Marija Palaikytė: „Meilė išgyvens ir šį neįprastą laiką“

Marija Palaikytė sako, kad šis „Vogue Portugal“ viršelis, skelbiantis, jog „baimė mūsų nesustabdys“, – tobulas mūsų pasikeitusios realybės atspindys.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-03-31 14:01
„Visi kalba, kad be galo laukia globalios saviizoliacijos pabaigos, o man įdomiausia – kokie grįšime po jos?“ – sako mados tendencijų analitikė Marija Palaikytė, feisbuko paskyroje pasidalijusi efektingu „Vogue Portugal“ balandžio mėnesio viršeliu.

Marija Palaikytė savo komentaru pasidalijo su Žmonės.lt skaitytojais. Pasisemkime jausmų ir įkvėpimo: 

„Love is“. Vaikystėje buvo tokia kramtoma guma, kuri kiekvienoje pakuotėje slėpė mini meilės įkvėpimą. Tada jausmų pasaulis atrodė kiek mistifikuotas, bet kartu kažkaip labai paprastas...

Dabar kuo toliau, tuo daugiau gilinuosi ne tiek į šiuolaikines grėsmes gyvybei, tarptautinei ekonomikai ir t.t., bet į tai, kaip naujoji realybė keičia mūsų tarpusavio santykį. Neabejoju, kad šie pokyčiai nebus tik laikinas prisitaikymas prie laikinų rekomendacijų – labai tikėtina, kad kuo ilgiau tęsis ši atskirtis, tuo labiau dekonstruosis mūsų socialiniai įgūdžiai, įpročiai ir poreikiai.

Meilė tikrai niekur nedingsta. Ji išgyvens ir šį neįprastą laiką, kai vieni turi iš naujo išmokti iš tikrųjų būti kartu, o kiti stengiasi išlaukti ir vėl susitikti po ilgos atskirties. Kai kur daugėja skyrybų, o kai kur žmonės tuokiasi net su kaukėmis.

Visi kalba, kad be galo laukia globalios saviizoliacijos pabaigos, o man įdomiausia – kokie grįšime po jos?

Kaip „grįžę“ sveikinsime sutikę pažįstamą gatvėje, kur ir kada keliausime, o kaip jausimės kaskart, kai ką nors tiesiog užklups nekaltas peršalimas?

Atrodo, dar tik spėjome išmokti būti šiltesni vieni kitiems, mokinomės apkabinti be priežasties, jau bučiavome vieni kitų žandus susitikę, vakarieniavome kartu ne tik per šventes, bet ir paprastą vakarą po darbo... ir t.t... o dabar sustojome ir sustojome ilgam.

Kaip „grįžę“ jausimės minioje, kaip sveikinsime sutikę pažįstamą gatvėje, kaip leisime laisvalaikį, kur ir kada keliausime, ką norėsime pirkti, o kaip jausimės kaskart, kai ką nors tiesiog užklups nekaltas peršalimas?

Mada yra visų globalių socialinių, ekonominių, kultūrinių ir net politinių pokyčių atspindys. Visuomet taip buvo ir yra net dabar, kai mūsų prioritetai keičiasi sparčiau nei bet kada.

„Vogue Portugal“ balandžio mėnesio viršelis
„Vogue Portugal“ balandžio mėnesio viršelis

Iš pirmo žvilgsnio šis „Vogue Portugal“ viršelis atrodo toks paprastas, bet kartu jis tiesiog tobulas mūsų pasikeitusios realybės atspindys. Šūkis po nuotrauka sako, kad „baimė mūsų nesustabdys“. Pasaulis tikrai nesustos, bet jis tikrai nebebus toks pat, koks buvo. Kaukė nėra tik laikinas tokios pat laikinos saviizoliacijos atributas. Dalis šios kaukės visomis prasmėmis liks ir po to, kai viskas baigsis.

Tad, koks grįši tu?

Kur ta riba, tarp laiko, kai saviizoliaciją rekomenduoja kažkas iš viršaus ir to, kai savotišką atskirtį po truputį pasirenkame patys? Įdomūs laikai ir tikrai esame privilegijuoti turėdami galimybę stebėti visus šiuos pokyčius. Tad, koks grįši tu?

Naujausi straipsniai