Malonumas ir sveikata: kada kokią masažo rūšį rinktis?

Masažas / Vida Press nuotr.
Masažas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-06-09 09:25
AA

Žinome puikų būdą pasigerinti nuotaiką ir fizinę savijautą. Jūs jį taip pat žinote, tik ar naudojate? Turime galvoje masažą: atostogaujant, keliaujant po egzotiškus kraštus atsiranda daug progų juo pasimėgauti.

Atliekamas specialisto, masažas gali nuraminti, atpalaiduoti, pridėti energijos, jėgų, pagerinti dėmesio koncentraciją, miegą, sušvelninti skausmą ir t. t. Tačiau mes ir pačios – nepėsčios! Kas trukdo išmokti ir nuolat daryti paprastus, bet tikrai naudingus judesius iš „p“ raidės: paglostyti, patrinti, pastuksenti, paplekšnoti savo kūną?.. Jis bus dėkingas.

Ką gali masažas?

Gyvenimas kasdien pateikia priežasčių nerimauti, įsitempti, nusigąsti ir pan., tad masažas kaip niekada gali praversti. Beje, klystate, jei manote, kad stresas kaip atsiranda, taip ir išnyksta be pėdsakų. Nuolatinė įtampa kaupiasi raumenyse, o tai blogina kraujo cirkuliaciją, maisto medžiagų apykaitą. Per ilgesnį laiką patylomis išbalansuojamos įvairios organizmo sistemos, kyla širdies ir virškinimo trakto ligų grėsmė, silpnėja atmintis ir imunitetas. Štai ką gali masažas:

  • suaktyvina kraujotaką ir limfotaką, todėl audiniai ir organai gauna daugiau deguonies, maisto medžiagų, lengviau atsikrato toksinų – didėja organizmo atsparumas, gyvybingumas, gražėja kūno formos, gerėja odos būklė;
  • atpalaiduoja džiaugsmo hormonais vadinamus endorfinus, kurie mažina skausmą ir suteikia palaimos jausmą (galima sakyti, kad masažas padeda sumažinti išlaidas vaistams nuo skausmo ir streso);
  • pagreitina ir palengvina gimdymą, gijimą po fizinių ir psichologinių traumų.
Masažas / Vida Press nuotr.

Kuris geriausias?

Dabar SPA ir grožio salonai siūlo tokią masažų įvairovę, kad nė neverta mėginti susidėti jų pavadinimų į galvą. Priminsime keletą pagrindinių – juos išbandžius būtų lengviau pasirinkti, kuris masažas jums pats aktualiausias (aišku, nekalbame apie to, kurį paskyrė gydytojas, mainymą į kitą savo nuožiūra). Patyrę masažo meistrai derina kelių jo rūšių komponentus.

1. Mažinantis celiulitą

Spartina kraujo ir užsistovėjusios limfos tekėjimą, šalina susikaupusius skysčius, gerina medžiagų apykaitą, dėl jo poveikio giliuosius audinius pasiekia daugiau deguonies. Pagalbinės priemonės, turtingos jūrų dumblių ekstraktų, kofeino, mineralinių ir kitų aktyvių medžiagų, didina masažo poveikį, stangrina odą.

2. Hemolimfodrenažinis

Lėtina organizmo senėjimą, naikina jo ir celiulito požymius, padeda, kai išsiplėtusios venos, nusilpęs imunitetas, išsausėjusi oda, vargina kuperozė, pabrinkimas.

3. Relaksacinis

Mažina raumenų įtampą, sąnarių skausmus, stimuliuoja kraujotaką ir limfotaką, stiprina imuninę sistemą, gerina bendrą fizinę ir emocinę savijautą.

4. Aromaterapinis

Priklausomai nuo to, koks eterinis aliejus naudojamas, šis masažas gali atpalaiduoti, atkurti pusiausvyrą, suteikti energijos, trumpiau tariant, pirmiausia veikia emocijas ir puikiai padeda nuo streso.

5. Giliųjų audinių

Masažuotojas gali naudotis ne tik pirštais, delnais, bet ir krumpliais, alkūnėmis, dilbiais. Paprastai daromas siekiant išvaduoti nuo raumenų įtampos, spazmų, chroniško skausmo, padeda po įvairių traumų, t. y. atliekamas, kai reikia išspręsti konkrečią problemą.

Masažas / Vida Press nuotr.

6. Tajų

Primena jogą, nes masažuotojas kūną ne tik brauko rankomis, bet ir lanksto, tempia. Šis masažas mažina stresą, didina lankstumą, tonizuoja vidaus organus, pripildo kūną energijos.

7. Ajurvedinis

Ritmiškais atpalaiduojamaisiais judesiais, aliejumi ir vaistažolėmis iš kūno šalinami toksinai, energiniai blokai, išjudinama gyvybinė jėga, kuri šio masažo gimtinėje Indijoje vadinama prana. Gerėja bendra savijauta – ir fizinė, ir emocinė.