Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas sergančiai mergaitei įkvepia norą gyventi

Povilas Vanagas su Lukrecija / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-07 10:41
Viena gražiausių dailiojo čiuožimo porų – Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko šiemet tapo „Išsipildymo akcijos“ ambasadoriais. Žiemos olimpinių žaidynių žvaigždės – atkaklūs, tvirtai siekiantys tikslo sportininkai ir trapi, vilties neprarandanti Lukrecija. Mergaitė serga reta autoimunine liga. Nors gimė visiškai sveika, iki trejų su puse džiugino dainomis, dabar mergaitė neprataria nė žodžio.

Po susitikimo su Povilu ir Margarita Lukrecijos mama parašė laišką, kuriame dėkojo „Išsipildymo akcijai“ ir ypač Povilui bei Margaritai: „Aš seniai jau nemačiau tokios laimingos Lukrecijos“, rašė mama.

Lukrecija šiuo metu nekalba, sutriko mergaitės rega, prasidėjo traukuliai. Matęs kaip sesuo praranda sąmonę ir ją ištinka paralyžius, tuomet dar penkiametis broliukas sugalvojo norą ir kiekvieną savo gimtadienį, užpūsdamas žvakeles, jis prašo to paties – kad sesutė pasveiktų.

Ryčio Šeškaičio nuotr.
Ryčio Šeškaičio nuotr.

Akimirksniu užsimezgusi draugystė su Povilu ir Margarita bei minutės, kai ji tarsi atgyja, o akyse šviečia stebuklingas gyvenimas – suteikia vilties. Lukrecija puikiai reiškia savo jausmus ir mintis gestais, tačiau tam, kad galėtų gyventi toliau – ligą būtina sustabdyti. Itin brangūs vaistai kaip ir būtina reabilitacija po autoimuninio encefalito – nekompensuojami, o gydymui reikalinga suma – 7000 eur. Pati liga labai reta ir atrasta tik 2007 metais. Tačiau taikomas gydymas visame pasaulyje panašus.

Emocijos, tikėjimas ir stiprybė įkvepia olimpiečius, siekiančius užsibrėžtų tikslų. Povilas ir Margarita kviečia mus visus susivienyti olimpiniam tikslui – ištiesti pagalbos ranką ir padovanoti Lukrecijai viltį vėl dainuoti. Viltį gyventi. „Jeigu žmogus tiki, kad stebuklas gali įvykti, tai tikrai įvyks. Stebuklai šiame pasaulyje egzistuoja“, – įsitikinęs Povilas Vanagas.

Lukrecijos susitikimą su Povilu Vanagu ir Margarita Drobiazko galite pamatyti čia:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai