Malonumas ir nauda minti dviratį: 5 patarimai

Kelionė dviračiu / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-03-27 14:07
Ši fizinė veikla padeda formuoti laikyseną, ugdyti ištvermę ir puikiai paįvairina kūno rengybos rutiną. Ne veltui dviračių sportą mėgsta tokios žvaigždės, kaip Keira Knightley, Jennifer Lopez ar Elle Macpherson.

Gal ir jūs susigundysite sėsti į balną? 5 patarimai, kaip išpešti kuo daugiau naudos iš šio stilingo pomėgio. 

1. Įsigykite tinkamą dviratį. Geriausia – tegu ji parenka profesionalai būtent dviračių parduotuvėje, o ne šiaip prekybos centre. Čia paprastai dirba paslaugūs berniukai, patys dviračių sporto entuziastai, kurie parinks dviratį pagal jūsų ūgį, svorį, galūnių ilgį, pasirengimo lygį ir biudžetą. Vasaros pabaiga – pats tas metas pirkti šią transporto priemonę: nuolaidos taikomos ir čia. 

2. Netaupykite aksesuarams. Net jei kasdien nevažiuosite, apranga ir aksesuarai turi būti tokie, kad norėtųsi kuo greičiau šokti ant sėdynės ir minti pedalus. Ką jau kalbėti apie gyvybiškai svarbius elementus: dviratininko šalmą, šviesą atspindinčią aprangą, žibintus. Reikės ir pirštinių bei  specialių dviratininko akinių, saugančių ne tik nuo saulės, bet ir nuo dulkių, prakaito ir įkyrių vabzdžių.  

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

3. Leiskitės į ilgas keliones. Numinti į darbą ar į miesto kavinę, pasivažinėti parko takeliais – smagu. Tačiau tai – pramoga… Jei norite, kad nauda kūnui naudos būtų daugiau, profesionalai pataria bent kartą per savaites išvažiuoti nemažiau kaip valandai. Trasą rinkitės pagal savo formą. Daugybėje regioninių parkų apie miestus įrengti puikūs dviračių takeliai, vyksta kolektyviniai velomaratonai. 

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

4. Maitinkitės kaip profesionalai. Baltyminiai sportiniai batonėliai, papildai, energetiniai gėrimai – sportinė mityba – ištisas pasaulis, į kurį verta pasigilinti. Bet avižiniai dribsniai su jogurtu ir uogomis irgi tiks. Svarbu, kad energijos ištekliai būtų papildyti, bet ne perpildyti. Juk graži figūra – vienas iš jūsų tikslų, o  kas iš to, jei dailūs raumenys slypi po visai nedailiais riebalais. 

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

5. Užbaikite treniruotę taisyklingai. Po intensyvaus krūvio pavojinga iškart sustoti. Į trasos pabaigą 20–30 min. minkite lėčiau. Nulipusios nuo dviračio atlikite tempimo pratimų kompleksą. Kai tik galėsite, palepinkite savo kojas masažu, o pėdas ypatingu pedikiūru be aparato ir mechaninio poveikio (nuospaudos ištirpinamos specialiu preparatu su rūgštimis ir lengvai nutrinamos dilde). Nakčiai ištepkite pėdas vėsinamuoju tepalu ir apsimaukite medvilnines kojinaites. 

15min.lt

Naujausi straipsniai