MANO KOLEKCIJA: Ingrida Martinkėnaitė iš svečių šalių visuomet grįžta su lėkštėmis

Ingrida Martinkėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Astra Petkūnaitė
Publikuota: 2012-11-23 14:06
Kiekvienas mūsų turi kokią nors neblėstančią aistrą – kas renka pašto ženklus, kas tušinukus, magnetus, puodelius, alaus bokalo padėkliukus ar dar keistesnius dalykus. O ką kolekcionuoja TV ekranuose šmėžuojančios garsenybės?

Štai dainininkė ir grupės „69 danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė iš kiekvienos kelionės grįžta rankoje spausdama lėkštę. Kai rankiniame bagaže lieka vietos tik knygai, kosmetikai ar suvenyrams, jai nekyla dvejonių, kas turi šią vietą užimti.

Gretos Skaraitienės nuotr.
Gretos Skaraitienės nuotr.

„Kolekcionuoti lėkštes pradėjau prieš aštuonerius metus. Daug keliauju ir, nors kelionės metu emocijos viską perpildo, grįžus namo viskas greitai pasimiršta. Labai norėjau rasti dalyką, kuris dar ilgai primintų apie kiekvieną aplankytą šalį ar miestą“, – Žmonės.lt kolekcionavimo aistros pradžią papasakojo Ingrida. Kadangi norėjo kažko originalaus ir savito, pašnekovė pasirinko lėkštes. Pasak jos, būtent šie suvenyriniai indai puikiai atspindi kiekvienos šalies ar miesto dvasią. 

Svečiose šalyse įsigytos lėkštės su Ingrida keliauja tik rankiniame bagaže, nes tai itin trapus ir oro uostams neatsparus suvenyras. Ir jeigu dėl šių kolekcijos eksponatų netelpa knyga ar kosmetika, klausimų, ką imti, nekyla. „Pamenu, kai su merginomis koncertavome Amerikoje, teko pakeisti ne vieną oro uostą, tačiau visuomet su manimi keliavo ir 4–5 lėkštės“, – kolekcionavimo aistros neslėpė Ingrida.

Paklausta, ar yra skaičiavusi, kiek kainuoja jos maždaug 50 lėkščių kolekcija, pašnekovė patikino, kad tikrai ne. Maža to, kai kurių suvenyrų kainos ji net neatsimena. Tačiau vienos, pačios brangiausios, kainą ir istoriją atsimena puikiai. „Kai lankiausi Niujorke, niekaip negalėjau rasti suvenyrinės lėkštės, nes mes tiesiog nesilankėme turistinėse vietose.

Galiausia radau paauksuotą lėkštę su Laisvės statulos atvaizdu. Nors ji kainavo apie 200 litų, teko pirkti“, – šypsodamasi pasakojo Ingrida. Vėliau ji pridūrė, kad kartais yra gaila mokėti už lėkštes dideles sumas žinant, kad jos tokios yra tik dėl to, kad skirtos turistams.

Štai lėkštės iš Korėjos kainavo vos 5 eurus, tačiau kaina prisiminimams įtakos neturi. Moteris tikina, kad jos visos yra vienodai mielos ir brangios.

Gretos Skaraitienės nuotr.
Gretos Skaraitienės nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai