„MaNNazz“ iškėlė Lietuvos vėliavą Kretos kalnuose

„MaNNazz“ kelionė į Kretą / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-04-20 13:41
„Kreta – nuostabi sala. Ten jautiesi taip, lyg papuolęs į atskirą pasaulį“, - šypsosi muzikantė Kamilė Kielaitė-Sienkievič su vyru Bogdanu ten praleidusi įsimintinas atostogas.

Po sunkių išgyvenimų ir nuverstų kalnų Kamilė su vyru Bogdanu nusprendė šiek tiek laiko skirti sau. Šiais metais palaidojusi savo artimiausią žmogų ir išleidusi mamos poezijos rinkinį Kamilė atostogoms ruošėsi iš anksto.

„Norėjau pabūti ramybėje, pasišildyti saulės spinduliuose ir išgirsti savo mintis, norus. Surasti jėgų toliau judėti ir kurti“, – pasakoja į Lietuvą sugrįžusi moteris.

Kdangi su vyru Graikijoje jie lankėsi ne sezono metu, tai Kreta buvo tuštoka, apgaubta tylos. Kamilė prisipažino jau ne pirmą kartą vykstanti į kelionė metu, kai visi dar tik ruošiasi atostogoms. Taip pavyksta išvengti didelių srautų.

„Su Bogdanu mums įspūdį padarė graikų dosnumas. Pavyzdžiui iš vietinių bandėme nusipirkti apelsinų, tai nei karto jie mums neleido mokėti. Prikrovė pilną maišą ir sakė: „Eikit, nereikia pinigų“. Mažuose miesteliuose populiarus šeimos verslas, tad kur tik lankėmės, gaudavome dovanų.“

Maistas keliautojams Kretoje be galo patiko, ypač tradicinė virtuvė. Kaimeliuose – be galo skanu, tačiau mieste galite šiek tiek apsigauti. Net jei kainos didžiulės – tai nereiškia, kad sriuba nebus pagaminta iš sultinio kubelio.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Kretoje Kamilę sužavėjo be galo didelė gyvūnų įvairovė. O avys ir ožkos, drąsiai vaikštinėjančios paplūdimyje ir kalnuose kiekvieną kartą vertė nusišypsoti.

„Kai ten lankėmės – pradėjo sprogti pavasariniai žiedai, todėl mums pavasaris prasidėjo gerokai anksčiau. Buvome susitikę su vietos gidu, lietuviu Andriumi Morkūnu ir jo žmona Jurgita, tad jie pasakojo, kad pavasarį pavojinga važinėti siaurais takeliais, eiti į tarpeklius. Pasirodo, vanduo išjudina uolienas ir jos krenta žemyn“, – pasakojo Kamilė.

Sutikusi vietos lietuvius pora sugalvojo gražų gestą.

„Gerai, kai svetimuose kraštuose, lietuviai labai draugiški. Juk kiekvienas iš mūsų nešiojamės tą geltoną, žalią, raudoną. Mūsų lagamine vėliava atsidūrė su tikslu. Skyrėme vietos trispalvei ir Biblijai. Tai atributai – lydintys kiekvienoje kelionėje. Mums vėliavos iškėlimas gražiausiuose pasaulio kampeliuose jau tapo tradiciją“, – šypteli K. Kielaitė-Sienkievič.

Tiesa, visi geri dalykai turi pabaigą. Iš „MaNNazz“ atostogų liko tik nuotraukos ir širdį šildantys prisiminimai. Gegužės mėnesį pora ruošiasi koncertams.

„18 dieną koncertuosime Kaune. Šį kartą mums padės profesionalus gitaristas R. Tralaila bei vokalistė Agnė Šiaulytė. Pirmasis „MaNNazz“ koncertas po atostogų“, – besidalydama kelionės akimirkomis pakviesti pasiklausyti jų muzikos suspėja Kamilė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai