Mantas Petruškevičius – apie Vilniaus eglę: „Sukapota į dalis ir atvežta metalo krūva“

Mantas Petruškevičius pažėrė kritikos Vilniaus eglei ir miesto dekoravimu besirūpinantiems žmonėms / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-12 13:57
Artėjant Kalėdoms, rodos, darome viską, kad šventės būtų tobulos. Vieniems jos asocijuojasi su gausiomis dekoracijomis, kitiems – su tobulu maistu, yra ir tokių, kurie šventėms ruošiasi ištisą mėnesį, tačiau vis tiek jų negali pavadinti tobulomis, nes viską sugriauna kokia nors smulkmena. Apie tai, kaip savo galvose ir namuose sukurti tobulą šventę, pasakoja dekoratorius Mantas Petruškevičius.

Kalbėdamas apie namų puošybą artėjant šventėms, Mantas Petruškevičius ragina į viską žvelgti paprasčiau.

„Manau, visiems reiktų mažiau viską sureikšminti. Koks skirtumas, viena ponia bus pasipuošusi viena girlianda daugiau ar mažiau”, – šypsosi Mantas. 

„XXI amžiaus laidoje“ jis pasakoja ir apie naują tendenciją, kuri atsirado Lietuvoje. Savo namus gausiai mėgstantys dekoruoti klientai žinomam dekoratoriui prieš žiemos šventes išvykdami į keliones palieka savo namų raktus, kad grįžus viskas alsuotų Kalėdomis. O kartais namų dekorui išleidžia daugiau pinigų, nei milžiniškas erdves norintys papuošti prekybos centrai.

Manto Petruškevičiaus puošta LNOBT eglutė / Eigirdo Scinsko ir „AA Studio Photography“ nuotr.
Manto Petruškevičiaus puošta LNOBT eglutė / Eigirdo Scinsko ir „AA Studio Photography“ nuotr.

Dekoro meistras ir, rodos, pompastikoje kasdien besimaudantis Mantas Petruškevičius, kalbėdamas apie savo Kalėdas prisipažins: jo namuose nerasi nieko panašaus į įspūdingus jo dekoruojamus viešbučius ar restoranus.

„Priklausau tai paprastų žmonių kategorijai, kuri uždeda keletą papuošimų ir gana. Kiekvienais metais važiuoju pas senelį. Ten metai iš metų stovi ta pati eglė, paprasta, natūrali, su tarybiniais žaislais. Ir man tai didelis malonumas matyti tuos pačius kabančius žaislus. Nesinori nieko keisti.“

Tiesa, Mantas Petruškevičius negaili kritikos Vilniaus miesto eglei ir miesto dekoravimu besirūpinantiems žmonėms.

Vilniaus Kalėdų eglė / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Vilniaus Kalėdų eglė / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Vilniaus Kalėdų eglė
Vilniaus Kalėdų eglė

„Visos eglės atrodo per grubios, nesvarbu, kad jas išrenka gražiausiomis pasaulyje. Aš nežinau, kodėl mes visada renkamės tą metalinį kūgį, kuris stovi Katedros aikštėje. Aš rinkčiausi tą, kuri stovi Vatikane. Ne sukapota į dalis ir atvežta metalo krūva, o natūrali eglė su savo pakrypusiu kamienu, kuri spinduliuoja tikrąją kalėdinę dvasią.

Galbūt mano dizainas irgi daug kam nepatinka, bet mes dar turėtume stipriai padirbėti su miesto puošimu. Mano žodis galbūt nereikšmingas, nes ten viską sprendžia bobulytės ir dėdulės, kurie neturi labai gero skonio. Tačiau tos sintetinės spalvos mane tiesiog erzina. Prie mūsų miesto man nedera mėlynas arba baltas apšvietimas. Gatvėse irgi prideda tų visokiausių plastikinių dekoracijų, kurios šviečia šlykščiomis mėlynomis spalvomis kaip pigiose kaimo diskotekose“, – kalbėjo M.Petruškevičius.

Todėl ir namus derėtų spalvinti jaukiomis spalvomis. O kaip tai padaryti, sužinosite šeštadienio „XXI amžiaus laidoje“, 17.25 val. per LNK.

Naujausi straipsniai