Maksas Melmanas: „Lietuviai labiau nei kas kitas žino, ko dabar siekia Ukraina“

„Biplan“ / Martyno Siruso/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šią rugpjūčio 23-iąją Lietuva, Latvija ir Estija mini Baltijos kelio 25-ąsias metines. Ta proga šeštadienį vyksta įvairūs renginiai. Viename jų – koncerte Katedros aikštėje – nakti iš šeštadienio į sekmadienį gros grupė „Biplan“.

„Aš tuomet buvau vaikas, man buvo 10 metų. Pats ten (Baltijos kelyje) nestovėjau, bet prisimenu tą laiką. Prisimenu, kokie buvo jausmai viduje, kokie aplinkoje“, – portalui Žmonės.lt sakė „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas (36).

Koncertas Katedros aikšėje bus skirtas ne tik Baltijos kelio sukakčiai. Sekmadienį Ukraina, kurią drasko kariniai neramumai, minės 23-iąsias nepriklausomybės metines.

„Kalbant apie šį koncertą, taip susiklostė, kad dar savaitės pradžioje žinojome, jog sekmadienį ryte išskrendame į Ukrainą ir grosime Nepriklausomybės dienos minėjime Kijeve. Tačiau trečiadienį paaiškėjo, kad dėl saugumo buvo atšaukti grupių pasirodymai. O kitą dieną sulaukėme skambučio, kad koncertas bus Lietuvoje, Vilniuje. Įdomu tai, kad Kijeve turėjome dainuoti su Ruslana, o ji dabar atvažiuoja čia“, – artėjant koncertui pasakojo Maksas.

Grupė „Biplan“ yra dalyvavusi ne viename koncerte ar socialinėje akcijoje, skirtoje Ukrainai palaikyti. Muzikantai yra groję ir Maidane.

„Biplan“ / Asmeninio albumo nuotr.

„Mes pakankamai politiški, nors to garsiai niekada neskelbėme. Tačiau bet koks blaiviai mąstantis žmogus mato, kas vyksta Ukrainoje. Mes norime išsakyti savo nuomonę, mūsų sąžinė yra švari: sakome tai, ką jaučiame, ką galvojame. Mes mintimis grįžtame prie Baltijos kelio, prie mūsų įvykių Sausio 13-ąją – mes tai prisimename, nors ir buvome vaikai. Lietuviai geriau nei bet kas kitas žino, ko dabar siekia Ukraina“, – kalbėjo Maksas Melmanas.

Šeštadienį Katedros aikštėje 19:35 val. prasidės valandos trukmės jaunimo grupių koncertas „Koks tu ir aš – tokia ir Lietuva“. Šiame koncerte pasirodys ir Ruslana.

Vakariniame koncerte, kuris prasidės 23:50 val., koncertuos Ruslana, „Biplan“, grupės „Skylė“ ir „G&G Sindikatas“.

Vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį Ruslana ir LRT (televizija tiesiogiai transliuos abu koncertuskviečia solidarizuotis su Ukraina ir Katedros aikštėje uždegti Vienybės laužą – dviejų šalių draugystės simbolį.

„Biplan“ / Asmeninio albumo nuotr.
Skaitykite daugiau