Manekenė Simona Starkutė laužo stereotipus: „Neturiu šeimos ir, turbūt, neturėsiu niekada“

Simona Starkutė/ Asmeninio albumo ir Natalia Kuinova nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Viena sėkmingiausių Lietuvos manekenių tituluojama Simona Starkutė – netipinė gražuolė Lietuvos pramogų pasaulyje. Simonai 34-eri, tačiau, kaip pati sako, šeimos ir vaikų neturi ne be priežasties. Simona neslepia – ją erzina stereotipai, peršami moterims, ir visai nepergyvena, kad daugumos iš jų galbūt ir neatitinka. „Aš niekada, nė su vienu vyru, nenorėjau turėti vaikų“, – sako Simona.

Modelis patikina, kad niekada neieškojo turtingo vyro, kuris jai suteiktų patogų gyvenimą – tokį susikūrė pati, savo rankomis. Tuo tarpu, šiandien dažnai kalbama apie ateisiančią ekonominę krizę, tačiau Simona dalijasi patarimais, kaip jai pavyksta sutaupyti.

Simona socialinėje erdvėje tiesiai šviesiai sako – kol karantine mamos skundžiasi, kad sunku su vaikais namuose, ji džiaugiasi, jog jų tiesiog neturi: „Vis tiek pusė Lietuvos už šitą burnojo ant manęs, kad „oi, šita tokia nenormali“. Kaip galima nenorėti ištekėti ir kaip galima nenorėti turėti vaikų. Galima. Aš puikus pavyzdys.“

 

Simona Starkutė/ Oresto Gurevičiaus nuotr.

Žymi moteris sako, kad, jos nuomone, moters dalia Lietuvoje yra tokia, kad nesvarbu, ką ji padarys, vis tiek neišvengs kritikos. „O kokie Lietuvoje kriterijai vyrui? Kad negertų, nesimuštų ir kad turėtų nors kokį darbą. O moteriai? Kad iš geros šeimos būtų, turėtų aukštąjį išsilavinimą, o, iš tikrųjų, pageidautina ir kelis aukštuosius baigus. Taip pat, kad mokėtų užsienio kalbų, kad, gink Dieve, nerūkytų, šampano taurių nekilnotų, o nusikeikti tai apskritai draudžiama“, – stereotipus vardija Simona ir priduria, kad visiškai nesinervina, jog aplinkiniai ją, dėl pasirinkto gyvenimo būdo, bado pirštais. 

Atviras pokalbis su Simona apie tai, kodėl ji dar neištekėjo ir neturi vaikų, kokios vertybės susiformavo vaikystėje, kai teko patirti ir skurdo, ir kitų sudėtingų išgyvenimų – šį sekmadienį 17 val. Defi TV gyvenimo būdo laidoje „Kasdienybės herojai“.

Skaitykite daugiau