais A, C, E praturtintos medžiaginės kaukės, kurių nereikia nei teptis, nei nusivalyti – tik priglausti prie veido odos ir palaikyti nuo 15 iki 20 min. Taip pat papildomai rekomenduojama taikyti odos pralaidumą gerinančią mezoterapiją, kuri padeda reikiamoms medžiagoms pasiekti gilesnius odos sluoksnius.

· Moterims, sulaukusioms 30-ies, vertėtų rinktis intensyvesnes priemones bei rimtesnes procedūras – aktyvesnius dieninius ir naktinius kremus, pakeliamuosius („lifting“) serumus, o nuo 40-ies (ir vėliau) – dermakosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra ne tik hialurono rūgšties, bet ir kofermento q10.