Maksas Melmanas: „Lietuviai labiau nei kas kitas žino, ko dabar siekia Ukraina“

„Biplan“ / Martyno Siruso/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-23 09:56
Šią rugpjūčio 23-iąją Lietuva, Latvija ir Estija mini Baltijos kelio 25-ąsias metines. Ta proga šeštadienį vyksta įvairūs renginiai. Viename jų – koncerte Katedros aikštėje – nakti iš šeštadienio į sekmadienį gros grupė „Biplan“.

„Aš tuomet buvau vaikas, man buvo 10 metų. Pats ten (Baltijos kelyje) nestovėjau, bet prisimenu tą laiką. Prisimenu, kokie buvo jausmai viduje, kokie aplinkoje“, – portalui Žmonės.lt sakė „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas (36).

Koncertas Katedros aikšėje bus skirtas ne tik Baltijos kelio sukakčiai. Sekmadienį Ukraina, kurią drasko kariniai neramumai, minės 23-iąsias nepriklausomybės metines.

„Kalbant apie šį koncertą, taip susiklostė, kad dar savaitės pradžioje žinojome, jog sekmadienį ryte išskrendame į Ukrainą ir grosime Nepriklausomybės dienos minėjime Kijeve. Tačiau trečiadienį paaiškėjo, kad dėl saugumo buvo atšaukti grupių pasirodymai. O kitą dieną sulaukėme skambučio, kad koncertas bus Lietuvoje, Vilniuje. Įdomu tai, kad Kijeve turėjome dainuoti su Ruslana, o ji dabar atvažiuoja čia“, – artėjant koncertui pasakojo Maksas.

Grupė „Biplan“ yra dalyvavusi ne viename koncerte ar socialinėje akcijoje, skirtoje Ukrainai palaikyti. Muzikantai yra groję ir Maidane.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Mes pakankamai politiški, nors to garsiai niekada neskelbėme. Tačiau bet koks blaiviai mąstantis žmogus mato, kas vyksta Ukrainoje. Mes norime išsakyti savo nuomonę, mūsų sąžinė yra švari: sakome tai, ką jaučiame, ką galvojame. Mes mintimis grįžtame prie Baltijos kelio, prie mūsų įvykių Sausio 13-ąją – mes tai prisimename, nors ir buvome vaikai. Lietuviai geriau nei bet kas kitas žino, ko dabar siekia Ukraina“, – kalbėjo Maksas Melmanas.

Šeštadienį Katedros aikštėje 19:35 val. prasidės valandos trukmės jaunimo grupių koncertas „Koks tu ir aš – tokia ir Lietuva“. Šiame koncerte pasirodys ir Ruslana.

Vakariniame koncerte, kuris prasidės 23:50 val., koncertuos Ruslana, „Biplan“, grupės „Skylė“ ir „G&G Sindikatas“.

Vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį Ruslana ir LRT (televizija tiesiogiai transliuos abu koncertuskviečia solidarizuotis su Ukraina ir Katedros aikštėje uždegti Vienybės laužą – dviejų šalių draugystės simbolį.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai