Marija Palaikytė. Kalėdinis darbo vakarėlis: (stiliaus) reputacijos išbandymas

Marija Palaikytė / Dariaus Kučio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-18 20:29
Šventinis periodas visada sukelia nenumaldomą norą puoštis. Puošti savo aplinką, namus, o galiausiai – puoštis patiems. Esu tikra, pagrindinė mados taisyklė yra atrodyti laiku ir vietoje! Ir, nors atrodo labai paprasta, visgi neretai kalėdinis vitrinų žvilgesys taip susuka galvas, kad atsiranda grėsmė nukonkuruoti savo pačių kalėdines eglutes.

Gražiausios metų šventės - tai ir blizgučiai, ir megztiniai su visiems šypsenas keliančiais simboliais, ir sodrios raudona, žalia spalvos ir aukso bei sidabro prabangos vilionės. Tad, kas ir kur tinka ir kokios yra pagrindinės šventinės aprangos klaidos?

Visų pirma noriu pabrėžti, kad puoštis reikia! O gal net ir būtina - visgi šventės mūsų kasdienybėje tikrai ne kasdien, o ir šiaip - grožis daro žmones laimingus. Ir čia ne laikas giliems apmąstymams - neabejoju, kad švenčių komercijos baimės kankina tik tuos, kurie nemoka atrasti neišvengiamos pusiausvyros tarp, metaforiškai tariant, „saldainio skonio ir jo įpakavimo žavesio darnos." Taip - šios šventės – tai buvimas kartu, susikaupimas, atleidimas, tai laikas apmąstyti, kas nuveikta ir kas galėtų būti geriau. Dėmesys artimui ir svetimam. Kalėdos yra ne apie rūbus, dovanas ar papuošimus, bet mūsų apranga tas šventes gali gražiai įrėminti.

Tad, kur ir kaip sutinkame šventes? Pirmieji šventiniai vakarėliai neretai vyksta mūsų darbo kolegų rate. Būtent šios progos dažniausiai sukelia didžiausią grėsmę mūsų (stiliaus) reputacijai. Svarbiausia yra nepamiršti esminio fakto, kad tai – darbo vakarėlis ir jums teks grįžti į darbinius santykius su kitais renginio dalyviais po to, kai šventinė euforijos užsklanda nusileis. Taigi, esminė siekiamybė - nepriekaištinga reputacija kitiems metams! O reputacija labai noriai draugauja su saiko jausmu. Drąsiausius mados eksperimentus, pritrenkiantį blizgesį ir gausius aksesuarus pasilikime Naujųjų sutiktuvėms, o darbo šventėse lai triumfuoja subtilios detalės! Dabar neretai pasitaiko teminių šventinių vakarėlių. Aprangos kodas nurodomas ne veltui, tad jo laikymasis yra pagarbos ir dėmesio ženklas. Visgi, jei jaučiate, kad karnavalai nėra jūsų stiprioji pusė, geriau savo įvaizdį papuošti skoningu tematiškai tinkančiu akcentu.

Rinkdamiesi savo aprangą visų pirma apsvarstykite šventės vietą. Jūsų apranga yra pagarbos ženklas: pagarbos šventės reikšmei, organizatoriams, kitiems svečiams ir galiausiai jūsų pačių savigarbos ženklas. Taigi, svarbu visos šventės harmonija. Nors akcentuoju, kad darbo šventėse reikėtų nepersistengti, visgi lygiai taip pat svarbu nubrėžti riba tarp ypatingų progų ir kasdienybės! Geriau pasipuošti truputį daugiau, nei atrodyti it tiesiai po darbo.

Visi kalėdiniai megztiniai išmarginti briedžių, sniego senių ar panašiais atvaizdais lai lieka jaukiems šventiniems vakarams artimųjų rate. Kalėdinę nuotaiką puikiai sukurs ir tradicinės šventinės spalvos: sodrios raudona, žalia, purpurinė bei subtilus blizgesio elementas jūsų aksesuaruose ar profesionaliai parinktame skoningame makiaže. Blizgesys jau kurį laiką madingas visur ir visus metus, tad šventėse tuo labiau jis tiesiog nepamainomas. Be to, ypač šventiškai nuteikia aksomo žvilgesys ir jo kuriamas prabangos pajūtis.

Šventinė apranga ir naujausios tendencijos. Norintiems savo įvaizdį pagyvinti naujausiomis tendencijomis šių metų mados grandai siūlo rinktis tamsiai mėlynos bei turkio spalvas, nepamirštamą rožinę ir jau minėtą raudoną, o aš rekomenduoju iš naujo pamilti purpurinius bei violetinius atspalvius - tai bus pagrindinis 2018 metų akcentas!

Drąsiai mėgaukitės taškučių, gėlių bei langučių raštais. O drąsiausiems mados mylėtojams šiemet siūlau savo įvaizdį puošti judesio efekto detalėmis. Kutai, plunksnų efektas, žvyneliai - dinamiškas drabužio judesio efektas šiemet sukurs nepamirštamą įspūdį.

Visgi sėkmė slypi detalėse. Net ir puikiausią įvaizdį gali sugadinti neteisingai parinktos pėdkelnės. Atrodytų tokia smulkmena, bet būtent ji neretai tampa lemtinga. Pėdkelnės turi idealiai atitikti jūsų odos spalvą ir čia nėra vietos kompromisui. Mažiausiai rizikuosite pasirinkę skaidrias juodas pėdkelnes. Kojinių grėsmė tyko ir vyrams. Rinkitės ilgas kojines, taip išvengsite esminio pavojaus - vis pasimatančios nuogos blauzdos – išdavikės.

Kalbant apie detales, šventiniam įvaizdžiui taip pat būtinas išbaigtumas! Pasirikntas drabužių derinys turėtų būti išbaigtas ir deramu makiažu bei šukuosena. Šventės visgi ne kasdien - ypatingų progų atveju siūlyčiau kreiptis į patikimus specialistus. Šventinė apranga ir neišbaigtas „namudinis“ grožis labai kontrastuoja, taigi tikrai nesukuria norimo rezultato.

Pasitikime gražiausias metų šventes stilingai! Gerbkime šventės statusą, organizatorius ir save, tad savo pasiruošimui skirkime nuoširdaus dėmesio. Sėkmingas įvaizdis tikrai neša sėkmę!

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai