Mama tapusi Eglė Daugėlaitė: „Mano tikslas – sąmoninga, garbinga tėvystė“

Vakaro akimirkos/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-28 20:51
Lietingą pirmadienio vakarą pusšimtis moterų susirinko įvertinti jau 6-ojo leidinio mamoms „Įkvepiančiai motinystei“. Pagrindine heroje tapo TV laidų vedėja Eglė Daugėlaitė, vasarą susilaukusi pirmagimio Jono.

Žinoma moteris atvira – nebuvo lengva pamiršti mėgstamą darbą, net ir palikus eterį, žiūrint laidą per dienas į galvą atklysdavo dešimtys temų, kurias vis siūlydavo kolegoms.

„Gali veržtis į darbą arba gali galvoti, kad jis palauks – kolegos man liepė nurimti ir paiilsėti, – juokiasi moteris. Po to su vyru išvykome į vadinamąjį „baby moon“, kuris padėjo atitrūkti nuo televizijos. Na, o grįžusi pradėjau „dirbti internete“ – pirkau viską, ko trūko naujagimio kraiteliui. Tas lizdo sukimo sindromas vyko visame gražume. Kurjeriai ir paštomatai aplink veikė nuolatos, – šypsosi Eglė.

 

Vakaro akimirka/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Vakaro akimirka/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Tikrai labai myliu savo darbą, ilgiuosi to nuolatinio įvykių, naujienų pulso, ne iš stebėtojo pozicijos, bet sau esu pažadėjusi, kad stebėsiu vaiko poreikius. Dabar planas – „atostogauti“ nuo kasdienio darbo metus, o kaip ten bus kitąmet tikrai pamatysime. Tikiuosi neapsamanoti, profesiškai.“

Paklausus Eglės apie patarimus jai, kaip pirmakartei mamai, moteris iš karto įvertina, kiek tokie pastebėjimai gali būti aktualūs jos kasdienybėje. Žinoma, daug skaito, domisi motinystės ir vaiko raidos etapais, tačiau pripažįsta, kad geriausia susirinkus visą galimą informaciją ją transformuoti ir pritaikyti sau ir savo mažyliui. Juk kiekvienas kūdikis yra individualybė, tad, kad ir kaip norėtųsi vienodų instrukcijų, jų tiesiog nebūna.

„Mano tikslas – sąmoninga, garbinga tėvystė, nesinori, jog vaikas taptų karaliumi, o mes su vyru visiškai prarastume laiką dviese ar individualias veiklas. Siekis subalansuoti viską taip, kad sėkmingai regztųsi gražus tarpusavio ryšys ir kol kas manau, esame visai neblogai skambantis trio.“

Prie įkvepiančio vakaro „Vaflių namuose“ prisijungė ir buvusi atlikėja Viktorija Arlauskienė, televizijos aktorė Skaistė Vievėsė, modelis Eglė Terekaitė bei kitos žinomos moterys.

Naujausi straipsniai