Mariaus Gelažniko klastočių byloje – naujos versijos

Marius Gelažnikas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-06-17 10:16
Antradienio rytą Vilniaus miesto apylinkės teisme dar kartą atversta Mariaus Gelažniko ir jo vadovaujamos įmonės „Amanto“ baudžiamoji byla.

M.Gelažnikui pateikti kaltinimai, kad nuo 2005 metų lapkričio iki 2011 metų vasario pabaigos galimai prekiaudamas vardinių drabužių ir aksesuarų falsifikatais garsioms užsienio įmonėms jis padarė beveik 28 tūkst. Lt žalą. 

Posėdyje Vilniaus miesto apylinkės teisme M.Gelažnikui atstovavo advokatas Rimantas Simaitis, įmonei „Amanto“ – advokatė Daiva Dereškevičienė. Prokurorai verslininkui pateikė kaltinimus dėl neteisėto įmonės prekių ženklo naudojimo, M.Gelažniko vadovaujama bendrovė „Amanto“ kaltinama bendrininkavimu naudojant šias prekes.

Suabejota M.Gelažniko prekes vertinusiais specialistais

Advokatas R.Simaitis teismo prašė įvertinti iš „Amanto“ paimtų prekių vertinimą atlikusios Kristinos Vilkienės kompetenciją. Jis suabejojo, ar galima pasitikėti jos pateiktomis išvadomis dėl iš M.Gelažniko parduotuvės paimtų prekių galimo neatitikimo originalams.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Kristina Vilkienė pateikė išvadas kaip specialistė. Reikėtų vertinti specialisto išvadas, todėl, kad visos prekės buvo siunčiamos gamintojams, derinamos išvados“, – į tokį M.Gelažniko advokato pareiškimą atsakė prokurorė Laura Golubkienė.

Vis dėlto teismas tenkino R.Simaičio prašymą patikslinti, kokio advokato padėjėja tuo metu dirbo Kristina Vilkienė, nes, anot jo, tai aktualu bylai. Be to, patenkintas jo prašymas patikslinti ir K.Vilkienės kvalifikaciją.

Advokatų kontoroje „Medita“ taip pat dirbanti Inga Lukauskienė antradienio rytą atvyko liudyti šioje byloje ir teigė, kad ji pati pasiūlė kreiptis į teismą po to, kai buvo nustatyta, jog M.Gelažniko parduotuvėje galimai buvo įsigyta „Gucci“ diržo klastotė.

„Daroma ne tik materialinė žala garsių firmų gamintojams, bet ir gadinama jų reputacija“, – teigė I.Lukauskienė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Tolimesnis bylos nagrinėjimas numatytas kito posėdžio metu, mat nutarta įvertinti liudytojos parodymus bei sulaukti patikslinimų dėl M.Gelažniko advokato prašymų.

Prekiavo kelerius metus

Įtariama, kad klastotėmis M.Gelažnikas prekiavo nuo 2005-ųjų lapkričio 2-osios iki 2011-ųjų vasario 21-osios. Pareigūnų teigimu, M.Gelažnikas žinojo apie paties daromą nusikaltimą. Teigiama, kad  iš viso garsioms drabužių ir aksesuarų firmoms verslininkas padarė 27 tūkst. 963,2 Lt žalą.

Jei teismas nuspręs pripažinti M.Gelažniką kaltu, jam gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Vykstant baudžiamosios bylos nagrinėjimui verslininkui draudžiama be teismo leidimo išvykti į užsienį, jis teismui pateikė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Ekspertai nustatė, kad M.Gelažniko parduotuvėje „Roberto Cavalli Class VIP“ klientai galėjo įsigyti šias padirbtas prekes:

•    „Dolce & Gabbana“ moterišką palaidinę – 379 Lt, 4 megztinius – 2 760 Lt, suknelę – 690 Lt, marškinius – 656 Lt, raktų pakabuką -141 Lt,
•    „Givenchy“ rankinę – 3 105 Lt,
•    „Giorgio Armani“ rankinę – 863 Lt,
•    „Escada“ suknelę – 743 Lt,
•    „Dunhill“ pirštines – 397 Lt,
•    „Hermes“ 8 kaklaskares – 2 760 Lt,
•    „Louis Vuitton“ 2 rankines – 4 346 Lt,
•    „Max Mara“ paltą -1 414 Lt ir suknelę – 877 Lt,
•    „Gucci“ diržą – 863,2 Lt,
•    „Tod'S“ rankinę – 1 897 Lt,
•    „Emporio Armani“ diržą – 414 Lt ir striukę – 1 001 Lt,
•    „Tommy Hilfiger“ kelnes – 345 Lt,
•    „Prada“ striukę – 4 312 Lt.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai