Mano Kalėdos: Romualdo ir Alesios Mačiulių namai tviska šventine prabanga

Alesia Mačiulis ir Romualdas Mačiulis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-12-10 14:48
Dar vasaros pradžioje Minske vestuvių žiedus sumainiusiems Alesiai ir Romualdui Mačiuliams šios žiemos šventės – ypatingos. Tai bus pirmos Kalėdos, kurias pora sutiks kartu. Skaičiuodami paskutines savaites iki švenčių jie jau pasipuošė namus.

„Mūsų šeimoje tradicijos labai svarbios, viena jų – kalėdinės eglutės puošimas ir, aišku, pačios Kalėdos, todėl šventiniam laikotarpiui ruošiamės iš anksto“,  – Žmonės.lt sakė R.Mačiulis. Pasak jo, augalai, kurie išlieka žali ištisus metus, visais laikais turėjo ypatingą reikšmę – žmonės jais puošė langines, duris – tikėjo, kad tai atbaidys raganas, vaiduoklius, piktąsias dvasias ir ligas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Šiemet jų namuose stovi taip pat žalia, tačiau dirbtinė eglė. „Nors esu matęs be galo gražių baltų eglučių – man prie širdies žalia spalva. Be to, noriu, kad ji būtų kuo panašesnė į tą, kurią vasarą matome vaikščiodami miške“, – sakė jis.

Tačiau nors Kalėdų medis Mačiulių šeimoje turi atrodyti kuo tikroviškiau, puošdami jį jie nebijo būti originalūs. „Nuo seno žmonės egles puošė įvairiausiais dalykais ir namų apyvokos reikmenimis. Mes šiemet pasirinkome puošti gėlėmis. Esame praktiški, todėl žaisliukus ir papuošalus renkamės tokius, kurių nereikia keisti kiekvienais metais“, – kalbėjo Romualdas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kitais metais eglę pora ketina puošti Alesios name, kur daugelis žaisliukų ir dekoracijų puikiai tiks. „Aišku, kaip ir visiems, visada norisi naujo akcento, tačiau svarbu panaudoti tai kas jau yra, kad būtų vientisumas – norime vaikus mokyti vertinti daiktus“, – sakė jis.

Apskritai Kalėdos Romualdo ir Alesios šeimoje turi didelę reikšmę. Nors Alesia – stačiatikė, jiedu nusprendė švęsti pagal katalikišką kalendorių. Prieš Kalėdas jiedu planuoja ir trumpą kelionę. „Norime „pasikrauti“ šventinės energijos ir parsivežti įvairių kalėdinių smulkmenų“, – sakė jis.

Ne ką mažesnį dėmesį pora skiria švenčių stalui. Ant jų stalo per Kalėdas visuomet būna patiekta žąsis arba antis, sausainiai. Kalėdos jiems neįsivaizduojamos bet daug žvakių, degančio židinio ir muzikos iš Čaikovskio „Spragtuko“.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kaip atrodys jų Kalėdų rytas? „Ketiname paslapčia stebėti, kaip vaikai bėga prie eglės dovanų, jei pavyks – norim bent kelias minutes likti nepastebėti. Kalėdų rytą leisiu Alesiai pailsėti ir pusryčių stalą suruošiu aš“, – šypsosi Romualdas.

Artėjančių švenčių proga jis užsiprašė Alexandero Bardo ir Jano Soderqvisto knygos „Netocracy“, o ką pats ketina padovanoti, kol kas neatskleidžia – tegu būna staigmena.

Iškart po Naujųjų pora ketina pakeliauti, o sau artėjančiais metais greičiau užbaigti įsirengti namą. Norime kitas Kalėdas sutikti jame“, – sakė Romualdas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai